dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Strop drewniany nad piwnica

    Witam !

    Mamy ostatnio zagwozdke. Z racji tego, ze mam dosc wysokie sciany fundamentowe, postanowilem wykorzystac przestrzen pod tarasem (zadaszonym) na piwnice o wym 4.5 x 3.5m. Nie mam do konca pomyslu na strop nad ta piwnica. Najbardziej przekonuje mnie zrobienie stropu drewnianego wykorzystujac belki o dlugosci 4.5m i przekroju (tego jeszcze nie wiem) kotwione do wienca sciany fundamentowej.
    No wlasnie, lepiej je kotwic doczolowo do wienca za pomoca wieszakow czy po prostu polozyc na tym wiencu od gory (tak jak murlate np). ?
    No i co z kolejnymi warstwami nad tymi belkami stropowymi? Wyczytalem ze warto dac miedzy te belki welne jakas twarda. Docelowo na samym tarasie ma byc deska.
    Z gory dzieki za pomoc.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Zrób strop betonowy. Nieszczelność jego izolacji poskutkuje co najwyżej zawilgoceniem. Strop drewniany za to zgnije i będziesz kombinował jak tutaj teraz to wymienić robiąc możliwie najmniejszą demolkę tarasu (i na ile to wystarczy).

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał samotnik Zobacz post
    Zrób strop betonowy. Nieszczelność jego izolacji poskutkuje co najwyżej zawilgoceniem. Strop drewniany za to zgnije i będziesz kombinował jak tutaj teraz to wymienić robiąc możliwie najmniejszą demolkę tarasu (i na ile to wystarczy).
    Hm no sam nie wiem. Cala przestrzen tarasu nie bedzie wystawiona na warunki atmosferyczne, zadaszona jest normalnie dachowka. No jedynie na zmiany temperatury. W starym garazu mam zrobiony taki strop ktory ma z 80 lat i nic sie z tym nie dzieje. Po prostu zastanawiam sie czy robienie zbrojonej plyty ma sens dla tak malego podpiwniczenia.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    Rozumiem, że masz ściany dookoła tarasu? Jeśli nie, to deszcz, śnieg zacina i większość tarasu i tak jest cyklicznie mokra, w zależności od tego jak wysoko jest zadaszenie.

    No jak chcesz, ale izolacja takiego stropu to wielkie wyzwanie, które mało komu się w praktyce udaje. Poczytaj ile tutaj jest wątków "taras przecieka", "leje się do garażu" itd. Konsekwencje przy betonie są znacznie mniejsze niż przy drewnie. I tak masz 75% szans że za parę lat będziesz zdejmował pokrycie tarasu i poprawiał izolację. Drewno pracuje i łatwiej o rozszczelnienie tego, co leży na nim. Gra toczy się o to, czy "tylko" poprawisz izolację, czy też będziesz wymieniał konstrukcję stropu. Ja bym sobie takiej krzywdy nie zrobił, ale to Twoja decyzja. Ile na tym oszczędzisz? Warto?

    Jeśli już idziesz w drewno, to zadbaj o porządne, wysuszone wysokiej klasy certyfikowane drewno konstrukcyjne. Takiego nie sprzedają w tartaku w sąsiedztwie, nie będzie ono też kosztowało 2000/m3. Mój taras i jego zadaszenie jest zrobione z "drewna z tartaku w sąsiedztwie" - dosłownie wszystko się poskręcało, powyginało. Dzięki temu zostałem fanem betonu, kamienia i ceramiki - drewno tylko do ozdoby (jeśli chodzi o konstrukcje na zewnątrz domu).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony