dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Mocowanie płyt styropianowych do fundamentu

    Witam. Firma właśnie robi mi drenaż domu z lat 50. Dzisiaj zauważyłem, że mocują płyty styropianowe do ścian fundamentowych za pomocą kołków z talerzykiem. Z tego co wszędzie piszą, pod powierzchnią gruntu nie wolno używać łączników mechanicznych, bo grozi to zawilgoceniem ścian. Szef firmy powiedział jednak, że mam się nie obawiać, bo zawsze tak robią i nic się nie dzieje. Kołki są cienkie i niewiele zagłębione, a ściany mam grube na 60 cm. Nie wiem, komu wierzyć. Czy w tej sytuacji powinienem stanowczo domagać się poprawienia prac? Za późno to zauważyłem, robią juz ostatnią ścianę.

  2. #2

    Domyślnie

    Kołkowanie pod ziemią nie ma żadnego sensu, ale teraz już raczej "po ptokach".
    Jakieś ryzyko na pewno jest.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Nie kołkuje się bo otwory choć płytkie naruszają powłokę hydroizolacyjną na ścianach. No chyba że jej tam nie ma.
    Kołkuje się ocieplenie nad ziemią i to też powyżej pewnej wysokości ze względu na możliwość zerwania ocieplenia przez wiatr.

    Co oni jeszcze nie wymyślą.. Zawsze robią źle to i tym razem też.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Po to się robi izolację aby miała ciągłość, a nie po to aby wydać kilkadziesiąt tysięcy. Jak chcę ugotować pierogi to biorę garnek a nie durszlak.

    Jak nie miałeś wody to i mieć nie będziesz, ale kasę wywaliłeś

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony