dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie kocioł węglowy z buforem

    Witam, mam bufor ciepła i chccę go połączyć ze zbiornikiem cwu oraz z kotłem co-bezklasowym ,bez automatyki.- jest jakiś schemat?

    Czy połączyć kocioł ze zbiornikiem cwu a potem z buforem?-czy w takiej konfiguracji cwu bedzie ładowane najpierw z kotła a jak się nagrzeje bufor i wygasi w kotle cwu bedzei ładowane z bufora?- pompę dać na zasilaniu i powrocie?

    Aktualnie moja instalacja wygląda podobnie jak w załączniku, ale bufor nie grzeje mi cwu po wygaszeniu kotła
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	co2.png.16dc492fa78bb2522e2a49cd3756875d.png.15fcc0c576025f259e41045bec72bc93.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	460622  

  2. #2

    Domyślnie

    Trochę dziwnie to napisałeś. Patrząc na schemat powinno działać a nie działa – tylko że co – pompka nie pracuje i obiegu nie ma czy zimną wodę z kotła ciągnie ?
    Pompkę zawsze lepiej dać na powrocie – czy pcha czy ciągnie – to tak samo działa – na powrocie temperatura niższa – żywotność pompki dłuższa.
    W międzyczasie popatrz sobie za tym tutaj : Jak "to" się robi? - czyli bufor ciepła https://forum.muratordom.pl/showthre...or-ciep%C5%82a – możesz też z okna wyszukiwarki skorzystać : na górze z prawej strony. Bufory to raczej w dziale „Ogrzewanie”.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony