dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Przepisy odnoście wyskości piwnicy.

    Witam,

    dostałem mieszkanie w kamiennicy po babci. Okazuje się, że piwnica ma wysokość 1.3 metra (również we wpisie w akcie notarialnym). Czy istnieją przepisy odnośnie minimalnej wysokości piwnicy do użytku? Czy mogę np. wystąpić do zarządcy o przechwycenie pralni, z której nikt nie korzysta?

    Dziekuje za informacje

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał e1thx Zobacz post
    Witam,

    dostałem mieszkanie w kamiennicy po babci. Okazuje się, że piwnica ma wysokość 1.3 metra (również we wpisie w akcie notarialnym). Czy istnieją przepisy odnośnie minimalnej wysokości piwnicy do użytku? Czy mogę np. wystąpić do zarządcy o przechwycenie pralni, z której nikt nie korzysta?

    Dziekuje za informacje
    Wysokość pomieszczeń określają Warunki Techniczne § 72. Co do pomieszczeń gospodarczych nie ma tam ograniczeń, ale są inne przypadki np. dla urządzeń gazowych musi być 22dm.
    To bardzo dobrze, że tak nisko. Przy takiej wysokości (poniżej 14dm) jest zerowy podatek lokalny od nieruchomości.
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 01-09-2022 o 11:23
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Wysokość pomieszczeń określają Warunki Techniczne § 72. Co do pomieszczeń gospodarczych nie ma tam ograniczeń, ale są inne przypadki np. dla urządzeń gazowych musi być 22dm.
    To bardzo dobrze, że tak nisko. Przy takiej wysokości (poniżej 14dm) jest zerowy podatek lokalny od nieruchomości.
    Może i brak podatku, ale jakość użytowania takiego pomieszczenia jest strasznie uciązliwa. Wstawiać rower na "kucaka" to cięzki temat.

  4. #4

    Domyślnie

    U siebie w domu możesz i mieć 40 cm. Przepisy tyczą się miejsc pracy i to zarobkowej powiedzmy. Standard materaca to 2 m, a jak ktoś ma wzrost 230? To przez to że standard to 2m to będzie mu wygodnie?
    Wysokość powinna być taka aby tobie było wygodnie a nie przepisom

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony