dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Uszczelnienie dookoła rur w szachcie w bloku

    Cześć, kupiłem mieszkanie z lat 80. i zauważyłem zawiewanie zapachu jakby z piwnicy przez drzwiczki rewizyjne. Po zajrzeniu moim oczom ukazały się duże dziury pomiędzy rurami. Czy tak powinno być? Dostęp mam tylko przed rewizję ok. 35cm x 35 cm i zastanawiam się jak to uszczelnić.

    Wpadłem na dwa pomysły, jeden zakłada w miarę możliwości uszczelnienie tego jak najniżej, tj. rozłożenie na dole drobnej siatki, a następnie stopniowe aplikowanie pianki. Drugi to zamontowanie płyty gk pod poziomymi rurkami i uszczelnienie szpar pianką. Stąd moje pytanie czy któraś metoda jest lepsza? Być może tym powinna się zająć wspólnota? Domyślam się, ze takie dziury to nic normalnego. Dziękuję za porady.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220811_144047.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	460493Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20220811_144053.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	460494

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Uszczelnij drzwiczki rewizyjne. Ingerowanie w części wspólne budynku, wspólnoty mieszkaniowej jest zabronione. Może po prostu trzeba zgłosić sprawę na zebraniu aby zamykali okno w piwnicy, kotłowni.
    Zapach o ile z kanalizacji świadczy o nieszczelności a to następna sprawa dla administratora budynku.

    O jakich dziurach piszesz. Kanał pionu prowadzi przez cały budynek bo tamtędy prowadzone są instalacje.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 23-08-2022 o 21:20
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony