dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie Styropian na elewację grafitowy Swisspor czy coś innego?

    Chciałbym poradzić się odnośnie styropianu elewacyjnego. Wstępnie wyszukałem sobie że najlepszy stosunek cena/izolacja ma styropian grafitowy Swisspor LAMBDA PLUS fasada 032 w cenie 323 zł/m3. Jego wadą jest ponoć kruchość. Nie podają nawet parametru CS.
    Jeden z dużych sprzedawców "na gębę" stwierdził że twardszy i mocniejszy jest Swisspor LAMBDA MAX fasada 031 w cenie 377 zł/m3, ale wiadomo że chce sprzedać więc mu nie ufam do końca.

    Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał kontakt z oboma Swissporami i jest w stanie coś o nich powiedzieć? Czy warto dopłacić do LAMBDY MAX?
    A może kupić jeszcze coś innego?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Nikt nie ma doświadczeń ze Swissporem?

  3. #3

    Domyślnie

    Mają, ale nie bawią się w grafity tylko biały.
    Te magiczne 031 lub 032 to tylko w warunkach laboratoryjnych przy 20C na zewnątrz.
    Bierz normalny biały styropian, który się tak bardzo nie boi słońca jak ten.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    .
    Te magiczne 031 lub 032 to tylko w warunkach laboratoryjnych przy 20C na zewnątrz.
    .....
    Analogicznie te białe styropiany mają moze nie magiczne ale zwykłe 036, 038, 040 i wyzsze, równiez w warunkach laboratoryjnych, czyli róznica lambd sie nie zmienia.
    Elewację ociepla sie na ogół raz, ceny energii na razie mniejsze nie będą, a mogą byc wyzsze. Co do nagrzewania sie grafitu od słonca to dobra ekipa ma na rusztowaniu zasłony i słonca sie nie boi.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja polecał styropian alamentti (jakoś tak). Miałem dwa na budowie. Właśnie to alamentti i swisspora grafitowego z biala wartstwa. Przepraszam ale ten swisspor to nie porozumienie; miękki, nie trzymał wymiaru. Poza tym większość wykonawców na moim terenie pytało o materiał jaki mam lub jaki zamierzam kupić. Wszyscy polecali właśnie to to

  6. #6

    Domyślnie

    Nie wiem jak elewacyjny ale na podłogi miałem EPS 100 Swisspora i to był masywny styropian. Trudno w tym było rzeźbić nożem termicznym czy zwykłym do styropianu.
    Na elewacje brałem zwykłego Knaufa 0.031 22cm, bo nie robią w tym rozmiarze najlepszego. Też moim zdaniem dobry styropian. Bez porównania z tymi szarymi nonameami, co obecnie zalewane są budowy.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Sprawdzę tego Knaufa skoro są opinie że Swisspor jest marnej jakości.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Jak ktoś ma możliwość i chęci to można podjechać na skład budowlany i zważyć paczki.
    Nie wiem czy waga jest najważniejszym wyznacznikiem ale ten możemy sprawdzić sami. Ja na tej podstawie zdecydowałem który kupić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony