dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie Zbiornik na deszczówkę pomoc w doborze

    Witam. Silnie przymierzam się do zakupu zbiornika na deszczówkę. Pojemność 5000l. Problem z wyborem tkwi w materiale (beton czy plastik).
    Po.1 martwię się że jeśli opróżnie plastikowy to wysadzi go do góry.. no chyba że można go głębiej zakopać? Jaka jest wgl. Możliwa najgrubsza warstwa gruntu nad zbiornikiem? I czy można jakoś ten grunt wzmocnić np. betonem żeby można było stawiać samochód na miejscu gdzie on będzie wkopany?
    Po 2. Jak się ma szczelność betonowego? Wiem że wytrzyma najazd autem jeśli zamówię mocniejsza płytę. Z betonowym będę miał problem bo mam ciasno na działce żeby wbić się tam HDS i poobracac potem koparka..

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pauliq Zobacz post
    Witam. Silnie przymierzam się do zakupu zbiornika na deszczówkę. Pojemność 5000l. Problem z wyborem tkwi w materiale (beton czy plastik).
    Po.1 martwię się że jeśli opróżnie plastikowy to wysadzi go do góry.. no chyba że można go głębiej zakopać? Jaka jest wgl. Możliwa najgrubsza warstwa gruntu nad zbiornikiem? I czy można jakoś ten grunt wzmocnić np. betonem żeby można było stawiać samochód na miejscu gdzie on będzie wkopany?
    Po 2. Jak się ma szczelność betonowego? Wiem że wytrzyma najazd autem jeśli zamówię mocniejsza płytę. Z betonowym będę miał problem bo mam ciasno na działce żeby wbić się tam HDS i poobracac potem koparka..
    Z plastikowym są problemy, bo go zgniecie lub wysadzi na powierzchnię. Poza tym w plastiku ciężko zrobić otwory na różne instalacje (pompa, pomiar poziomu, temperatury) i je uszczelnić. W betonowym wiercimy i uszczelniamy betonem lub innymi uszczelniaczami (bitumicznymi elastycznymi lub mineralnymi). Ja mam betonowy taki jak do szamba 10 m³. Nie słyszałem o problemach ze szczelnością szamb betonowych, wręcz dostawca musi dostarczyć "certyfikat szczelności". Zbiorniki betonowe są izolowane od zewnątrz. Sugeruję dodatkowo pomalować uszczelniaczem mineralnym od wewnątrz (np. MAPEI). Mam zamówioną pokrywę z podwójnego zbrojenia do ruchu ciężkiego (pod samochody ciężarowe). Koparka w sumie tylko potrzebna do wykopania, potem HDS wystarczy żeby tyłem podjechał i miał gdzie postawić podpory stabilizujące po bokach. Jeśli nie da się dużej koparki, to wziąć mniejsza koparkę (która płycej kopie), ale wtedy trzeba wziąć zbiornik niższy a dłuższy. Zasypać ostatecznie można łopatą, bo tego już nie będzie tak dużo. Poza tym ziemia wykopana jest lżejsza do nabierania łopatą (niż kopanie twardego gruntu).
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony