dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: motaż okna Velux

  1. #1

    Unhappy motaż okna Velux

    Dzień dobry, przy montażu okna GGL 66x140 okazało się że rozstaw krokwi jest mniejszy niż szerokość okna, rekomendowany wykonawca Velux (BEMAR) bez konsultacji z klientem postanowił ze ,,wyszczupla" te 2 krokwi o kilka cm - zdjęcie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220819_205639.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	460473
    Abstrahując od tego że tym sposobem nie założył już ramy BMX i nie uzgodnił nic z tych czynności z klientem, czy taki montaż jest w ogóle dopuszczalny i czy w/w ingerencja w dach nie narusza zasad montażu?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Też tak mam wyszczuplone krokwie na dwóch oknach. Niestety czasami trzeba się ratować w taki sposób no bo co zrobisz? Rozbierzesz dach?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pauliq Zobacz post
    Też tak mam wyszczuplone krokwie na dwóch oknach. Niestety czasami trzeba się ratować w taki sposób no bo co zrobisz? Rozbierzesz dach?
    Pauliq zmieściłoby się okno 66 zamiast 78 - normalny montaż, pełna gwarancja, bez barbarzyństwa i ryzyka.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Pomyłka cieśli czy inwestor zażyczył sobie inne okno lub nie w tym miejscu niż w projekcie ?
    Bardzo brutalnie to potraktowali.
    Jeśli to rekomendowany wykonawca to Velux chyba chyli się ku upadkowi.
    Nie wiem czy nie pozostało na budowie kawałka drewna z krokwii ale w tym wypadku powinni zastosować tzw. "wymian" i zamontować okno zgodnie ze sztuką i ze wszystkimi akcesoriami.
    Nie wiem czy wybrali po prostu Mniejsze zło ale jeszcze jest możliwość aby to uratować.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony