dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie alternarnatywa dla bramy przesuwnej

    Witam.
    Chciałem się was poradzić, podpytać odnośnie bramy wjazdowej....
    Otóż chciałbym zrobić ogrodzenie i bramę przed wiatą garażową.... Szerokość działki to 13.5 metra a samo światło wjazdu do wiaty to 6m. W związku z czym nie ma tu mowy o bramie przesuwnej z przeciwwagą.... jest jeszcze jeden problem otóż miejsca na bramę licząc od słupa wiaty do ogrodzenia jest tylko 30 cm...
    Czy macie jakieś pomysły jak wybrnąc z sprawy?? przesuwna bez przeciwagi po kątowniku? teleskopowa z 2 częsci? Pozdrawiam i dzieki za ewentualne podpowiedzi

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Podnoszona w pionie do góry lub chowana w dół pod ziemię. Pierwsza wymaga obostrzeń jak dźwig + kwestie estetyki a druga dobrze odwodnionej piwnicy pod wjazdem czyli poziom wód decyduje o realności wykonania. Tanio nie będzie.

  3. #3

    Domyślnie

    6 metrowa podnoszona ? Odpada.... A chowana w dół odpada z względu na wody i brak piwnicy....

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Piwnica w znaczniu box na bramę, aby schować. Kiedyś była dyskusja o bramie chowanej we wjeździe. Czy to było na FM? Alzheimer też nie pamięta.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    heavyart

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    5

    Domyślnie

    Są jeszcze bramy wachlarzowe

  6. #6

    Domyślnie

    Możesz kolego rozjasnic na czym to polega?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    są bramy składane:



    oraz bramy segmentowe (teleskopowe):

  8. #8

    Domyślnie

    Zastanawiałem się nad teleskopowa ale szczerze ciężko mi znałeśc kogoś w mazowieckim kto to robi.... Nie mówię że nikt nie robi ale obdzwonilem dziś że 20 firm a nie ogłoszeń z olx i nikt... Macie może jakoś namiar ?

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawciomed Zobacz post
    Zastanawiałem się nad teleskopowa ale szczerze ciężko mi znałeśc kogoś w mazowieckim kto to robi.... Nie mówię że nikt nie robi ale obdzwonilem dziś że 20 firm a nie ogłoszeń z olx i nikt... Macie może jakoś namiar ?
    Miałem podobny problem i tu na fm próbowaliśmy go rozwiązać. Finalnie poszedłem w klasykę tzn brama przesuwna,którą widzi się wszędzie i mniej więcej się wie co się z nią stanie po x lat. W mojej jest krótka przeciwwaga, wręcz symboliczna. Fakt znaleźć kogoś dobrego i chętnego do tego typu prac to już inna sprawa. Ja bym się nie pchał w jakieś wynalazki , jak szukałem to niby robili,a jak chciałem zobaczyć na żywo taką pracę to albo w Rosji , albo do Szwecji wieźli tak więc nie widziałem tylko słyszałem....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony