dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.258

    Domyślnie

    Kolejny symulator opłacony przez jakieś lobby - drewno świeże po 580 zł. Jak kupowałem po max. 300 zł. z przywózką a teraz mam zamówione po 150 zł. tylko muszę przywieść sam.
    Regulamin forum

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Kolejny symulator opłacony przez jakieś lobby - drewno świeże po 580 zł. Jak kupowałem po max. 300 zł. z przywózką a teraz mam zamówione po 150 zł. tylko muszę przywieść sam.
    No i co, że kupiłeś – a co będzie jak ktoś ze Szczecina Ci napisze, że on w Bieszczadach na palecie kupił 1m3 brzozy z dostawą przez kuriera w czym za transport zapłacił 160 zł. ale nie o tym chciałem – słyszałeś lub może się z tym już spotkałeś :
    Rząd zawiesił normy na węgiel – do sprzedaży trafi miał węglowy
    https://www.symulatorogrzewania.pl/r...i-mial-weglowy
    Od 29 czerwca 2022 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska o czasowym zawieszeniu norm jakości węgla. Działanie to ma, zdaniem rządu, zwiększyć dostępność węgla dla gospodarstw domowych i małych kotłowni oraz umożliwić obniżenie jego ceny, a także dodatkowo wspomóc proces stabilizowania sytuacji na rynku i zabezpieczyć gospodarstwa domowe przed sezonem zimowym.
    Takie rozwiązanie krytykuje Polski Alarm Smogowy, według którego to poważny krok wstecz w polityce antysmogowej rządu. PAS obawia się kosztów środowiskowych i zdrowotnych, jakie trzeba będzie zapłacić w związku z przyzwoleniem państwa na palenie węglem niskiej jakości, zawierającym wysokie stężenia szkodliwych substancji m. in. siarki, charakteryzującym się ponadto wysoką zawartością wilgoci i popiołu. Zdaniem PAS takie „poluzowanie” przepisów umożliwi kopalniom sprzedaż zalegających na hałdach odpadów, których obrotu zakazano w 2018 r. Do sprzedaży trafić mogą: flotokoncentrat i muł kopalniany zmieszane z miałem węglowym.
    Obawy PAS dotyczące sprzedaży odpadów z kopalni rozwiewa Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Zniesienie klasyfikacji węgla umożliwia od 29 czerwca sprzedaż miału węglowego. Nie ma jednak możliwości wprowadzania do obrotu flotokoncentratów oraz mułów węglowych, czego zakazuje znowelizowana w 2018 r. ustawa o systemach monitorowania i kontrolowania jakości paliw.
    Należy pamiętać, że niezależnie od przyjętego rozporządzenia ministerialnego w 14 województwach nadal obowiązują uchwały antysmogowe, które określają zasady stosowania poszczególnych urządzeń grzewczych i paliw stałych. W Krakowie nadal obowiązuje zakaz palenia węglem, choć pojawiły się zakusy na złagodzenie miejscowych przepisów poprzez umożliwienie palenia drewnem oraz odroczenie obowiązku likwidacji kopciuchów w Małopolsce.

    Jeśli tak, to jakie masz na to zdanie?

    Dla mnie te greckie sto lat nie myte – tylko patrzeć jak zaczną jak w Katyniu strzelać lub jak w Oświęcimiu gazować, bo są tak odlepion od rzeczywistości, że tylko czekać by zaczęli utrzymywać w tym boju z globalnym ociepleniem i przy okazji smogiem, że skoro ludzie CO2 wydychają, to w pierwszej kolejności powinno się od nich zacząć z czego zysków będzie masa - raz, że przestaną do kopcenia energię zużywać - dwa, przestaną CO2 wydychać i do tego jeszcze cała masa różnego rodzaju szkodliwości odpadnie choć by takich jak konieczność produkcji żywności i takich tam oraz temu podobnych.

    Przez tyle lat tego swojego piepszenia o kopceniu zasadniczo nic nie zrobili by tego kopcenia zabronić a że rzeczywistość obecna jest taka, że czy ktoś chce czy nie, to w większości żeby nie zdechnąć z głodu i zimna będzie musiał kopcić.

    O edukacji wiele pisałeś ale dla mnie na edukację nie ma co liczyć – czas na to dawno temu się wyczerpał dlatego kopciuchów zmusić trzeba np. do czegoś takiego :
    Płomień niebieski z miału węglowego i węgla.
    https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...-i-w%C4%99gla/ albo niech ogrzewają się prądem. Na temat „flotu” : Innowacyjna technologia ograniczenia SMOGU z kotłów niskiej emisji. https://www.youtube.com/watch?v=Si9MZQx34pk Innowacyjna technologia ograniczenia SMOGU z kotłów niskiej emisji. https://www.youtube.com/watch?v=wDzxHJ0Zwjs - jego też można spalać czysto no i jest stosowany jako dodatek w pellecie węglowym.

    Skończy się kopcenie, to i skończy się gadanie o tym – jeśli na Śląsku i Rybniku kopcić przestaną, to i drony nic na to nie poradzą, że np. ktoś miałem się ogrzewa, bo i co poradzić będą mogły jak nic nie wypatrzą a zgodnie z postanowieniem Ministra Klimatu i Środowiska miał już spalać można i jeśli w antysmogowych związane z tym zapisy zawieszą, to będzie można miał spalać i tam gdzie antysmogową jest zabroniony.
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 27-08-2022 o 11:48

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony