dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jak wentylować dom przed założeniem rekuperatora

    Cześć ,
    Mam dom w tzw. stanie deweloperskim. Oryginalnie była tam wentylacja grawitacyjna. Zrobiłem instalacje mechaniczna (wyrzutnia w kominie). Nadal jednak mam parę wolnych kominów (kotłownia, łazienka góra, kuchnia - pod okap zostawiona, musiałem przedłużyć) więc zanim zamontuje rekuperator wentylacja jakoś działa. Jestem jednak na etapie takich prac że już by mi zaślepić na górze wentylację (gładzie itd - nie kładę płytek).
    Rekuperator będzie montowany dopiero za kilka mcy (mam mocno pylące pracę na listopad). Jak w tym czasie wentylować dom ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Wentylatorami. A jeszcze lepiej upoluj używany rekuperator.

  3. #3

    Domyślnie

    Przyznam że nie do końca zrozumiałem pomysł z wentylatorami. Możesz rozwinąć ?
    A używane reku też nie bardzo wiem co zmienia... myślałem że to głównie o to chodziło żeby do kanałów się nie napchał syf (teraz mam zaślepione taśma).
    Jeszce w sumie rozważam opcje niech firma od reku dokończy instalacje, założę rekuperator i anemostaty itd. Ja natomiast na czas samych pylących prac wyłączę ręku i ściągnę anemostaty i zaslepie. Problem mam taki, że prace pylące będę trwać do 3 tyg. (Szlifowanie schodów , wylewki) ale mam umówione to dopiero na listopad. A kanały od grawitacji już musiałem zaślepić żeby móc skończyć etap gładzi etc.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał miodas007 Zobacz post
    Przyznam że nie do końca zrozumiałem pomysł z wentylatorami. Możesz rozwinąć ?
    Nie rozumiem co tu rozwijać? Zamiast centrali z wymiennikiem wstawiasz między skrzynką rozdzielczą wywiewną a wyrzutnią jeden wentylator a skrzynką nawiewną a czerpnią drugi. Jak nie masz instalacji - to qpa zbita, bo rozumiem, że okna bez nawiewników i samo wpakowanie wentylatorów w kominy wentylacyjne nie będzie wentylacją, a tylko blower door test.

    Cytat Napisał miodas007 Zobacz post
    A używane reku też nie bardzo wiem co zmienia... myślałem że to głównie o to chodziło żeby do kanałów się nie napchał syf (teraz mam zaślepione taśma).
    A jaki syf napcha CI się do kanałów nawiewnych, jak czerpie powietrze to samo teraz, co po wykończeniu?
    A co Ci przeszkadza ewentualny syf w wywiewnych (nikomu przy WG nie przeszkadza)? A jak Ci przeszkadza, to zamontuj na anemostatach filtry stożkowe (do zrobienia samodzielnie z dowolnej włókniny filtracyjnej czy do kupienia np. w peflex).

    Problemem jest utrata gwarancji na rekuperator. W sumie dziwi mnie - bo przecież od tego są filtry, żeby wymiennik zabezpieczyć. Ale zakładając, że marketing kłamie, że skutecznie filtruje powietrze i technicy z prawnikami to wiedzieli - faktycznie nie montowałbym dla gwarancji nowego reku (ja kupiłem używkę i dałem filtry stożkowe).

    Brak wentylacji w domu, zwłaszcza pełnym wilgoci technologicznej, to bardzo zły pomysł. Jak już to wyłączanie na te godziny czy kwadranse kiedy faktycznie mocno się pyli.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Cytat Napisał miodas007 Zobacz post
    Jak w tym czasie wentylować dom ?
    Otwieraj okna
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony