dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    vajra911

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    42-520
    Posty
    3

    Domyślnie Ubytek - gładź , masa szpachlowa i klejenie tapety

    Witam ,

    Ostatnio miałem awarie rury w łazience i musiałem skuć ścianę . Powstała dziura ok 10x10 cm która zarzucilem zwykła zaprawą cementowa . Pozostaje mi nakleić fragment tapety która wcześniej oderwałem. Mam pytanie, jakie podjąć teraz kroki? Tzn można przykleić tapetę bezpośrednio na ten beton czy muszę teraz jakąś gładzią czy masa szpachlowa to przejechać i dopiero ? Przyznam się że nie mam pojęcia w tym kierunku więc proszę o jakieś wskazówki. Z góry dziękuję

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Zaszpachluj zaprawę gipsem lub gładzią szpachlową. Zwykła zaprawa jest zbyt porowata aby tapeta się jej trzymała a po drugie to struktura zaprawy może być widoczna na tapecie.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    vajra911

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    42-520
    Posty
    3

    Domyślnie

    A jeśli dziś zarzucilem ten kawałek, to mogę już jutro ta gładzią przejechać czy za wcześnie ?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Za wcześnie nawet jeśli z wierzchu wygląda na suche to wewnątrz jeszcze nie, a po drugie to gips podczas szpachlowania dodatkowo dostarczy porcję wilgoci co w finale spowoduje że czekał będziesz dłużej.
    Budowlanka to taki dział że ze względu na przerwy technologiczne związane z wiązaniem, schnięciem i dojrzewaniem wszelkich zapraw przyspieszyć czasem się już nie da.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    vajra911

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    42-520
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Mam ostatnie pytanie, taką gładź szpachlową ( ten mały kawałek 10x10 cm ) czym można przeszlifować ? Papier ścierny, jak tak to o jakiej granulacji?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Szlifuj papier lub płutno 80 - 120
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowni Państwo,
    po przeszlifowaniu gładzi (można wykorzystać np. gładź Acryl-Putz® FS 20 Finisz) trzeba ją dokładnie odpylić. Przed przyklejeniem tapety powierzchnię warto zagruntować, co ujednolici podłoże i pomoże zebrać ewentualne pozostałości pyłu – do gruntowania można wykorzystać ACRYL-PUTZ® GU 40 Grunt polimerowy uniwersalny.

  8. #8

    Domyślnie

    Szanowni Państwo, gładź po przeszlifowaniu należy odpowiednio odkurzyć (można np. zastosować tynk Acryl-Putz® FS 20 Finisz). Przed nałożeniem tapety powierzchnię należy przygotować w celu ujednolicenia podłoża i ułatwienia zbierania drobinek kurzu. acropust® gu 40 Gruntowanie można wykonać za pomocą uniwersalnego gruntu polimerowego. geometry dash

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał CarolyneLabadie Zobacz post
    Szanowni Państwo, gładź po przeszlifowaniu należy odpowiednio odkurzyć (można np. zastosować tynk Acryl-Putz® FS 20 Finisz). Przed nałożeniem tapety powierzchnię należy przygotować w celu ujednolicenia podłoża i ułatwienia zbierania drobinek kurzu. acropust® gu 40 Gruntowanie można wykonać za pomocą uniwersalnego gruntu polimerowego. geometry dash
    Myślę, że to dobre rozwiązanie.
    modne tapety dla każdego

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony