dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Stary blaszak a nowy mpzp

    Witam Państwa,
    przybywam z nietypowym pytaniem.
    Mam działkę na której znajduje się stary garaż blaszany. Nikt nie wie od kiedy dokładnie stoi, ale może to być 20-30 lat. Chciałbym budować na tej działce dom i przy okazji zorientowałem się, że nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który wszedł kilka lat temu w życie, zabrania stawiania takich obiektów. Wiadomo, że prawo nie działa wstecz i wcześniej prawdopodobnie mógł być postawiony na jakiś zupełnie innych zasadach. Garaż nie jest naniesiony na żadną mapę. Widać go na starych zdjęciach satelitarnych co znaczy, że stoi już długo tylko podejrzewam, że to nie wystarczy jako dowód, a obawiam się kłopotów związanych z tym garażem przy budowie. Czy ktoś ma pomysł w jaki sposób się zabezpieczyć, by za jakiś czas np. urząd nie zarzucił mi, że garaż jest świeżo postawiony i niezgodny z obecnym MPZP?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Zlecasz aktualizacje EGiB geodecie. JEŚLI do operatu geodeta będzie zakładał kartotekę (kwestia interpretacji ustawy o EGiB, kłania sie powiatowa interpretacja = piszę tak, gdyż widziałem różne podejścia do tematu; teoretycznie garaż nie związany z gruntem fundamentem nie jest budynkiem), podajesz datę budowy ktora możesz udowodnić np. zdjęciem satelitarnym, fotką rodziny w pobliżu - tu datowanie wg żyjących ze zdjęcia. Obiekt na pewno pojawi się na mapie syt-wys (jako baza BDOT) i może na mapie ewid. gruntów (wówczas nie BDOT tylko baza EGiB). Wyjaśni ci to bystry lokalny geodeta. Co by nie było, garaż pojawi sie na mapie PRZED wykonywaniem mapy do celów projektowych. I nie ma co drążyć, stał zawsze. Zresztą przedyskutuj temat z geodetą, on zna lokalne obyczaje. Podaję przykładowy link, który nie rozwieje twoich watpliwości gdyż prawo to jedno a praktyka to drugie, co ostatnimi czasy widac ściególnie.

    https://oprawiebudowlanym.pl/2017/06...odarczego.html

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony