dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Zjazd na działkę

    Mam pytanie, jakiś czas temu miasto wykonywało drogę utwardzona, ze zjazdami do działek. Nie zostałam poinformowana o tym żadnym pismem przypadkiem pojechałam na swoją działkę i widziałam pracujące maszyny. Moja działka (0.5ha) wcześniej została podzielona na 4 działki po ok 12 ar. Do każdej z nich powinna być droga (zjazd z głównej drogi) gdzie wykonawca - inwestor ma obowiązek je zrobić. I teraz pytanie droga Skończona zjazd jest jeden, pismo napisalam zero odpowiedzi, w urzędzie byłam proszą czekać na oficjalne pismo. Co wg was powinnam zrobić, nie znam się na prawie czy mogę to zgłosić gdzieś dalej. Jeśli chciałabym się budować na którejś z działek to nie mogę bo nie na każdej mam wjazd i koło się zamyka. Co robić?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Normalna koleność: wypis z MPZP/WD, zgoda zarządcy drogi, projekt drogowy, wykonanie, odbiór + inw. powykonawcza. Jest fun, sa koszty.

  3. #3

    Domyślnie

    Podrzuć zdjęcie aktualnej mapy twojej działki jak to wygląda. Od kiedy jest podzielone na 4 części?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Pytanie czy na mapie z projektem przebudowy drogi były już wydzielone Twoje 4 działki? Jeśli już były, to błąd projektu lub niedopatrzenie wykonawcy, jesli jeszcze nie było podziału na mapie to twoja broszka . --> #2. Projekty bywają robione dużo wcześniej, bo koncepcje, przetargi itp , nawet kilka lat się zdarza (aczkolwiek nie powinno).

  5. #5

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapa.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	9,0 KB
ID:	460475

    Moje działki podzielone w 2016 r z mapy wynika w zalacziku mam nadzieje ze sie dodal jest skan .

  6. #6

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapka duza.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	8,9 KB
ID:	460476 tu moze wieksza lepiej widac

  7. #7

    Domyślnie

    Są cztery działki ewidentnie więc powinny być cztery zjazdy. Pozostaje czekać na oficjalne pismo.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Pytanie ile lat wcześniej była pobrana mapa pod projekt drogi. Idź do urzędu aby zobaczyc projekt drogi, jeśli twoje działki sa na projekcie i są zaprojektowane wjazdy, to pisemnie złóż protest i do galopu urząd. Ale projekt moze być na "starej" mapie i będzie zonk. Daty projketowania drogi trzeba porównać z datami wydzielenia twoich działek, będzie syf, kiła i mogiła. Nikt nie będzie winny bo to Polska w praktyce.

  9. #9

    Domyślnie

    Zapewnienie dostępu do drogi publicznej nie oznacza, że zarządca drogi ma wybudować zjazd.
    Dla ułatwienia Ustawa o drogach publicznych art. 29 pkt 1 - 4.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Zapewnienie dostępu do drogi publicznej nie oznacza, że zarządca drogi ma wybudować zjazd.
    Dla ułatwienia Ustawa o drogach publicznych art. 29 pkt 1 - 4.
    Czyli ten jeden zjazd z czterech który zrobili to losowo wybrali albo kostką rzucili?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Czyli ten jeden zjazd z czterech który zrobili to losowo wybrali albo kostką rzucili?
    Skąd ta agresja? Ja nie wymyślam przepisów, co najwyżej je realizuję.
    Odtworzyli zjazd jaki istniał.

  12. #12

    Domyślnie

    Nie istniał zaden zjazd bo niedawno moj wujek obok mnie zaczął się budować ogradzać i tam gdzie miał bramę zrobili mu wjazd a u mnie nie ogrodzone nie było widcznego wjazdu wyjeżdzonego wiec zrobili ze dwa metry od plotu sasiada i tyle

  13. #13

    Domyślnie

    Wydaje mi się ze losowo - kostką wyłozyli

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Skąd ta agresja? Ja nie wymyślam przepisów, co najwyżej je realizuję.
    Odtworzyli zjazd jaki istniał.
    Nie agresja tylko staram się być konkretny a nie lanie wody jak większość na tym forum. Na starej mapie zjazdu nie ma więc co mieli odtworzyć.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Nie agresja tylko staram się być konkretny a nie lanie wody jak większość na tym forum. Na starej mapie zjazdu nie ma więc co mieli odtworzyć.
    I co to wnosi?
    Jak właściciel działki chce mieć zjazd, to musi o niego wystąpić, a potem zrobić na własny koszt. Taka jest obecnie wykładnia.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    I co to wnosi?
    Jak właściciel działki chce mieć zjazd, to musi o niego wystąpić, a potem zrobić na własny koszt. Taka jest obecnie wykładnia.
    Czy jeśli nie było w ogole drogi tylko polna to również mam wnosić bo rozumiem ze chciałam poszerzyc istniejący i zgłosiłam to do starostwa ( bo tamta była powiatowa ) i wystarczyłą zgoda i wtedy na wlasny koszt poszerzałam a tu jest sytuacja ze w ogole nie odnieśli się do już istniejącej mapki wiec chyba ich obowiązkiem było wykonać wjazdy wg mnie

  17. #17

    Domyślnie

    Zjazdy z drogi publicznej podczas przebudowy drogi są robione tylko wówczas kiedy istnieją zanim dojdzie do przebudowy drogi. Jeżeli twoich zjazdów nie było przed przebudową drogi to zarządca drogi ich nie wybudował. To w twoim interesie jest budowa zjazdu z drogi publicznej na posesje nie zarządcy drogi. Zarządca nie ma żadnego obowiązku budowy takiego zjazdu jeżeli przed budową takowy zjazd nie istniał. Trzeba pamiętać o tym żeby zjazd był legalny to musi być wydana zgoda zarządcy drogi na jego powstanie. Zgoda wydawana jest w formie decyzji lokalizacyjnej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony