dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Eurocolor vs KNS vs Sonarol

    Dzień dobry, który z typów okien ma najlepszą jakość?

    1. Eurocolor Impact 80 (3 szyby)

    2. Sonarol Perfecttherm (3 szyby)

    3. Optiline.KNS (szyby)

    4. Softline 82 KNS (3 szyby)



    Mieszkam w bloku. Okna Sonarol perfecttherm w wycenie wyszły aż o 4.000 zł taniej od pozostałych powyższych (chodzi o 6 okien i 1 balkonowe). Warto dopłacić za te inne niż Sonarol? Warto brać 3 szyby?
    Dziękuję i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez momott ; 13-08-2022 o 17:21

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Do bloku kupiłbym Sonarol ze względu na cenę. Miałem je kupować do domu ale właściciel firmy powiedział ze gdybym nie mial sporych przeszkleń to by polecił ale ja mam okno tarasowe 300x240 i trochę się tego obawiał. Sciany bloku jednak troszkę pracują i nawet przy mega ciepłych i szczelnych oknach mogą się pojawić szczelin w około ramy. Poza tym 3 szyby do bloku (jak mniemam z rynku wtórnego) to już prawie rozpusta.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Największą rozpustą są ogólnie szczelne okna do mieszkań z wentylacją grawitacyjną.

    Jak dla mnie to jedna z najgorszych możliwych "inwestycji". Prędzej czy później zaowocuje to problemami, lub zwyczajnie i tak będzie trzeba je rozsczelnić.Albo dać nawiewniki.
    Czyli pogodzić się z faktem, że nie będzie szczelnie i jednak kasę wywaliło się w błoto.
    Pomijam wyjątki kiedy okno jest zbyt nieszczelne, że ręka wchodzi, wypada, lub są uszkodzone.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Mam wrażenie że pozostałe oferty są nie tylko na wyższą serię okien, ale i zawierają szerszy zakres prac, bo 4tys to nierealna różnica. Sonarol jest firmą CCC.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Przy takiej ilości okien różnica jest bardzo możliwa. Nie znamy koloru okien. W moich wycenach eurocolor kosztował dwa razy tyle co Sonarol a miałem jedno okno więcej. Okna wycenialem w dwustronnym kolorze.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Przy takiej ilości okien różnica jest bardzo możliwa. Nie znamy koloru okien. W moich wycenach eurocolor kosztował dwa razy tyle co Sonarol a miałem jedno okno więcej. Okna wycenialem w dwustronnym kolorze.
    Sorry, nie widzę takiej możliwości jeśli jest wyceniony teoretycznie porównywalny standard. 20-30%to już duża różnica, a okna w bloku nie kosztują 20tys...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony