dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie Brykiet torfowy zamiast węgla

    Coraz większe zainteresowanie importerów i klientów, brykietem torfowym w czasach kryzysu węglowego.
    Co o tym sądzicie?
    Regulamin forum

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

  3. #3

    Domyślnie

    Jak świerzak napisałeś – gdzie link by poznać cenę tego i kaloryczność – do tego jak wiesz o tym : antysmogowe : WARTO WIEDZIEĆ
    Przestrzeganie przepisów uchwały antysmogowej będzie kontrolowane. Użytkowanie niedozwolonych urządzeń grzewczych i niedozwolonego opału może zostać ukarane mandatem do 500 zł, a w przypadku dalszego łamania przepisów sprawa może zostać skierowana do sądu. Możliwa grzywna to nawet 5 000 zł!
    Tak na marginesie widziałem ogłoszenie w spr. brykietu węglowego z melasą – coś 2000 zl/t w hurcie w ilościach nieograniczonych – szukali zainteresowanych do współpracy.
    No i co z tym : Rząd zawiesił normy na węgiel – do sprzedaży trafi miał węglowy
    https://www.symulatorogrzewania.pl/r...i-mial-weglowy
    Od 29 czerwca 2022 r. obowiązuje rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska o czasowym zawieszeniu norm jakości węgla.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Znaczy sie, że nadzieje na kontrole poszły się pasać. W przyszłym sezonie także, bo wybory na horyzoncie, więc waadza będzie ....... ze strachu. Wracamy do wątków o konstrukcji trumienek, bo sezon dymowy ante portas. Czyli krata na kuny, siatka na mniejsze gryzonie, siateczka na owady i nasiona brzozy a potem reszta tekstylów i takie tam fintyfluszki...

  5. #5

    Domyślnie

    Cosik mi się widzi, że jak ktoś np. ma mpm-a z pieniędzy za dotacje (Czyste Powietrze) to jakoś nie tak jak by miał np. w nim palić brykietem z torfu – rzecz jasna w regionie objętym antysmogową a w regionach gdzie antysmogowa już się panoszy, to chyba coś takiego uznawać będą za proceder przestępczy (Polski Alarm Smogowy).
    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Znaczy sie, że nadzieje na kontrole poszły się pasać.
    Wyobraź sobie, że w Rybniku dopadli facia który kopceniem na łeb se ściągnął kontrolę w czasie której przyznał się do tego, że postanowienia antysmogowej są mu znane. W badanym popiel znaleźli jakieś drobiazgi metalowe, to z spalanie śmieci został mandatem ukarany i w trybie administracyjnym naznaczono mu termin na kotła wymianę – zastrzegając przy tym, że jak zaś się nie podporządkuje, to znowu mu dowalą (Gazeta Rybnicka).

    Coś mi się o uszy obiło, że i w końcu za rolników też się biorą – mają dopłacać do nawozów sztucznych – co pewnie taki sam skutek przyniesie : Ceny węgla mocno w górę. Wszystko przez rządowe dopłaty? https://serwisy.gazetaprawna.pl/ener...ca-handel.html
    Firmy matki/córki – córki/siostry – w licznej rodzinie gęb do napasienia wiele.
    Tak bardzo się starają i tak dla nas robią wiele : Kalendarium: III program pomocy finansowej dla Grecji https://www.consilium.europa.eu/pl/p...amme/timeline/
    Grecki rząd podwoi dopłaty do rachunków za prąd dla odbiorców indywidualnych i firm https://www.bankier.pl/wiadomosc/Gre...m-8394059.html
    Oojj/Oojj mało tego iż będzie chłodno to jeszcze do tego dojdzie głodno ale grunt, że powietrze w ciężkie mrozy będzie świrze.
    Do tego jeszcze larum podnieśli, że CO2 im za mało, że CO2 im brak, że z tego powodu przemysł spożywczy może trafić szlak - o co im w tym chodzić może - kiedyś był czas, że zwałki i składy opon masowo płonęły i CO2 było jak raz a teraz co - upały i susze a że niby ognia nie ma komu podłożyć - no jak z tym jest?
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 28-08-2022 o 18:48

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Może i kogos pokazowo dopadli , lecz było to w poprzednim sezonie grzewczym,kiedy udawali silnych, zwartych, gotowych. Teraz są "zdemotywowani" Odrą czyli elegancko pisząc - dryfują niczym zatrute ryby. Resztę porównań odpuszczę. Zanosi się na totalny burdel czyli należy zwiększyć zapasy. Każdy zrozumie to po swojemu. Jakby nie było, już wyciagnąłem z kartonu elektrycznego olejaka, ciepło będzie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Coraz większe zainteresowanie importerów i klientów, brykietem torfowym w czasach kryzysu węglowego.
    Co o tym sądzicie?
    Nie polecam. Testowałem. Mało z tego ciepła , popiół wywozisz taczkami .
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Torfem nie paliłem, lecz w czasach sukcesów Inspekcji Robotniczo-Chłopskich (w skrocie IRCha) dostapiłem łaski zakupu wegla brunatnego zamiast węgla kamiennego . Chyba jedną tonę zrzucono mi na podwórze. Jprdę!!! Kilka razy usiłowałem tym palić, ale gliniaste błoto z kawałkami zgniłego drewna odmawiało współpracy z ogniem czyli za cholerę palic się nie chciało. Przez miesiące to potem utylizowałem. Syf, kiła i mogiła.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Jprdę!!! Kilka razy usiłowałem tym palić, ale gliniaste błoto z kawałkami zgniłego drewna odmawiało współpracy z ogniem czyli za cholerę palic się nie chciało. Przez miesiące to potem utylizowałem. Syf, kiła i mogiła.
    Oj coś chyba zwady szukasz - Harcerzem byłeś chyba i co na ognisko chrust suchy zbierałeś czy mokry a może by zadymę robić większą ten chrust przed wrzuceniem do ogniska w wodzie moczyłeś.
    Podobnie jest z węglem brunatnym - mokry za cholerę palić się nie będzie - nawet ten czeski, który kaloryczność od naszego ma większa.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Kolego szanowny! Zlokalizowałem zakup na linii czasu, więc chyba młody jesteś jesli uważasz że wówczas był wybór. Dzisiaj sa kolejki za towarem a wtedy odpowiedź była jedna: Wyngla NI MA! Brało się to co przywieźli na skład opału po telefonie "bydzie dostawa!". Rzucili kamień węgielny koloru czarnego to też się brało, połowa do wyrzucenia przed załadowaniem pieca, z ładunku pieca połowa to popiół , cena 500.- PLZ za tonę . Raz rzucili węgiel kmienny "amerykański" gatunek "Pierwszy A " ( 550 PLZ/t) to wspominam do dzisiaj. Duże kęsy, powoli zajmowały się ogniem, stawały się całe malinowe i tak było do rana kiedy rozsypały się prawie bez śladu. Po tygodniu zdrowego hajcowania (mrozy i sniegi były że ho,ho!) wybrałem raptem pół wiaderka popiołu. O zamiane wyngla na koks, to pisało sie podania z załącznkiami o chorobie itp. Nikt nie miał zimno, czasy były durne ,ale dali my rady bez komórek i netu, głownie dzięki oszczednym pojazdom szło wszystko załatwić. Skoro na kartkach paliwowych 3 x 8L/m-c dało sie przejechać circa 2500km miesięcznie (4 x 312 km weekendowo + codziennie w teren) to było nieżle. Ale po to się zestarzałem aby przeżywać deja vu!? Tak ma wygladać postęp? Na ...j z nim.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Kolego szanowny!
    Źle pojąłeś to co napisałem – w tym tylko o to chodziło, że to było mokre – mokrego nie da się palić – mokre się nie pali – ogień wodą się gasi.
    Słyszałeś o tym, że miał do kotła musiał być mory – no i spalania miału zabronili.
    Naszego węgla brunatnego, to nawet na oczy nie widziałem ale jak zacząłem temat spalania drążyć, to jeszcze na ostatnie okruchy o tym się załapałem i na podstawie własnych doświadczeń i tego co wyhaczyć o tym mi się udało – wiem, że jak by się do tego paliwa przyłożyć to szedł by pięknie.
    No ale cóż – z powodu kopciuchów węglem brunatnym też palić zabronili i dla mnie nic w tym dziwnego – innego sposobu na kopciuchów po prostu nie było.
    Z miałem węglowym ostro po bandzie poszli – no ale skoro za wszelką cenę chcą ogrzewanie i produkcję prądu z węgla skasować, to mamy co mamy i mieć będziem.
    Prośbę mam jeszcze taką, bo zgodzić się z tym nie sposób (Teraz są "zdemotywowani" Odrą czyli elegancko pisząc - dryfują niczym zatrute ryby. ) dla mnie, to kły trza im wybić a pazury powyrywać jeśli do cosik takiego by dało się zbliżyć, to ten co przyzwolił na spalanie miału, by to w życie wprowadził a nie, że on sobie a te jego mają to w dupie.
    To też ma swój wydźwięk - jak by się tak ugadali a my ciemne mamy im za to zapłacić.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Bardzo się hamuję. Gdybym napisał to co mogę powiedzieć w najbliższym gronie, to jako jaszczomb pewnie dostałbym dożywotniego bana i musiałbym tu wchodzić przez darknet albo podobnymi sztuczkami. Oczywiście gdybym czuł aż taką misję , że muszę bo się uduszę. Mam co robić i bez tego.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Nie polecam. Testowałem. Mało z tego ciepła , popiół wywozisz taczkami .
    I to jest konkretna odpowiedz. Fakt, paliwo jest trudne do przygotowania i porównywalne z drewnem w kwestii sezonowania. Co do ilości popiołu również zgoda choć nie jest to minusem opału.
    Regulamin forum

  14. #14

    Domyślnie

    Kupujesz gotowy, pakowany po 10 kg jak prawie każdy brykiet.

    Kiedyś wiązałem większą nadzieję z brykietem ogólnie. Próbowałem , testowałem i wolę drewno kawałkowe.

    Brykiet jest ładnie spakowany w paczki, drzazgi nie wystają, rączki się nie skaleczy.
    Dobry dla panienek do weekendowego przepalenia w kominku.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  15. #15

    Domyślnie

    Brykiet torfowy (1000 kg) 1,999.00 zł - ilość Brykiet torfowy (1000 kg) Czas realizacji zamówień 3 dni robocze.
    Brykiet torfowy Ałtaj jest w 100% ekologicznym paliwem. Jest to świetny zamiennik dla węgla i drewna. Palenie brykietem z torfu nie powoduje korozji kotłów i osadzania się sadzy. Popiół powstały po spaleniu idealnie nadaje się np. do kwiatów. Brykiet torfowy pakowany jest w opakowanie typu BIG BAG (1 tona).
    Brykiet torfowy to idealny zamiennik węgla do tradycyjnych pieców węglowych.
    wartość opałowa: ok. 16000-11000 kj/kg
    wilgotność: 15%-30%
    popiół: 10-20%
    Dostawa GRATIS na terenie całego kraju!

    BRYKIET TORFOWY EKOLOGICZNY EKO OPAŁ TANI 990,00 zł
    BRYKIET TORFOWY TO IDEALNY TANI OPAŁ STOSOWANY W PIECACH, KOMINKACH I KOTŁOWNIACH kaloryczność ok 18 MJ / kg
    Brykiet z torfu jest w 100% ekologicznym paliwem. Dobry zamiennik węgla i drewna, nie kruszy się. Paląc brykietem chronisz swój piec przed korozją i osadzaniem się sadzy w przewodzie kominowym.
    Brykiet torfowy to opał przyszłości.
    Kaloryczność – ok. 18 MJ/kg (ok. 80% wartości opałowej węgla dobrej jakości)
    - wilgotność 13,8%,
    -popiół 9%,
    -zawartość siarki 0,2%.
    Wymiar kostki brykietu to 18cm x 8cm x 8cm
    Ciepło odczuwalne przy spalaniu brykietu torfowego jest trzykrotnie wyższe, niż przy spalaniu drewna kominkowego,.
    Popiół to doskonały nawóz potasowo-fosforowy.
    Zastosowanie:
    - piece CO
    - piece kaflowe
    - kominki
    - kotły przemysłowe
    - lokalne ciepłownie
    - ogrzewanie tuneli z uprawami rolniczymi
    Cena dotyczy 600kg brykietu w big bagu.

    Brykiet drzewny typu RUF 2400 zł. Paleta 960 kg.
    Parametry techniczne:
    • Wartość opałowa ……………………… <19MJ/kg
    • Zawartość wilgoci ……………………. <6,3%
    • Zawartość popiołu …………………… <0,7%
    Zalety brykietu drzewnego RUF:
    1. Łatwy i czysty w magazynowaniu.
    2. 1 tona brykietu zastępuje 2,2 mp typowego tzw. przesezonowanego (ok. 2 lata) drewna kominkowego.
    3. Łatwo się rozpala i bezdymnie spala, dodatkowo nie smoli przewodów kominowych.
    4. Niska ilość popiołu po spaleniu – do wykorzystania jako nawóz ogrodniczy.
    5. To paliwo ekologiczne o stałych i wysokich parametrach, gwarantujące stabilność procesu spalania.
    6. Wygodna forma cegiełki sprawia, że można go składować nawet w ciasnej piwnicy.
    Dostawa gratis na terenie całego kraju.

    Wegiel orzech najtaniej 950 zł Dodane Dzisiaj o 13:44
    Opis Witam mam do sprzedania węgiel orzech 950 zł za jeden ton, z kopalni PGG, możliwy dowóz. proszę dodzwonić się do sekretariatu wymiensilnik i zapytać o węgiel lub szefa.
    Telefony tylko 8.30-16.30
    Nie odpowiadam na SMS i wiadomości olx!!
    https://www.olx.pl/d/oferta/wegiel-o...8-IDQFty2.html

    https://convertlive.com/pl/u/konwers...kilowatogodzin
    Cytat Napisał Tom1000k Zobacz post
    W cenie powyżej 3 tys. to się po prostu nie opłaca. Lepiej zainwestować w grzałkę w rurze i wpiąć ją szeregowo w instalację. Inwestycja rzędu 600zł. Przy tych cenach zwróci się raz dwa. Wystarczy policzyć
    Ekogroszek o kaloryczności 25MJ/kg w cenie 3000zł daje nam koszt 1kWh energii 0,43zł. Przyjmijmy optymistycznie, że spalisz go ze sprawnością 80%, daje to 0,54zł za 1kWh, przy sprawności 70% - 0,62zł za 1kWh.
    Prąd w taryfie G12W kosztuje 0,33zł za 1kWh w taryfie nocnej, grzejąc całodobowo bez oglądania się na taryfy cena 1kWh w G12w wychodzi ok. 0,53zł.
    Podsumowując, grzejąc tylko w taryfie nocnej oszczędzasz około 38% względem ekogroszku, a grzejąc non stop niezależnie od taryfy wychoszisz na zero. To po co dzwigać te worki i się kurzyć??
    3t X 3000 zł = 9000 zł/t – 3000 zł/dopłata = 3 t X 2000 zł.
    No i cosik się te obliczenia rozjechały a z względów tych trza by je poprawić by nie było, że z manipulacją do czynienia mamy - zwłaszcza to będzie wyglądać licho jak ktoś w PGG kupi węgiel.
    Się opłaca czy nie opłaca, to rzecz względna i od dostępności uzależniona do tego jeszcze dopłaty na węgiel a na brykiet nie ma – na bezrybiu i rak ryba – trza dobrze rachować by tą zimę przetrzymać i z tego co wychodzi nie można kupować na wariata.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Taki opał widzieliście?
    --> Ekogroszek gumowy 30mJ/kg
    W Olsztynie 2000pln/t

  17. #17
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GreenPIM

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Skarszyn
    Kod pocztowy
    55-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Brykiet Torfowy-Drewniany (870 kg) 2,190.00 zł - Czas realizacji zamówień 2-3 dni robocze.
    Brykiet Torfowy-Drewniany GREENPIM jest w 100% ekologicznym paliwem. Jest to świetny zamiennik dla węgla i drewna. Palenie brykietem z torfu nie powoduje korozji kotłów i osadzania się sadzy. Popiół powstały po spaleniu idealnie nadaje się jako nawóz np. do kwiatów. Brykiet Torfowo-Drewniany pakowany jest w opakowanie typu BIG BAG (1 tona).
    Brykiet torfowy to idealny zamiennik węgla do tradycyjnych pieców węglowych.
    wartość opałowa: ok. 16000-22000 KJ/kg ( w zależności od komory spalania)
    wilgotność: 13.4%
    popiół: 4-6%

    Brykiet Torfowo-Drewniany jest dużo lepszy od Torfowego, prasowane drewno w kostkach ułatwia sposób rozpalania, daje więcej energii i mniejszą ilość popiołu.

    Dostawa GRATIS na terenie całego kraju!

    GreenPIM

    507 684 090

    BRYKIET TORFOWY-DREWNIANY TO IDEALNY TANI OPAŁ STOSOWANY W PIECACH, KOMINKACH I KOTŁOWNIACH kaloryczność 18-22 MJ / kg
    Brykiet jest w 100% ekologicznym paliwem. Dobry zamiennik węgla i drewna, nie kruszy się. Paląc brykietem chronisz swój piec przed korozją i osadzaniem się sadzy w przewodzie kominowym.
    Brykiet Torfowy-Drewniany to opał przyszłości.
    Kaloryczność – 18-22 MJ/kg (ok. 80% wartości opałowej węgla dobrej jakości)
    - wilgotność 13,4%,
    - popiół 4-6%,

    Ciepło odczuwalne przy spalaniu jest trzykrotnie wyższe, niż przy spalaniu drewna kominkowego,.
    Popiół to doskonały nawóz potasowo-fosforowy.
    Zastosowanie:
    - piece CO
    - piece kaflowe
    - kominki
    - kotły przemysłowe
    - lokalne ciepłownie
    - ogrzewanie tuneli z uprawami rolniczymi
    Cena dotyczy 870kg brykietu w Big Bagu.

    Zalety Brykietu Torfowo-Drewnianego :
    1. Lepszy w porównaniu do Torfowego, daje więcej energii przy spalaniu, dłużej się pali.
    2. Łatwy i czysty w magazynowaniu.
    3. 1 tona brykietu zastępuje 2,2 mp typowego tzw. przesezonowanego (ok. 2 lata) drewna kominkowego.
    4. Łatwo się rozpala i bezdymnie spala, dodatkowo nie smoli przewodów kominowych.
    5. Niska ilość popiołu po spaleniu – do wykorzystania jako nawóz ogrodniczy.
    6. To paliwo ekologiczne o stałych i wysokich parametrach, gwarantujące stabilność procesu spalania.
    7. Wygodna forma cegiełki sprawia, że można go składować nawet w ciasnej piwnicy.

    Dostawa gratis na terenie całego kraju.

    GreenPIM

    507 684 090

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony