dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Dobroplast Investline Classic

    Witajcie, proszę o opinię o tych oknach. Z ofert które dostałem na okna plastikowe akurat ten produkt wychodzi konkurencyjnie cenowo . Jednak to nie Oknoplast czy inny "markowy" producent wiec szukam opinii fachowców/użytkowników. Mam też pytanie chyba bardziej do sprzedawców. Jak obecnie kształtuje się cenowo relacja cenowa plastik - sosna? Drewno malowane na biało jest duzo droższe od PCV?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dobroplast zawsze był liderem rynku ceny. Właśnie jestem po wymianie ich okien na drewniane. Relacja o którą pytasz - to 2-3 krotnie droższe drewno od dobrych (droższych) okien plastikowych.

    Ciekaw jesteś dlaczego klienci wymieniali D? Wiało zewsząd. Spod okna, spod skrzydeł, od ściany. To okna z ok 2006r, były wykonane na markowym profilu (potem Dobroplast zaczął robić taniej swój), na bardzo markowych okuciach Roto (co z tego, jak dawali ich okrojony komplet a dziś - stosują elementy zamienne, które wręcz gniją od korozji po paru latach). Rozbierałem te okna na części pierwsze do utylizacji. Tak wiotkiej stali wzmacniającej w oknie to jeszcze nie spotkałem.
    Do kompletu doszedł jeszcze tani montaż idący zwykle w parze z tanimi oknami....

    No ale to było dawno. Masz prawo wierzyć, że jest lepiej ..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Ten filmik pokazuje, że okna tej firmy nie zawsze mogą dojechać w całości - 9min 9sek. https://www.youtube.com/watch?v=paPoHuUl42Q
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Dobroplast zawsze był liderem rynku ceny. Właśnie jestem po wymianie ich okien na drewniane. Relacja o którą pytasz - to 2-3 krotnie droższe drewno od dobrych (droższych) okien plastikowych.
    OK zatem Dobroplast odpada. A co sądzisz o profilach Gealan S9000, Aluplast 8000 Softline, lub BluEvolution 82 oraz oknach drewnianych sosnowych CDM Softline 92mm
    Między Aluplastem a oknami drewnianymi CDM różnica w cenie to ok 20% W takim wypadku brałbym drewno . Z kolei BluEvolutin jest od drewna tańszy o ok 40% i tu mnie korci
    Teraz pytanie do fachowca. Czy na profilu CDM 78mm można zrobić okno HS o 3600x2400?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    O profilach myślę to samo co zawsze. To tylko marka profili nie dająca ŻADNEJ gwarancji, że wykonane z nich okno będzie dobre. To już zależy od Producenta i jego podejścia. Jak napisałem wyżej - "mój" Dobroplast był na uznanym profilu Brugmann (aktualnie ta marka robi bluEvolution) a okno wyszło klapa!

    Nie wierzę, że drewniane okno mogło wyjść tylko 20% drożej niż Aluplast 800 wykonany w dobrej (czytaj droższej) firmie. Chyba że np. masz same HSt.
    Mój pierwszy HST zrobiony 17 lat temu w drewnie 68mm! miał 6200 x 2300... Bez problemu daje radę.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Gealan jest z firmy Madex D&E, Aluplast z firmy Robdar - tych firm nie znam.
    CDM znam z nazwy ale nie mam opini z pierwszej ręki.


    Zakładając że wyznacznikiem ceny są okna drewniane CDM to oferta na Aluplast wydaje się po prostu za droga. Chyba ze to CDM jest tani...
    W całym zamówieniu są 2 HSy
    Czy mógłbyś podpowiedzieć ktore firmy robią dobre okna PCV i drewniane?
    Okna mają być do deweloperki wiec cena jest istotna ale nie kosztem jakości.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    CDM wg mnie wygląda w tym porównaniu cenowym na jakąś pomyłkę. Drewno jest nawet dwukrotnie droższe niż PCW także zakładam że masz jakąś (bardzo istotną) nieścisłość w wycenach..

    Czasem elementy dodatkowe zalecane w oknach/ montażu mogą przekłamać pierwotne wyceny o 20-30%.

    Deweloperka-= tanio. A tanio jest zawsze kosztem jakości.. Przykro mi - nie potrafię pomóc.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Sprawdzilem ponownie ofertę na okna drewniane. Zgadza się z moim zapytaniem. Niczego nie pominięto. Dla przykładu biały HSt na profilu 92mm 3600x2400 to 30500 netto gdzie taki sam wymiar w PCV to 15-20 tyś netto. Okno 1500x1500 RU drewniane to 3,6 tyś a PCV to 1,9 -2,1 tyś Nie wiem co o tym sądzić. Niedługo będę miał ofertę z Oknoplastu. To może dać lepszy obraz sytuacji . Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

  9. #9

    Domyślnie

    Najpierw kolega pisze że drewno 20% droższe od pcv a potem podaje ceny wyższe o 70-90%. Something is not yes.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Najpierw kolega pisze że drewno 20% droższe od pcv a potem podaje ceny wyższe o 70-90%. Something is not yes.
    To były nie miarodajne ceny bo jednak oferta za całość jest istotna a nie za samego HSa . Wracając do sedna sprawy po kilku dniach zagłębiania się w okienne tematy Scio me nihil scire . Ale wybrać trzeba. Na palcu boju pozostały okna drewniane CDM za ok 92 tyś, PCV z AdamS za ok 70 tyś oraz kolejne okna drewniane za trochę poniźej 80 tyś. Wszystko z ciepłym montażem, bez podwalin. Dzięki forum odpuściłem tanie PCV. Lepiej mniej zarobić a mieć spokojny sen.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony