dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Question Zmiana umowy z PGE

    Witam,

    Prawie dwa lata temu zastanawialismy sie z zona nad postawieniem domku rekreacyjnego na dzialce.
    Zlozylismy wtedy podanie o przylaczenie do sieci energetycznej, podpisalismy wtedy umowe dla budynku rekreacyjnego.

    Minely prawie dwa lata (prad dopiero podlacza w grudniu - rzekomo) i zaczelismy juz prace nad domkiem calorocznym (PNB).

    Musimy wiec zmienic umowe (jeszcze nie zrealizowana) z budynku rekreacyjnego na budynek mieszkalny jednorodzinny - wymog przy WZ.

    Na infolinii duzo sie nie dowiedzielismy - trzeba zlozyc podanie. Pytanie tylko jaki wzor i co zawrzec w podaniu o aneks do umowy.

    Czy ktos byl w podobnej sytuacji i bylby tak mily nas pokierowac ?

    Pozdr.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Przerabiałem podobny temat z tym że do odbioru budynku a nie do warunków zabudowy.

    Tak po kolei :

    - Do WZ powinien wystarczyć dokument o zapewnieniu dostaw a nie finalną umowę pytanie więc na jakiej podstawie wymagają od Ciebie umowy. Dopytaj. To urząd gminy czy miasta ?

    - Mi się nie udało zmienić umowy . Pge stało na stanowisku że nie ma przewidzianej do tego procedury. Pisałem , dzwoniłem , zawsze ta sama odpowiedz. Ostatnim razem usłyszałem że jak chcę umowę na dom to nowe warunki i mi druga skrzynkę postawią. Kuriozum jakieś

    - Ostatecznie wypełniłem dokument "Potwierdzenie odbioru przyłącza" , taki u mnie wymagał nadzór dla wszystkich mediów. Na dokumencie w pozycji rodzaj budynku wpisałem : "Budynek mieszkalny". Pojechałem do PGE i bez żadnych dyskusji dostałem pieczątkę. Nikt nic nie sprawdzał ani nie pytał.

    Prawda jest taka że każdy region rządzi się swoimi prawami.

  3. #3

    Domyślnie

    Hej, dziekuje za odpowiedz. Co do pytan:

    - Do WZ powinien wystarczyć dokument o zapewnieniu dostaw a nie finalną umowę pytanie więc na jakiej podstawie wymagają od Ciebie umowy. Dopytaj. To urząd gminy czy miasta ?
    Sami zlozylismy Umowe, niestety na warunkach i na umowie jest to samo - ze skladalismy o przylaczenie budynku rekreacyjnego

    Mozemy dostarczyc: promese, umowe albo warunki. Promesy juz nam raczej nie wydadza, bo juz realizacja jest w trakcie.

    Rejon Zgierz Pabianice. Na razie napisalismy podanie o aneks do umowy. Niestety nie ma jeszcze odpowiedzi.

    Jezeli ktos ma jakis pomysl, to byli bysmy wdzieczni.

    Myslelismy nad zaznaczeniem w Wniosku o WZ, ze przylacze jest "projektowane" dopiero, ale nie ma za bardzo co zalaczyc.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    wystąp z nowym wnioskiem do pge o warunki przyłączenia na dom.

    Otrzymany dokument przedłożysz w urzędzie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony