dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Kostka na podjeździe - oczyszczenie, fugowanie (?)

    Cześć wszystkim,

    stan zastany jak na zdjęciach poniżej - zachwaszczona kostka na podjeździe o sporej powierzchni (ok. 160 m2). Jak najlepiej doprowadzić ją do dobrego stanu?

    Zdjęcia:
    https://imgur.com/a/2BHNlBR

    Jak rozumiem, najpierw pozbycie się chwastów. Czy czeka mnie ręczne wyrywanie każdego źdźbła i kępy, czy są na to skuteczne sposoby, które jednocześnie byłyby bezpieczne dla biegających po posesji psów? Czytałem o spryskiwaniu chwastów lekko rozcieńczonym octem spirytusowym (stosunek octu do wody 2:1). Czy to ma prawo zadziałać, czy to raczej mało skuteczne mądrości z internetu?

    No i kwestia, co dalej. Po próbnym wyrwaniu części chwastów pozostają szpary między kostkami. Powstają również podczas próby mycia kostki pod ciśnieniem. Czy stanem naturalnym takiej kostki jest istnienie tych szpar, czy powinno się je po oczyszczeniu jakoś fugować (być może jest na to inne słowo, to pierwsze przyszło mi do głowy)? A jeśli powinno, to czym?

    Pozdrawiam
    Przemek

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Glifosat i po kilku dniach ładnej pogody myjka ciśnieniowa z przystawką do kostki. Szczeliny wypelnij piaskiem.

  3. #3

    Domyślnie

    Czy glifosat to jedyny skuteczny środek? Po ogrodzie przyległym do podjazdu biega czwórka psów, nie ma jak ich powstrzymać przed wchodzeniem na kostkę.

  4. #4

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar carloscross
    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-041
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja czyszczę karcherem, a plamy z oleju czy wykwity takim preparatem na bazie kwasu. Zapytaj od producenta, ja kupowałem ten produkt właśnie od swojego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony