dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Pęknięcia ściany fundamentowej na spoinach

    Witam

    Z góry dziękuję za odpowiedź i rady


    Ostatnio miałem murowana ścianę fundamentowa po 3 tygodniach przyszła pora na zagęszczenie piasku.. zageszczarka 200 kg wszytsko warstawami co 20-30cm
    Sciana wymurowana z 6 bloczków.
    Dziś zauważyłem 4 pęknięcia od góry do samej lawy przez spoiny bloczki całe.. są to minimalne pęknięcia ściany nie są przesunięte. Robić coś z tym ? Kierownik budowy powiedział że raczej nic z tym się nie będzie działo.. firma która to robiła powiedziała żeby z tym nic nie robić nic nie będzie się działo
    Czy to może termiczne ? Nie wiem sam
    Proszę o rady

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Zamieść zdjęcia.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Wieńca nie ma , zagescili zbyt dynamicznie i się rozeszło. Lepsza i często tańszaw pr,ypadku domow średnich i małych, jest płyta fundamentowa. Dodatkowo chroni przed radonem.

  6. #6

    Domyślnie

    Szczerze, to nie wiem, czy da radę coś z tym zrobić, a na pewno nie wiem czy ci się to opłaca
    Kolega wyżej dobrze powiedział, że płyta fundamentowa jest lepsza.
    Reklama na FM jest płatna

  7. #7

    Domyślnie

    Lepsza, nie lepsza. Tu jest fundament.

    Zrobić wieniec i olać sprawę.
    I nie zagęszczać bez obsypania...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Nie warto nic robić z tymi spękaniami.
    Można wykonać żelbetowy wieniec.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9

    Domyślnie

    Ściana fundamentowa z 6 bloczków A 5 było zagęszczane I dlatego nie było wieńca bo w projekcie nie było tak to bym zrobił. Kierownik budowy oglądał i stwierdził że raczej nic z tym się nie będzie działo dla spokoju można zdjąć 4 bloczki w tych miejscach dać 4 druty i zalać. Wykonawca mówi żeby zostawić tak jak jest nic się nie będzie działo

  10. #10

    Domyślnie

    Żeby dać wieniec musiałbym zdjąć jedną warstwę bloczków

  11. #11

    Domyślnie

    Opcja nr 1: zostawić jak jest
    opcja nr 2: zdjąć warstwę bloczków i zrobić wieniec
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  12. #12

    Domyślnie

    Opcja 3 podnieść wszystko o wieniec. A papiery zmieniać lub nie wedle własnego uznania

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar PLC_00
    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    STCE
    Posty
    206

    Domyślnie

    Jak nie przekroczysz maksymalnej wysokości kalenicy to rób wieniec na tym co jest. ( A nawet jak przekroczysz to i tak nikt tego nie sprawdza.)

    W papierach nic nie musisz zmieniać.

  14. #14

    Domyślnie

    Też prawda.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    Opcja 3 podnieść wszystko o wieniec. A papiery zmieniać lub nie wedle własnego uznania
    I wtedy poziom +/0,00 będzie o ok. 25cm wyżej.
    Trzeba dosypać dookoła (zewnątrz i wewnątrz) i może kolejny stopień wejściowy.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #16

    Domyślnie

    Ja się nie znam, ale nie wydaje mi się aby to było coś groźnego. Moim zdaniem spytać się kierownika budowy i jeśli on da zielone światło to ja bym budował dalej. Ewentualnie może poszukaj jeszcze jakiegoś preparatu na pęknięcia jeśli to nie daje Ci spokoju.

  17. #17

    Domyślnie

    Tyle że chudziak już wylany

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony