dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Prośba o rady i uwagi co do projektu

    Cześć. Razem z żoną chcemy postawić swój dom i wybraliśmy gotowy projekt z archeona.

    https://www.archon.pl/projekty-domow...m37125c070f681

    Chcieliśmy by budynek miał dosyć spore pomieszczenie gospodarcze z osobnym wejsciem, dwie łaznienki i conajmniej trzy pokoje + pomieszczenie na hobby tzn gabinet. Ciężko było znaleźć coś co by nam się podobało, dlatego posiedziałem trochę nad projektem i stworzyłem takie coś.



    Zmiany jakie nastąpiły to:
    Zlikwidowanie garderoby, zmniejszenie salonu przez co łazienka poszła obok sypialni, w ten sposób powstało pomieszczenie 10m2.
    Zlikwidowanie spiżarni dzięki temu uzyskaliśmy dużo większą kuchnie, a spiżarka będzie zrobiona w pomieszczeniu gospodarczym.
    Zlikwidowałem okno od wschodu w salonie.

    Co mi się nie podoba to, że po zlikwidowaniu ścianki w salonie (nie wiem po co ona była) wyjscie z WC jest w prost na salon i nie mam pojecia jak to zmienić.
    Pokój 13 i 12 są od północy więc będą ciemniejsze, pomysł mam na to taki by w pokoju nr 12 zrobic okno od zachodu a z 13 nie mam pojecia.

    Ze spraw technicznych to nie będzie kominka. Co o tym myślicie ?, krytyka projektu mile widziana

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jakie macie strony świata?

    Ja zamierzasz zlikwidować ścianę nośną w salonie?

  3. #3

    Domyślnie

    Ściany nośnej w salonie nie chce likwidowaća
    A co do stron świata to nie wiem co masz na myśli

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może tak:


  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki, można wiedzieć w jakim programie to robisz ?

    Ogólnie to kotłowania musi być od południa, natomiast fajnie zrobiłeś, że sypialnie dałeś od północy, przecież tam się śpi wiec może być pomieszczeniem ciemniejszym. Że ja na to nie wpadłem.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    robię to w Paincie. A strony świata mają znaczenie jeśli chodzi o rozplanowanie pomieszczeń. Dzieci lepiej aby korzystały z naturalnego światła a przy pokojach od północy całą zimę w praktyce musiałyby palić w pokoju światło.

    Dlaczego kotłownia od południa?

  7. #7

    Domyślnie

    Panowie, jaki jest mniej-więcej koszt zrobienia kominka w salonie bez dgp czy płacza wodnego ?, wykończenie proste bez wodotrysków.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieter296 Zobacz post
    Panowie, jaki jest mniej-więcej koszt zrobienia kominka w salonie bez dgp czy płacza wodnego ?, wykończenie proste bez wodotrysków.
    Policz wg aktualnych cen.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8107201

  9. #9

    Domyślnie

    Cześć, postanowiłem przysiąść sam do programu Sweet home 3D i stworzyć projekt.
    Opierałem się na projekcie dom w santolinach 6.



    Postanowiłem, że zrezygnuje z kominka, trochę mi szkoda ale biorąc pod uwagę, że nie mam lasu i drewno musiałbym kupować + koszt jego wynudowania, wydaje mi się, że szkoda pieniedzy wydawać na jego budowę.

    Wszystkie prace wykonane koparką nie będą mnie nic kosztować, mam dobrego kolegę który ma koparki, jedynie koszty paliwa mu pokryje.
    Czy budowa dachu z takim "przesunieciem" jest dużo bardziej kosztowna od zwykłej koperty? Myślę jeszcze na czym tu można zaoszczedzić.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieter296 Zobacz post
    Gdzie się da okna rób od wschodu i zachodu. Unikaj pomieszczenia technicznego za ścianą sypialni - będzie hałas. Do tego na to pomieszczenie marnujesz najlepsze miejsce w domu (od południowego zachodu). Z tych powodów obróciłbym dom o 90* a pomieszczenie techniczne przeniósł w okolice wiatrołapu.
    Jedne drzwi zewnętrzne mniej to ładnych kilka tysięcy w kieszeni. A jak zrobisz, jak planujesz, to od południa masz spore szanse na problemy przez duże różnice temperatur.
    Takie umieszczenie kotłowni na maksa wydłuża instalacje CWU - a to zwiększa straty na cyrkulacji albo długi czas czekania na ciepłą wodę. Staraj się punkty poboru wody robić jak najbliżej siebie.
    Jedna łazienka na ile osób?

  11. #11

    Domyślnie

    Szczerze to nie myślałem pod tym względem dając kotłownie na końcu domu, że będę musiał czekać dlugo na upuszczenie cieplej wody.

    Drzwi w kotłowni są dla mnie o tyle przydatne, że różne brudne klamoty , będę mógł wnieść bezpośrednio do niej, a nie iść przez całą długość domu.
    Muszę troszkę pomyśleć jak rozwiązać problem kotłowni.
    Łazienka jest jedna, jedynie będą dwa kibelki , którego zapomniałem umieścić w łazience .

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieter296 Zobacz post
    Łazienka jest jedna, jedynie będą dwa kibelki , którego zapomniałem umieścić w łazience .
    Nie zmienia to faktu, że tylko jedna osoba może myć się na raz (przynajmniej osobno). Ba, pewnie w kibelku nikt nie będzie nawet trzymał szczoteczki do zębów. Jakby były dwie łazienki, to i kosmetyki się podzielą.
    Chyba, że jesteś tylko Ty i żona - to OK (chociaż w razie sprzedaży może to być zniechęcające dla kupującego).

  13. #13

    Domyślnie

    Zgadzam się, że dwie łazienki to wygoda, ale też są z tym związane koszta
    Narazie jest nas 2+1 więc problemu nie ma, później się wstawi harmonogram korzystania z łazienki
    Ogólnie ten projekt jest drogi w wykonaniu ? mam namyśli stan deweloperski.
    Myślałem nad czymś mniejszym tak do 100m2 użytkowej i zrezygnowac z pokoju, ale kiedyś nie che żałować, że nie wydałem 50 tysięcy więcej by zrobić pokój który by mi się przydał.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony