dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Kable telefoniczne

  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piotrek1283@onet.pl

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Limanowa
    Kod pocztowy
    34-600
    Posty
    1

    Domyślnie Kable telefoniczne

    Witam. Mam na działce przed domem kable telefoniczne które przechodzą nad wjazdem do domu strasznie nisko są niecałe 3 m nad ziemią parę razy zglaszamem to przyjeżdżali coś poprawili i dalej to samo. W tamtym tygodniu ktoś próbował wjechać na moją posesję widocznie jakiś większy samochód nie zauważył kabli i urwał 1 kabel dwa wciely się w elewacje budynku tym samym uszkodzili ją kto teraz powinien odpowiadać za uszkodzenie elewacji?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam. Mam na działce przed domem kable telefoniczne które przechodzą nad wjazdem do domu strasznie nisko są niecałe 3 m nad ziemią parę razy zglaszamem to przyjeżdżali coś poprawili i dalej to samo. W tamtym tygodniu ktoś próbował wjechać na moją posesję widocznie jakiś większy samochód nie zauważył kabli i urwał 1 kabel dwa wciely się w elewacje budynku tym samym uszkodzili ją kto teraz powinien odpowiadać za uszkodzenie elewacji?

    nie ten dział

    Z mojego doswiadczenia , to nie takie oczywiste.
    pkt.1 jesli wisza nad wjazdem na dzialkę w obrebie drogi publicznej to za szkode odpowiada kierujacy pojazdem.(OC)
    pkt 2. jesli wisza nad Twoja dzialką to szkode wyrzadzil ci obywatel X za pomoca kierowanego przez siebie samochodu.(TU bedzie sie odcinalo od uznania szkody z OC)

    w pierwszym przypadku zglaszasz szkodę swojemu ubezpieczycielowi u ktorego ubezpieczyles nieruchomosc. I o ile miesci sie to w zakresie twojej polisy to powinienes dostac kase na naprawe a ubezpieczyciel wystapi do TU kierujacego. sprawa pozornie prosta o ile znasz nr rej sprawcy.

    w drugim przypadku zglaszasz do swojego TU i jesli zaakceptuja wniosek o wyplate odszkodowania z twojej polisy to w trybie regresu beda scigac sprawce o ile go znasz.i tu pojawiaja sie schody.

    TU moze ci odmowic wyplaty jesli nie udowodnisz ze wzywales operatora przewodow do ich usuniecia lub przeniesienia do kanalizacji teletechnicznej pod ziemia wskazujac na potencjalne szkody lub zagrozenia.

    fakt ze kable sobie wisza nic tu nie zmienia. Operator jak piszesz je poprawial na twoje żądanie wiec wykazal nalezyta starannosc, nie mial zamiaru wyrzadzic szkody. odpowiedzialnym za szkode jest ten ktory nie zachowal ostroznosci a powinien czyli kierowca.

    skorzystaj z radcy prawnego albo sprobuj temat polubownie zalatwoc z kierowcą. bo jesli byla to sytuacja z pkt1 to odjechal z miejsca kolizji z wszelkimi konsekwencjami dla siebie.

    paradoksalnie majac taka sytuacje, mozesz zadac od operatora kabli zmiany polozenia kabli na instalację podziemna az do pozwu cywilnego.

    pozdr.
    Ostatnio edytowane przez Tompas ; 15-08-2022 o 13:09

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony