dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie problem z wyłącznikiem ciśnieniowym LCA.1.

    Witam,
    mam problem z zakupionym z wyłącznikiem ciśnieniowym hydrovacum LCA.1. Podłączony jest on do hydroforu o poj. 200 litrów. Ustawiłem parametr załączania pompy na 2.5 bara, a wyłącznie na 3.6 bara. Jeśli chodzi o wyłączanie pompy działa wszystko ok zawsze gdy ciśnienie dojdzie do 3,6 bar pompa się wyłącza. Problem jest w załączaniu pompy. Co pewien czas ciśnienie wody w hydroforze spada poniżej 2.5 bara, a wyłącznik nie załącza pompy mimo prawidłowego ustawienia. Muszę ręcznie nacisnąć i wtedy się załącza. Problem pojawia się losowo czasem co kilka dni, czasem co parę godzin. Ciśnienie powietrza w hydroforze jest ok. 2 bary ( zbiornik 200 litrów) Czy mam oddać do reklamacji produkt. Może może macie jakieś sugestie co jest przyczyną.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie załącza się wtedy w ogóle, czy na przykład dopiero przy 2.2, albo 2 barach? Jak w ogóle to bym oddał do reklamacji. Ja miałem odwrotną sytuację, że przestał wyłączać pompę (dobrze, że była zabezpieczona). Wymienili mi bez problemu.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Nie załącza się wtedy w ogóle, czy na przykład dopiero przy 2.2, albo 2 barach? Jak w ogóle to bym oddał do reklamacji. Ja miałem odwrotną sytuację, że przestał wyłączać pompę (dobrze, że była zabezpieczona). Wymienili mi bez problemu.
    czasem się włącza np przy 2.1 albo przy 2.0 po jakimiś czasie jak już wogole woda nie leci

  4. #4

    Domyślnie

    Zjdąłbym, sprawdził czy wejście nie jest zanieczyszczene, czy zapachane czymś. Jeżeli nie, to bym reklamował.

  5. #5

    Domyślnie

    problem chyba się rozwiązał. Podczas regulacji ciśnienia wyłączenia musiałem poluzować (odkręcić) nakrętkę, aby następnie śrubokrętem ustawić moment wyłączenia pompy. Po tej regulacji nie dokręciłem do końca nakrętki. Gdy ustawiłem jeszcze raz parametry wyłączenia i dokręciłem nakrętkę problem nie występuje ( już ponad tydzień) wiec chyba to była ta przyczyna.....

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    mialem podobne problemy z mechanicznymi regulatorami cisnienia i teraz kupilem elektroniczny.jest roznica na plus ,dodatkowo widze jakie jest cisnienie aktualne na rurze.pozdrawiam
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony