dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie KDWJ budują - komentarze

    Cześć, zapraszam tutaj do dyskusji i wymiany zdań

    Dziennik budowy:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...WJ-buduj%C4%85

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Albo ja mam coś nie tak z kompem, albo ty z fotkami których nie da się wyświetlić.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem czemu ale zdjęcia wyparowały, w weekend postaram się je dodać jeszcze raz.

  4. #4

    Domyślnie

    Prześledziłem wątek i:.
    Dodałeś styropian do środka i dodatkowo dałeś na pierwszą warstwę isomur, może mi się wydaje ale dużo tego
    Przydałby sie w końcu jakiś projekt domu
    Pozdrawiam,

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Isomur chwali się wszędzie lambdą 0,245 [W/m*K]. Ale jak wgryziesz się w deklarację, to wygląda to tak:



    W poziomie, gdzie izolacyjność załatwia EPS na ścianie nieźle (porównywalny z BK500). Ale w pionie, a niby w tym celu jest skonstruowany, podobna jak silki (gorsza od E18, która ma 0,32) i 2,35x gorzej, niż BK500.

    Tak Isomur jak i ocieplanie fundamentu od wewnątrz, gdzie temperatura jest w takim domu grubo powyżej zera w największe mrozy, to czysta rozrzutność.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ...

    Tak Isomur jak i ocieplanie fundamentu od wewnątrz, gdzie temperatura jest w takim domu grubo powyżej zera w największe mrozy, to czysta rozrzutność.
    Odnosnie Isomuru masz rację, ale ocieplanie fundamentu daje pewne korzysci i da sie obliczyc ile zmniejszamy straty stosując takie ocieplenie, fakt ze bardzo rzadko spotykane. Czy sie opłaca to kwestia cen energii do ogrzewania tego budynku i ewewntualnego zmniejszenia kosztów instalacji grzewczej wynikajacego ze zmniejszonych strat. Kazdy ma inne kryteria opłacalnosci a niektóre z nich ciezko przeliczyc na złotówki.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał wegner Zobacz post
    Prześledziłem wątek i:.
    Dodałeś styropian do środka i dodatkowo dałeś na pierwszą warstwę isomur, może mi się wydaje ale dużo tego
    Przydałby sie w końcu jakiś projekt domu
    Pozdrawiam,
    Za 5 lat te pieniądze będą warte tyle co dziś butelka dobrego whisky a projekt nie wiem czy pokazywać bo sam go narysowałem

    Ocieplam od środka bo nie chcę grzać w zimie gruntu pod domem.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Iw pionie, a niby w tym celu jest skonstruowany, podobna jak silki
    Jestem mega pozytywnie zaskoczony tym do czego one służą czyli redukcją powierzchni styku. Na moje oko redukcja 40% powierzchni - zapraszam do obejrzenia. Dla osób technicznych nie powinno być tajemnicą, że przewodnictwo w pionie elementów konstrukcyjnych jest porównywalne dla najmocniejszych materiałów, a tam w isomurze jest beton. Liczy się ile tej powierzchni jest, dla sceptyków polecam dotknąć, obejrzeć. Oczywiście nie mają sensu jak ktoś buduje z gazobetonu albo ceramiki ale przy budowie z silki nikt mi nie powie, że nie dają oszczędności.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony