dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Mini łazienka (3 m2) do gruntownego remontu - prośba o sugestie

    Drodzy forumowicze,

    Jako że w te "aranżacyjne" tematy nigdy dobry nie byłem, zwracam się do Was z uprzejmą prośbą o małe (także "wizualne") wsparcie i sugestie w temacie remontu malutkiej łazienki w budownictwie z lat 60tych.

    Remont przewiduję generalny, z wymianą rur, instalacji elektr, wylewką na podłodze, regipsami na ścianach (oryginalne są krzywe jak..) i obniżonym sufitem (chcę schować rurkę od gazu).

    Chciałbym zmieścić tu, klasycznie, sedes (raczej podwieszany), prysznic (rozważam pięciokątną kabinę 70-80cm), blat z umywalką a pod blatem pralkę (raczej taką slim, do 50 cm głębokości). Do tego jakaś szafka czy szuflady i jakiś ozdobny wiszący grzejnik. A więc bez udziwnień

    Będę Wam niezmiernie wdzięczny, za jakiekolwiek propozycje sensownego rozmieszczenia powyższych "udogodnień" (pewnie z uwzględnieniem lekkiego zmniejszenia przestrzeni "dzięki" regipsom i kafelkom), tak aby miało to sens, ręce i nogi.

    Załączam obecne wymiary i dwie "przeszkody terenowe", z którymi mam gorącą nadzieję, że uda mi się jakoś poradzić (przenieść, schować etc). Na poniższym planie naniosłem obecne położenie umywalki (tu chyba jest sens przerzucić ją na drugą stronę), kompaktu i wanny.

    Z góry wszystkim serdeczne dzięki za Waszą pomoc!!!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	460239
    Ostatnio edytowane przez distroia ; 07-08-2022 o 00:39

  2. #2

    Domyślnie

    Przyjęłam wymiary łazienki 160x170cm. Brodzik 80x80cm z zasłonką (opcjonalnie - prysznic bez brodzika, ze składanymi szybami). W przypadku stałej kabiny należy zostawić odstęp od sąsiadujących obiektów (szafki umywalkowej i zabudowy wc) żeby mieć możliwość umycia szyby z zewnątrz. Stelaż wc i rura kan. zabudowane do sufitu z wbudowaną szafką. Blat z umywalką max. 90cm, głębokość ok. 40cm - żeby ukryć pod nim pralkę trzeba pokombinować. Po lewej od wejścia płytkie (10-15cm) półki i wieszaki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1A.jpg
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	61,8 KB
ID:	460240

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1B.jpg
Wyświetleń:	267
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	460241

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1C.jpg
Wyświetleń:	269
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	460242


    Przykłady z umywalką całkowicie lub częściowo nad pralką:












    Są pralki niższe niż standardowe, np.:
    https://pralka.com.pl/niskie-pralki-ranking


    Jeśli nie da się ukryć rurek to pomaluj je na czarno lub na jaskrawe kolory i idź w styl industrial albo pop.

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję! To chyba faktycznie najsensowniejszy układ pozwalający wycisnąć max z tej malutkiej przestrzeni!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony