dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Brodzio

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Łódz
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    9

    Domyślnie Wytrzymałość stropu betonowego.

    Witam. Posiadam budynek z betonowym stropem o grubości około 12cm. zbrojony prętami.
    Chciałbym się dowiedzieć czy mogę bez obaw postawić na nim większą wannę dla dwóch osób. wanna będzie stać przy ścianie w narożniku budynku pod spodem jest pomieszczenie gdzie ściana nośna jest odsunięta względem jednej krawędzi wanny około metr.


    Wanna wykonana z tworzywa. max pojemność wody to 480l. licząc że ta liczba się zmienia wraz z wagą osób więc liczmy że dwie osoby do 100kg to 320l
    czyli koło 520kg to liczmy 600kg z stelażem itp itd.

    więc czy taki strop bez problemu utrzyma wagę koło 600kg na jakies 3m2 ?Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WANNA.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	460228  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Nie podałeś informacji o zbrojeniu stropu i rozkładzie tego zbrojenia.
    600 kG na 3m2 to ok. 200 kG/m2 a to nie jest duże obciążenie w kG/m2.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Brodzio

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Łódz
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    9

    Domyślnie

    Nie budowałem tego budynku bo konstrukcja ma z 20 lat. W każdym bądź razie powiększałem dziurę na schodach. Druty są przeplatane grubsze z cieńszymi do zaledwie kilku cm. Jak robiliśmy przewierty to praktycznie co drugi otwór to było zbrojenie. Do tego bardzo twardy beton.

    W kilku innych miejscach musiałem zrobić otwory na rury i też było ciężko. Tam gdzie ma być docelowo wanna robiąc otwór na rurę 120. trafiłem na dwa grubsze równoległe pręty. przeciąłem je przy użyciu spawarki i prąd na max. Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak poprawnie zrobiony strop żelbetonowy to możesz stawiać 5 razy cięższe rzeczy, a i pewnie 10 razy by wytrzymał. Choć te 12cm to dość nietypowo.
    Ja często widuje na budowach na świeżych stropach stawiane palety z bloczkami, czasem 3 na jednej kupie i jakoś się nie boją.... jedna taka paleta często waży okolo 700kg.
    Ostatnio edytowane przez cactus ; 08-08-2022 o 07:30

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Jak poprawnie zrobiony strop żelbetonowy to możesz stawiać 5 razy cięższe rzeczy, a i pewnie 10 razy by wytrzymał. Choć te 12cm to dość nietypowo.
    Ja często widuje na budowach na świeżych stropach stawiane palety z bloczkami, czasem 3 na jednej kupie i jakoś się nie boją.... jedna taka paleta często waży okolo 700kg.
    Jeżeli jest poprawnie zrobiony to nie powinien przenosić obciążeń 5 czy 10 większych niż te na której jest zaprojektowany.
    Zależy też co masz na myśli pisząc "możesz stawiać 5 razy cięższe rzeczy, a i pewnie 10 razy by wytrzymał".
    Strop zaprojektowany np. na 500 kg/m2 może lokalnie być obciążony 2.100 kg ale to zależy na jakiej powierzchni będzie rozkład obciążenia, w którym miejscu i jaki strop.

    To że "jakoś się nie boją" świadczy raczej o braku wiedzy i szczęściu

    Monolityczny strop grubości 12 cm nie jest nietypową grubością.zwłaszcza dla małych rozpiętości.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Brodzio

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Łódz
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. tego chciałem się dowiedzieć Pozdrawiam.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Jak poprawnie zrobiony strop żelbetonowy to możesz stawiać 5 razy cięższe rzeczy, a i pewnie 10 razy by wytrzymał. Choć te 12cm to dość nietypowo.
    Ja często widuje na budowach na świeżych stropach stawiane palety z bloczkami, czasem 3 na jednej kupie i jakoś się nie boją.... jedna taka paleta często waży okolo 700kg.
    Tylko że jeszcze stemple pod szalunkiem nie sa usuniete, więc można dużo stawiać.

  8. #8

    Domyślnie

    Wyciąć druta zbrojeniowego się nie zastanawiałeś i nie bałeś a teraz o wannę boisz?
    Problem byłby gdyby strop był wadliwie wykonany albo chciałbyś tam urządzić zabawę na podłodze której wszyscy mogliby rytmicznie skakać.
    Słusznie jednak -lepiej dmuchać na zimne i zapytać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony