dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 86 z 86
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.745

    Domyślnie

    E tam panie ta cała tzw demokracja do doopy wsadzić skoro 10 głupców przegłosuje 2 wybitne jednostki , demokracja do demobilu i wybieramy monarchię tylko z kąd znaleźć dobrego króla w tym kraju to inna para kaloszy może on by sprawował władzę wg siebie a nie jakichś szemranych układów korporacyjnych czytaj rząd światowy wg Klausa Szwaba .

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Zasadniczo nie ale co jeśli to bliźniak będzie 200 mkw : w 1.) części budynku mieszka rodzina BC 100 mkw a w drugiej części BD 100 mkw i mają swoje kotłownie – dwa budynki po 200 mkw – kto ma dostać tą dopłatę : rodzina BC 100 mkw czy BD 100 mkw.
    Pisałem o domu gdzie mieszkają dwie rodziny z jednym źródłem ogrzewania. Bliźniaka traktowałbym jako dwa domy , każdy z osobnym źródłem.

    A jeszcze lepiej i sprawiedliwiej to dopłata do mkw ogrzewanej powierzchni, oczywiście dla każdego.

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Większość tak ale wszyscy nigdy - schorowany emeryt, który rachował, że z emerytury mu starczy na jedzenie, lekarstwa i ogrzewanie – nagle przed murem postawiony został, bo inflacja : wzrost kosztów życia – wzrost cen nośników energii w niektórych przypadkach do 400% dochodzących a emerytura jaka była taka zasadniczo jest.
    Schorowany emeryt może sprzedać dom z działką i mieszkać w ciepłym mieszkanku, u rodziny , w domu spokojnej starości. Może również przeznaczyć 13 i 14 emeryturę na dodatkowe koszta związane z ogrzewaniem

    Cytat Napisał samsu Zobacz post

    Dobry przykład z tymi co kredyty pobrali – się opatrzyli z „frankowiczami” i teraz w podobny sposób są pukani – na lichwę jest ustawa ale jakoś nie słyszałem by bój się o to zaczął – no bo przecież uprzedzeni zostali, iż stopy oprocentowania mogą ulec zmianie.
    Ich mi akurat nie szkoda, nikt nie wciskał im kredytu w obcej walucie na siłę.


    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Uprzedzani byli i tu wyjątków nie ma – u nas zawsze tak było i dobrze wiedzieli i wiedzą jak z tym jest a takie tłumaczenie jak teraz, to tyle co domy sobie bez kominów postawili, bo tak zostali cukrem skuszeni i co teraz jak prądu w zimę nie będzie – mogą se jeszcze kominy wyciągać a jak mają to w dupie – to powiedz mi proszę dlaczego oleli rzecz i ja mam im płacić na to by nie pozamarzali w sytuacji takiej, że się nie wyprowadzą do ogrzewanych lokali zastępczych – skoro tak sobie chcieli i mają, to ich problem nie mój.
    Dla Ciebie dopłata do węgla , dla mnie do drewna , dla nich do energii elektrycznej. Tak jak pisałem wyżej , najlepiej do mkw ogrzewanej powierzchni.


    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    E tam panie ta cała tzw demokracja do doopy wsadzić skoro 10 głupców przegłosuje 2 wybitne jednostki , demokracja do demobilu i wybieramy monarchię tylko z kąd znaleźć dobrego króla w tym kraju to inna para kaloszy może on by sprawował władzę wg siebie a nie jakichś szemranych układów korporacyjnych czytaj rząd światowy wg Klausa Szwaba .
    U Ciebie król może być tylko jeden. Tyle że ze względu na wiek aby nie abdykował zbyt szybko.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  3. #83

    Domyślnie

    A jeszcze lepiej i sprawiedliwiej to dopłata do mkw ogrzewanej powierzchni, oczywiście dla każdego. – Tylko ile i do ilu mkw. Co z tymi co nie stać ich było na dotacje z termomodernizacji.
    W tym tutaj : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8149082 jest fajny zapis taki : „7) Dotyczy wyłącznie tych wnioskodawców, których gospodarstwo domowe wykorzystuje urządzenia grzewcze określone wyżej jako główne źródło ogrzewania oraz pod warunkiem, że to źródło ogrzewania zostało zgłoszone lub wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków”, którego za cholerę pojąć nie mogę ale pewien jestem, że bez powodu nie został w tym umieszczony.
    Schorowany emeryt może sprzedać dom z działką i mieszkać w ciepłym mieszkanku, u rodziny , w domu spokojnej starości.
    Może również przeznaczyć 13 i 14 emeryturę na dodatkowe koszta związane z ogrzewaniem
    Ich mi akurat nie szkoda, nikt nie wciskał im kredytu w obcej walucie na siłę.
    Dla Ciebie dopłata do węgla , dla mnie do drewna , dla nich do energii elektrycznej. Tak jak pisałem wyżej , najlepiej do mkw ogrzewanej powierzchni.
    Dopłaty to rekompensata / dodatek osłonowy w związku z zaistniałą sytuacją co jest limitem obłożone tak dla ilości potrzebujących i jak zakładam dla ilości zakupionego opału. W pierwszej wersji to 3t było – jak jest teraz, to nie wiem tego ale wątpię by to się zmieniło czyli jak ktoś 5t węgla potrzebuje na sezon to na 2t jest wydymany i tak dokładnie, bo nie widziałem by węgiel w marketach był sprzedawany w zagranicznych opakowaniach tylko w naszych i skąd oni go wzięli oraz jakim sposobem tak olbrzymie przebicie mają na tym.
    Jak będziesz tym schorowanym emerytem, to zrobisz jak napisałeś, że tamten to może i co będzie jak ktoś zadecyduje za Ciebie gdy np. będziesz zniedołężniały, że skoro sam ze swojego się wynieść nie chcesz, to siła będziesz np. do domu starców wyprawiony. Chatkę rodzina lub „skarb państwa przejmie” za utrzymanie w tym luksusowym przybytku, bo emeryt temu winien co odwalili jemu i nam oraz jeszcze odwalą. Sposób na rugowanie dobry – może jeszcze podatek katastralny wprowadzić powinni z hipoteką wsteczną.
    Tosz to nasze dziadki i babki, nasi wujowie i ciotki – nasze ojce i matki – czy jakiegoś okrucieństwa w tym nie ma nadto – brali w dupę by nam było lepiej i biorą dalej by w miarę spokojnie śmierci dożyć – smutne to strasznie.
    Spójrz na to tak jak to Ty byś był tym emerytem. 13 i 14 emerytury nie zostały wymyślone na to o czym napisałeś gdyby tak z tym miało być jak to powinno być, to by nie było tzw. ekstra dodatków tylko te pieniądze na rewaloryzację emerytur by został przeznaczone i by nie było, że jest to dla emerytów łaską wielką.
    Kredytobiorcy jak my wszyscy pod murem zostali postawieni – nie widzisz tego, że oni są dokładnie w takiej samej sytuacji jak my – oni też pretensję mieć mogą o to, że nam a im nie i jak to ma być oraz z jakiej racji.
    A gdzie zgubiłeś tych co na oleju opałowym zostali, co na gazie sieciowym i z butli jadą, co z pelletowcami, ci co przez lato z PV prąd zmagazynowany mają jak im podwyżkę ee zrekompensować – PV za dotacje kupowali – no przecież miało być sprawiedliwie dla wszystkich po równo.
    Dalej uważasz, że bez względu na stopę życiową sprawiedliwe to jest, że ten co głodem przymiera dostanie coś co dla przeciwieństwa jego jest niczym.
    A co w sytuacji takiej jak ktoś wniosek złoży o dopłatę i się dowie, że limit został wyczerpany i żadnej dopłaty nie będzie a np. ta dopłata jest zabezpieczeniem spłaty kredytu.
    Na węgiel dopłaty są przyznane i są w trakcie realizacji a jak zaś się obsrają z jakiegoś sobie tylko wiadomego powodu i stwierdzą „sorki” ale nie ma już na dopłaty – realizacja obecnych i zostaje wstrzymana.

    Tak patrzą w aspekcie społecznym dziwne dla mnie to jest wszystko. Tak jak gadali my o tym w czasie pierwszego ich podejścia do tego, że co tam – węgla nie ma, to i go kupować nie będą do tego co za idiota przystąpił by do projektu naszego i skąd by miał ten węgiel wziąć by go po swojej marży sprzedawać więc można im wszystko obiecać, bo i tak nie będzie jak im tych dopłat wypłacić.
    Teraz nie zauważasz tego, że kryteria dopłat w tych ich projektach są nie jako okrojone trochę w stosunku do tego co na zakup węgla zostało przeznaczone.

    Tyle że ze względu na wiek aby nie abdykował zbyt szybko. – Eee no co Ty @goguś na krzepkiego wygląda i jak nic ma krzepę by koronę dźwigać do tego jest na tyle obrotny, że wszystko wszystkim ale co by go miało do tego przekonać by abdykować.

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Tylko ile i do ilu mkw. Co z tymi co nie stać ich było na dotacje z termomodernizacji.
    No przyjmujemy statystycznie ze 3000 dotacji dla domu 150 mkw. Kto ma większą chałupę i większe podatki płaci z tego tytułu większa dotacja.
    Ale jedna stawka za mkw dla wszystkich byłaby sprawiedliwa.



    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    A gdzie zgubiłeś tych co na oleju opałowym zostali, co na gazie sieciowym i z butli jadą, co z pelletowcami,
    Nikogo nie zgubiłem , cały czas piszę do Ciebie że dotacje dla wszystkich.


    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    ci co przez lato z PV prąd zmagazynowany mają jak im podwyżkę ee zrekompensować – PV za dotacje kupowali – no przecież miało być sprawiedliwie dla wszystkich po równo.
    Tak dokładnie tak. Równo. Jeden brał dotacje na PV a drugi kredyt. Nie można karać ludzi za to że inwestują we własne gospodarstwa domowe.


    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Dalej uważasz, że bez względu na stopę życiową sprawiedliwe to jest, że ten co głodem przymiera dostanie coś co dla przeciwieństwa jego jest niczym.
    Zdecydowanie tak , prawo powinno być jednakowe dla wszystkich.

    Cytat Napisał samsu Zobacz post


    A co w sytuacji takiej jak ktoś wniosek złoży o dopłatę i się dowie, że limit został wyczerpany i żadnej dopłaty nie będzie a np. ta dopłata jest zabezpieczeniem spłaty kredytu.
    Na węgiel dopłaty są przyznane i są w trakcie realizacji a jak zaś się obsrają z jakiegoś sobie tylko wiadomego powodu i stwierdzą „sorki” ale nie ma już na dopłaty – realizacja obecnych i zostaje wstrzymana.
    Państwo pożyczy albo dodrukuje, kasy nie może zabraknąć.


    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Eee no co Ty @goguś na krzepkiego wygląda i jak nic ma krzepę by koronę dźwigać do tego jest na tyle obrotny, że wszystko wszystkim ale co by go miało do tego przekonać by abdykować.
    Ale ja nie o nim. Ja o wielkim wodzu z jego obrazka @goguś , ten Pan w jakimś wywiadzie telewizyjnym , zapytany o monarchię i kandydata na króla wcale nie wykluczał swojej kandydatury a nawet widziałem uśmiech na jego twarzy
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.745

    Domyślnie

    W Czechach węgiel normalnie dostępny po ok 1000 zł następnie Ukraina u nich wojna a portale się prześcigają aby sprzedać ludziom węgiel po ok 500 zł ,rozumiecie to ?? czy ten kraj kiedyś będzie normalny ? to się ciągnie już 1000 lat bo tylko do tego momentu coś tam wiemy i nic nas nie uczy , Otto Von Bismarck wiedział o nas 200 lat temu więcej niż my o sobie .

  6. #86

    Domyślnie

    Ale jedna stawka za mkw dla wszystkich byłaby sprawiedliwa. - Coś za wiele tej sprawiedliwości używasz - jednemu tona węgla wystarczy a drugiemu 5-ęć ton mało, to jak i z jakiej racji za jedną tonę węgla ma zagarnąć 3000 zł.
    Nikogo nie zgubiłem , cały czas piszę do Ciebie że dotacje dla wszystkich. – Dla babcia też.
    Tak dokładnie tak. Równo. Jeden brał dotacje na PV a drugi kredyt. Nie można karać ludzi za to że inwestują we własne gospodarstwa domowe. - Nie – no dobrze/dobrze z tymi PV pytałem jak – rozumiem, że też 3000 zł. - tylko, że on na ee nie wyda nic, bo ma zmagazynowaną – a ten co kredyt wziął na własne gospodarstwo domowe czy instalację z kotłem węglowym, to w końcu co?
    Zdecydowanie tak , prawo powinno być jednakowe dla wszystkich. - Skoro tak, to kredytobiorcy też - no i nam powinni dać maszynki do drukowania forsy, bo co my gorsi.
    Państwo pożyczy albo dodrukuje, kasy nie może zabraknąć. - Tosz to ta jak z rolnikami – no jak by jedzonka mogło w sklepach braknąć – skoro węgiel ściągają z całego świata, to i jedzonko by ściągnęli jak by przyszła konieczność taka.
    Do tego wiesz co wart jest pieniądz pusty – pierdzielą o tej stopie inflacyjnej a mi się w sklepie dalej rachunek nie schodzi z tym co wziąłem - może brać mniej to w tedy rachunek będzie okej i tak do skutku aż sił z głodu braknie by po jedzonko do sklepu się ruszyć - szkoda, że trumny kieszeni nie mają było by co w te kieszenie pchać.
    Ale ja nie o nim. - Nosz a co by nie – czy by on był gorsz i swój przeca do tego – no chyba nie powiesz, że ot tak z tym wyskoczył sobie.
    Pamiętasz jak Endriu wygrał wybory – osz ile wtedy o tym gadali i że najjaśniejsza RP – a rdzyk, to pewnie już kombinować zaczął co by stolicę papieską przenieść w której by się rozsiadł na tronie. No i mamy, to co mamy – obaczym co bedzie dalej – takiego rozpędu nabrali, że pohamować się nie mogą.

    @goguś a gdzie byliście jak węgiel z hałd szmuglowali za granicę – ten z „telewizja tychy” tyle się po Śląsku za tym ujeździł – tyle się na pokazywał – tyle się o tym nagadał i co - jak sądzisz - nie widział o tym, że wiatru w polu szuka czy może tym sposobem łupił kasę – może jego na króla by my wybrali.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 01-09-2022 o 20:40

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony