dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wymiana wodomierza

    Witam. mam problem z wymiana licznika zimnej wody. Problem jest taki ze nie dosc ze mam ciezki dostep to dodatkowo dochodzi problem ze fachowcy ktorzy 5 lat temu robili instalacje to zrobili wszystko na sztywno, opiankowane i rurki zawalone gipsem. Po odkreceniu srubunków starego licznika nie moge ruszyc rurka zeby go wyjac. Przesyłam zdjecia . Moze ktos ma jakies pomysły jak to zrobic??
    Dziekuje
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	89E56FB4-0640-44E9-88F5-F0269285FE9C.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	8,4 KB
ID:	460569   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A08D45C7-813D-44C6-B3AA-AFEC36C9C7AF.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	8,8 KB
ID:	460570   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A712C66F-0292-4CC3-B847-43932B902FD1.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	8,1 KB
ID:	460571  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Nie można wyjąć licznika bo końcówki od licznika mają przetoczony oring do osadzenia uszczelki które gdy uszczelka się spłaszczy wchodzą wewnątrz końcówek śrubunków.
    Jeśli to na sztywno to jedyna rada to po odkręceniu licznika wkręcenie końcówek śrubunków do gwintów które je trzymają.
    U Ciebie z jednej strony jest to zawór główny a z drugiej to przejściówka z połączeń gwintowanych na zgrzewane PP.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak odkreciłem nakretke od srubunku to tam jest uszczelka z klinkierytu, trwarda. Bałem sie ruszac tego zeby sie nie okazało ze nie włoze nowego licznika. Czy lepiej wkrecac srubunek do zaworu czy srubunek ten górny co wchodzi do rury PP??

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Lepiej przymierzyć się pierw do zaworu. Nie wiadomo ile gwintu jest wkręcone w zawór i złączkę PP ale z reguły jest gwint jest płytszy od przejściówki PP więc żeby nie pękła.
    Jeśli obie uszczelki są twarde to powinno wystarczyć ok 0,5 obrotu. Zawór jest silniejszy poza tym pakuły powinny pozwolić na to pozwolić oraz na powrócenie do poprzednich ustawień.

    Po drugie to jeśli za licznikiem masz instalację PP to bez kręcenia powinna się poddać zabiegom siłowym aby wyjąć licznik.
    Nie wiem czy to jest zawór główny do domu czy jakiś podlicznik gdyż normalnie na głównym powinien znajdować się tam jeszcze zawór zwrotny anty-skarzeniowy, ogranicznik ciśnienia i jakiś filtr więc przejście na PP jest jakoś zbyt wczesne lub to po prostu podlicznik.

    Jeśli gdzieś jest przymocowana obejmą do ściany to proponuję odkręcić oba końce.
    Jeśli licznik posiada mocowanie
    Wychodząc z założenia że jakoś to musieli kiedyś włożyć uszczelkę i skręcić to w jakimś kierunku trzeba iść.
    Albo więc na połączeniu gwintowym lub siłowo na rurach PP.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 28-08-2022 o 11:01
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Własnie boje sie zeby nie pekł zawór bo to jest głowny do mieszkania i jak sie cos stanie to zaleje mi mieszkanie. Bede próbował siłowo na pp zeby ruszyc , mam nadzieje ze delikatnie pojdzie i nic nie peknie.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    A tak apropos to dlaczego to Ty ten licznik wymieniasz. To nie jest Twoja powinność tylko administratora domu itp. To z nimi się rozliczasz za zużycie i wymiana oraz legalizacja to ich powinność.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie

    Udało sie wymienic. Lekko podniosłem rurki PP ale ciezko było bo musiałem zrobic mała dziure w scianie zeby włozyc preta do podniesienia. Na szczescie poszło. Wracajac do społdzielni to własciciel mieszkania robi w swoim zakresie wymiane bo społdzielnia nie pobiera opłaty za legalizacje. W tym wypadku moze lepiej ze ja to wymieniam bo jest mega ciezki dostep i jak by przyszli goscie z zewnatrz to by mi rozwalili plytki zeby sie dostac do licznika a tak to ja zrobie sobie na spokojnie bez szkod.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony