dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Drzwi zewnętrzne WIKĘD czy to normalne?

    Cześć. Mam świeżo zamontowane drzwi (2 sztuki) marki Wikęd.
    Problem, a w zasadzie pytani mam tylko do jednych. Chodzi o to, że jak zamknę drzwi na zamek (lub nawet oba zamki) to jak nacisnę klamkę to drzwi nie są na sztywno tylko lekko chodzą przód, tył. Z drugimi drzwiami nie ma takiego problemu - też są marki Wikęd ale inny model i w ogóle.
    Czy to jest normalne, żeby drzwi po zamknięciu nie były na sztywno?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A jakie konkretnie masz serie drzwi?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Konkretnie to Optimum Termo.
    Drugie drzwi które są na sztywno to Premium Termo.

  4. #4

    Domyślnie

    Jesli jest tak jak opisales i sa to nowo zamontowane drzwi to sugeruję reklamację.
    Drzwi powinny szczelnie przylegac do ościeżnicy
    Sprawdz prostym patentem, za pomoca kartki papieru ( a jesli nie masz takowej to moze byc banknot 500zloty). Jesli po po przymknieciu kartki papieru pomiedzy oscieznica i skrzydlem kartkę da sie wyciagnac z lekkim oporem to jest OK.
    W kazdej innej sytuacji sila docisku jest zbyt slaba lub zbyt mocna. W obu przypadkach oznacza to stratę pieniedzy.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Tompas ; 01-09-2022 o 05:37

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tompas, nie rzecz w docisku po zamknięciu, bo ta jest dobra. Chodzi o sytuację "zakluczenia" drzwi i naciśnięcia klamki - wtedy skrzydło jest odpychane przez uszczelkę i powstaje luz (zamknięte są tylko na zasuwę a nie język).
    Wystarczy po zamknięciu na klucz nie naciskać na klamkę i ja np. taką informację przekazuję użytkownikom przy montażu (miałem przez lata tak w najdroższych swego czasu drzwiach na rynku), ale najchętniej demonstrowałem sytuację na ekspozycji i nie było problemu by dopłacić jeszcze 5% wartości drzwi do najlepszego zamka na rynku, który po zakluczeniu blokował klamkę i tym samym uniemożliwiał taką sytuację.

    To nie jest normalne, ale znaczna część zamków tak ma.
    W przypadku autora nie wiem czy to kwestia ustawienia konkretnego egzemplarza, zaczepu, czy "cecha" konstrukcyjna (może drzwi są z elektrozaczepem? )
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco Zobacz post
    Konkretnie to Optimum Termo.
    Drugie drzwi które są na sztywno to Premium Termo.
    U mnie z kolei problem występuje tylko w Premium, więc to pewnie kwestia regulacji a może i montażu. Dotychczas myślałem że to cecha zamka jak pisano wyżej ale skoro w jednym egzemplarzu problem nie występuję to znaczy że da się to zrobić dobrze.
    Ostatnio edytowane przez Trever ; 01-09-2022 o 10:25

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco Zobacz post
    Konkretnie to Optimum Termo.
    Drugie drzwi które są na sztywno to Premium Termo.
    Myślę ze to kwestia regulacji. Jeśli nie zaczepu to zawiasów.

    Luz pomiędzy zapadką a ryglem zamka jest minimalny i w obu przypadkach uszczelka powinna dolegać i wręcz odpychać skrzydło.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 01-09-2022 o 11:00
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco Zobacz post
    Cześć. Mam świeżo zamontowane drzwi (2 sztuki) marki Wikęd.
    Problem, a w zasadzie pytani mam tylko do jednych. Chodzi o to, że jak zamknę drzwi na zamek (lub nawet oba zamki) to jak nacisnę klamkę to drzwi nie są na sztywno tylko lekko chodzą przód, tył. Z drugimi drzwiami nie ma takiego problemu - też są marki Wikęd ale inny model i w ogóle.
    Czy to jest normalne, żeby drzwi po zamknięciu nie były na sztywno?
    Tak, jest to normalne zachowanie, że jedno skrzydło może byc odpychane nieco przez uszczelki w drugim jest nieco inaczej. Przecież mówimy o wyrobie budowlanym jakim są drzwi a nie o spasowniu i tolerancji odchyłek jaka jest wymagana np. w luzach tłok-cylinder w silniku.
    Jeżeli chcemy sprawdzić czy po naciśnięciu klamki drzwi zamki są zaryglowane to wystarczy później docisnąć to skrzydło i to wszystko.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco Zobacz post
    Cześć. Mam świeżo zamontowane drzwi (2 sztuki) marki Wikęd.<br>
    Problem, a w zasadzie pytani mam tylko do jednych. Chodzi o to, że jak zamknę drzwi na zamek (lub nawet oba zamki) to jak nacisnę klamkę to drzwi nie są na sztywno tylko lekko chodzą przód, tył. Z drugimi drzwiami nie ma takiego problemu - też są marki Wikęd ale inny model i w ogóle.<br>
    Czy to jest normalne, żeby drzwi po zamknięciu nie były na sztywno?
    Tak, jest to normalne zachowanie, że jedno skrzydło może byc odpychane nieco przez uszczelki w drugim&nbsp; jest nieco inaczej. Przecież mówimy o wyrobie budowlanym jakim są drzwi a nie o spasowniu i tolerancji odchyłek jaka jest wymagana np. w luzach tłok-cylinder w silniku. Jeżeli chcemy sprawdzić czy po naciśnięciu klamki drzwi zamki są zaryglowane to wystarczy później docisnąć skrzydło i to wszystko.

  10. #10

    Domyślnie

    Tylko weź to tłumacz wszystkim po kolei, chyba tabliczkę powieszę. Już sąsiad to skomentował: "trzeba było nie kupować drzwi z marketu".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony