dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Wada mapy projektowej

    Cześć,
    Zleciłem geodecie wykonanie mapy projektowej. Obszar oznaczony na wynikowej mapie oznaczony jako „obszar zaktualizowany obejmuje głównie moja działkę, działki 3 sąsiadów wokół i działkę drogowa. Według mapy działka drogowa jest 30 cm wyżej niż moja działka a działki wokół są na równi. Tylko, ze tak naprawdę w terenie działki sąsiadów wokół mnie są podniesione o 50cm od kilku lat. Geodeta zostawił stare pomiary na mapie.

    Czy w takiej sytuacji mogę prosić geodetę w ramach wady uslugi o aktualizacje ? Mapę otrzymałem trzy miesiące temu ale dopiero to zauważyłem jak architekt zwrócił mi uwagę, że bezproblemowo nie może w projekcie wpisać wyrównania mojej działki.

    Dodam ze działki wokół są albo zarośnięte perzem albo częściowo ogrodzone i zarośnięte perzem (ale można tam wejść, nie ma bramy. Czy geodeta powinien to zaktualizować ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Geodeta przyjął zlecenie, więc powinien sie wywiązać. Oprócz ruszena sempiterny w teren w celu porównania mapy z terenem, bo "wypada" aby stan mapy był aktualny, aby wyjaśniony został stan granic ( z EGiB czy z pomiaru bezposredniego obecnie ), uwaga o słuzebnosciach itd itp. Roślinność nie powinna geodecie przeszkadzać, pewną trudnościa moze być zabagnienie terenu, lecz to też jest to pokonania. Wszelkie trudności są do pokonania, aczkolwiek mogą a nawet moim zdaniem powinny miec wpływ na cenę usługi. Klient nie musi się znac, lecz wykonawca usługi powinien wyjaśnić jaki zakres prac jest niezbędny do wykonania. Minimalizacja kosztów ma swoje granice, lecz o tym zlecający może dowiedzieć sie dopiero gdy wdepnie na pole minowe a te zdarzają się często. Niestety.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony