dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Pogromcy mitów: Tani dom od banku?

    Witam. W zasadzie pogodziłem się już z tym, że domu nie zbuduję. Bo wyceny od wykonawców mam na poziomie 1,2-1,5 mln "pod klucz". Przy wycenach ze stycznia zeszłego roku średnio 0,7 mln. Natomiast zaciekawiło mnie coś, co powiedział jeden z wykonawców. Że za rok banki będą się prosiły, żeby któś od nich kupił dom po wykonawcy, który nie miał na spłatę kredytu. Niby będą takie do kupienia za pół ceny. Czy w Polsce faktycznie istnieje rynek domów sprzedawanych przez banki, jak choćby w USA? Czytałem, że zagraniczny fundusz kupił całe osiedle po deweloprzerze bankrucie, ale może to tylko urban legend.
    PS. Deweloper, który budowę parterówki 120 m wycenił na blisko 0,9 mln, od roku próbuje sprzedać za 780 tys. pół bliźniaka 150 m z placem 300m. Bez skutku jak na razie. Czyli co, dopłaca do budowy?

  2. #2

    Domyślnie

    Bank nie sprzedaje nieruchomości. Robi to komornik licytując je z ceną wywoławczą wg ustawy.

    Do tego bankowi zależy żeby odzyskać w całości "zainwestowaną" kwotę, a nie żeby komuś prezent zrobić.

  3. #3

    Domyślnie

    Przy takiej inflacji nie licz na to że nieruchomości dużo stanieją. Ciągle są ludzie kórzy mają gotówkę i chcą jej sie pozbyć i to wlasnie oni skupują potem nieruchomości w miarę atrakcyjnej cenie np od komornika. Jeśli dojdziemy do poważnego krachu gospodarczego to nieruchomosci też poważnie stanieją ale wtedy też nie będzie cię stać nawet na ten dom za 50% wartości.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony