dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Auto przed garażm ile podajdu potrzebuje?

    Mam w projekcie 5,5m podjazdu przed garażem 2-stanowiskowym i będzie on też stanowił 2 miejsca parkingowe. Jaką długość powinien mieć ten podjazd, żeby można było tam spokojnie zaparkować auto osobowe i przejść, otworzyć bagażnik bez otwierania bramy itp.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.296

    Domyślnie

    Jeśli brama jest szeroka i nie wymaga manewrowania aby trafić na swoje stanowisko to wystarczy pomierzyć długość samochodu i dodać ze 2 mb.
    Na forum bywają doradcy, z wróżbitami wiedzącymi jakie posiadasz auto może być problem.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    To jakie ja posiadam dzisiaj auto nie ma znaczenia, bo za kilka lat mogę mieć inne. Zastanawiam się jaki margines sobie zostawić kosztem zmniejszenia ogrodu przesuwając cały budynek w głąb działki.

    Jak ta patrzę w internecie to auto typu sedan do 5m dł. może mieć. Najczęściej to jest 470-480 cm. Suv raczej nie będę kupował w przyszłości chyba.

    To wychodziłby, że te 6,5-7 m by trzeba mieć podjazdu.
    Jeszcze dojdzie jakaś bram i się robi kupa.


    Chyba problem może też być z bramą - musi jakoś wyjeżdżać w stronę furtki. W ostateczności brama z wbudowaną furtką, ale wolałbym tego uniknąć.

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	maps2.jpg
Wyświetleń:	304
Rozmiar:	50,9 KB
ID:	460308  
    Ostatnio edytowane przez Farlik ; 12-08-2022 o 13:16

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Ja daję 5 m samego podjazdu, ale za nim mam jeszcze dużo miejsca. Gdyby nie było opcji na zmianę, to dałbym 6m
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    heavyart

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    5

    Domyślnie

    zaproponowałabym bramę w systemie Gateo, ułatwi otwieranie i zamykanie na tak krótkim odcinku. Czyli brmam dwuskrzydłowa, ale jedno skrzydło łamane jeszcze na połowę.
    Widzę że nie ma miejsca za bardzo na przesuwną, nie proponowałabym w bramie i tak nie będziecie z niej wtedy korzystać.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farlik Zobacz post


    Chyba problem może też być z bramą - musi jakoś wyjeżdżać w stronę furtki. W ostateczności brama z wbudowaną furtką, ale wolałbym tego uniknąć.
    brama teleskopowa ci się zmieści

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farlik Zobacz post
    Mam w projekcie 5,5m podjazdu przed garażem 2-stanowiskowym i będzie on też stanowił 2 miejsca parkingowe. Jaką długość powinien mieć ten podjazd, żeby można było tam spokojnie zaparkować auto osobowe i przejść, otworzyć bagażnik bez otwierania bramy itp.
    Jaką będziesz miał bramę do posesji? Przesuwaną czy rozwieralną?
    Chcesz móc bez kombinowania po zaparkowaniu samochodu otwierać bramę garażową i bramę wjazdową jednocześnie?
    Ja mam 7,5m podjazdu, bramę wjazdową rozwieralną po 2m na skrzydło i przy moim aucie jest na styk. Żony mieści się bez problemu.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 19-08-2022 o 08:10

  8. #8

    Domyślnie

    Teleskopowa hmm, no to ciekawe rozwiązanie tam będzie 4 m jeszcze po tej drugiej stronie 'nie od furtkowej". To w sumie by powinna wejść. Więcej niż 5-6m chyba nie będzie miała. Światło garażu jest 5m w projekcie. Chyba wystarczy, żeby zaparkować 2 auta. Troszkę więcej zbierze podjazdu.

    Te składane to chyba jeszcze większy koszt do tych teleskopowych? No i musiałaby się otwierać na ulicę. No da się, ale chyba to gorsze rozwiązanie i droższe.

    Ostatnia opcja to furta przesunięta dalej i brama przesuwna najeżdżająca na nią. Jak brama będzie otwarta to furką się nie wyjdzie i trzeba wejście przesunąć, trochę więcej wybrukować.

    Dom chyba przesunę do 6,5m podjazdu. Coś tam na tę bramę i tak zejdzie - nie wiem ile. Jeszcze tam gdzieś skrzynka będzie stała z prądem, więc brama za nią. Nie wiem jaką szerokość muszą mieć te bramy teleskopowe. Nie widziałem takich, a ciekawe.

  9. #9

    Domyślnie

    mam 5.3m od bramy przesuwnej i jest ok ale mniej nie polecam. Gdybym jezdził jakąś dłuższą limuzyną kombi itp to byłoby ciasno.
    Przy bramach skrzydłowych to już w ogole chyba 7m to minimum.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    mam 5.3m od bramy przesuwnej i jest ok ale mniej nie polecam. Gdybym jezdził jakąś dłuższą limuzyną kombi itp to byłoby ciasno.
    Przy bramach skrzydłowych to już w ogole chyba 7m to minimum.
    Zgadzam się. Przy mojej bramie skrzydłowej 2 m na skrzydło i samochodzie o długości 4,6m podjazd 7,5 m to minimum żeby po zaparkowaniu moc otworzyć jednocześnie bramę ogrodzeniową i bramę garażową bez przestawiania auta. A i tak to jest na styk. Teraz gdybym stawiał garaż to jeszcze z metr w głąb działki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony