dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Wylewka na stare deski

    Czołem.
    Planuję położyć panele w pokoju 20m2. Podłoga jest zrobiona ze starych desek pomalowanych farbą olejną. Niestety podłoga nie jest równa są doły. Ale nie chcę zrywać tych desek dlatego pomyślałem aby deski przeciągnąć betonkontaktem i na to zrobić wylewkę wyrównująca. Robił ktoś kiedyś taki zabieg? Boję się że po pewnym czasie wylewka mi zacznie się kruszyć. Jeszcze jedna sprawa. Deski w niektórych miejscach trochę trzeszczą. Są one przybite na gwoździe. Czy jeżeli zrobię wylewkę na trzeszczące deski to podczas chodzenia nadal będzie to słyszalne?
    W sklepie facet polecił mi wylewkę cekol zw-04. Nada sie?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeszcze myślałem żeby wyrównać same nierówności tylko nie bardzo wiem czym. (niektóre są na głębokośc 5mm). I na to plyta osb 12mm i podkład pod panele 5mm

  3. #3

    Domyślnie

    Są masy samopoziomujące do podłoży z drewna, one po prostu są wzmocnione włóknem.
    Np. Knauf ma coś takiego. Normalnie dostępne jest to na składach.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał sadowiak Zobacz post
    Są masy samopoziomujące do podłoży z drewna, one po prostu są wzmocnione włóknem.
    Np. Knauf ma coś takiego. Normalnie dostępne jest to na składach.
    No dobrze. Ale jezeli zrobię taką wylewkę na deski które trochę skrzypią to czy ta wylewka również nie będzie skrzypieć? I czy mi on po pewnym czasie się nie pokruszy.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magulo Zobacz post
    No dobrze. Ale jezeli zrobię taką wylewkę na deski które trochę skrzypią to czy ta wylewka również nie będzie skrzypieć? I czy mi on po pewnym czasie się nie pokruszy.
    W starym domu, gdzie byla drewniana podloga na legarach lezacych na gruncie ( tak sie onegdaj kladlo podlogi pod niepodpiwniczonymi czesciami domu) na prosbę starszego wlasciciela polozylem panele drewnopodobne na deskach. Po 3 latach deski zgnily (zbutwialy) poniewaz nie bylo wentylacji pod deskami.
    zakladam ze Twoja podloga nie ma takiego feleru ale wez prosze pod uwagę moj blad.

    pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Wylewki te posiadają właśnie te włókna, dzięki którym nie pękają tak łatwo jak np. ten Cekol co go Ci polecano, i dodatkowo mają pewną elastyczność. Skrzypienie powinno zostać zniwelowane ponieważ po wylaniu jej i położeniu podłogi nacisk będzie się równomierniej rozkładał i oddziaływanie na pojedyncze deski będzie mniejsze, ale gwarancji na to nikt nie da.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Jak będziesz robił wylewkę to deski pociągną wilgoć i na bank będą gnić. Poza tym wylewki musisz dać kilka centymetrów będziesz miał niższe pomieszczenie i chyba drzwi będziesz musiał podcinać bo przestana się otwierać.
    Nie wiem jaka krzywa jest ta podłoga już prędzej zaszpachlowałbym miejscowo te doły a na całość nabiłbym jakaś cienką płytę np. OSB albo od razu dałbym płyty podkładowe pod panele. Same panele też swoją sztywność maja i zniwelują nierówności.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tompas Zobacz post
    W starym domu, gdzie byla drewniana podloga na legarach lezacych na gruncie ( tak sie onegdaj kladlo podlogi pod niepodpiwniczonymi czesciami domu) na prosbę starszego wlasciciela polozylem panele drewnopodobne na deskach. Po 3 latach deski zgnily (zbutwialy) poniewaz nie bylo wentylacji pod deskami.
    zakladam ze Twoja podloga nie ma takiego feleru ale wez prosze pod uwagę moj blad.

    pozdrawiam
    Pod legarami jest wylany beton na to wysypany piasek i dopiero położone są legary i deski. Jeszcze myślałem żeby wyrównać czymś nierówności i na to położyć płytę osb 12mm. Z tym że nie wiem czym mógłbym własnie to wyrównać.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Jak będziesz robił wylewkę to deski pociągną wilgoć i na bank będą gnić. Poza tym wylewki musisz dać kilka centymetrów będziesz miał niższe pomieszczenie i chyba drzwi będziesz musiał podcinać bo przestana się otwierać.
    Nie wiem jaka krzywa jest ta podłoga już prędzej zaszpachlowałbym miejscowo te doły a na całość nabiłbym jakaś cienką płytę np. OSB albo od razu dałbym płyty podkładowe pod panele. Same panele też swoją sztywność maja i zniwelują nierówności.
    Ogólnie caly dół mam do wyremontowania. Nie tylko ten jeden pokój. Oprócz tego mam jeszcze drugi pokój kuchnie korytarz sień no i łazienkę z tym że łazienką zajmę się za pare lat. Nierówności na deskach są mniej więcej na 5mm gdzie nie gdzie może trochę więcej.
    Jak wspomniałes czym mógłbym te doły zaszpwchlowac? Zwykłym gipsem szpachlowym czy jakąś inną masą? Czy po wykonaniu tego zabiegu nie odstanie mi to od desek?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magulo Zobacz post
    Pod legarami jest wylany beton na to wysypany piasek i dopiero położone są legary i deski. Jeszcze myślałem żeby wyrównać czymś nierówności i na to położyć płytę osb 12mm. Z tym że nie wiem czym mógłbym własnie to wyrównać.
    Takie łatanie nie ma sensu.
    Wywalić te deski, legary i piasek.
    Na beton położyć styropian a na tym ogrzewanie podłogowe.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Takie łatanie nie ma sensu.
    Wywalić te deski, legary i piasek.
    Na beton położyć styropian a na tym ogrzewanie podłogowe.
    Nie chciał bym aby podłoga pochłonęła sporo kasy. Ogrzewanie podłogowe odpada. Myślałem o styropianie i wylewce ale wolalbym mimo wszystko gdyby dało rade wyrównac deski z tych krzywizn na to płytę i dopiero panele. No z tym że nie wiem czym bym mógł to wyrównać. Może jakiś grunt szczepny i na to szpachla z włóknem?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magulo Zobacz post
    Nie chciał bym aby podłoga pochłonęła sporo kasy. Ogrzewanie podłogowe odpada. Myślałem o styropianie i wylewce ale wolalbym mimo wszystko gdyby dało rade wyrównac deski z tych krzywizn na to płytę i dopiero panele. No z tym że nie wiem czym bym mógł to wyrównać. Może jakiś grunt szczepny i na to szpachla z włóknem?
    Tak jak pisałem, takie latanie nie ma sensu i skończy się wydaniem pieniędzy dwa razy.
    Masz idealną okazję na obniżenie kosztów ogrzewania domu ale wygląda na to że powiedzenie że "człowiek uczy się tylko na swoich błędach" ma tu zastosowanie.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magulo Zobacz post
    Jeszcze myślałem żeby wyrównać same nierówności tylko nie bardzo wiem czym. (niektóre są na głębokośc 5mm). I na to plyta osb 12mm i podkład pod panele 5mm
    Myślę że to dobry pomysł (na piankę szybko wiążącą - gęsto rozłożoną pod płytą OSB 18 mm bo 12-ka będzie za cienka) głębsze nierówności wypoziomować cienkimi listewkami żeby płyta nie uginała się przy chodzeniu a pianka rozprężyła się na odpowiednią wysokość najlepiej po niej nie chodzić do wstępnego związania.Wszystkie sztywne podkłady nie zdadzą egzaminu.
    W tym układzie można zastosować ogrzewanie podłogowe elektryczne na podczerwień (to w tych czasach najbardziej ekonomiczne źródło ciepła) grzejesz kiedy chcesz i do jakiej temperatury.
    Ostatnio edytowane przez jnow1 ; 03-09-2022 o 18:18 Powód: opis

  14. #14

    Domyślnie

    Przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Same nierówności wypełnił bym pianką taką którą kladzie się pod panele. Z tym że piankę bym powycinał i przykleił taśmą tylko w samych dołkach. Na to osb + podkład 5mm i panel. Tyle że martwi mnie element skrzypienia. Może odbić skrzypiące deski i przymocować je na nowo wkrętami?

  15. #15

    Domyślnie

    Magulo, napisz ile masz miejsca na wylewkę.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol Zobacz post
    Magulo, napisz ile masz miejsca na wylewkę.
    Jeżeli miałbym wylewać na deski to maksymalnie najcieniej jak tylko się da. Aby tylko wyrównać krzywizny. Z tym że ktoś wcześniej już pisał że deski od wylewki pociągną wilgoć i zaczną gnić. No to chyba ta opcja odpada.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magulo Zobacz post
    Przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Same nierówności wypełnił bym pianką taką którą kladzie się pod panele. Z tym że piankę bym powycinał i przykleił taśmą tylko w samych dołkach. Na to osb + podkład 5mm i panel. Tyle że martwi mnie element skrzypienia. Może odbić skrzypiące deski i przymocować je na nowo wkrętami?
    Pomysł dobry - odkręć skrzypiące deski.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magulo Zobacz post
    Przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Same nierówności wypełnił bym pianką taką którą kladzie się pod panele. Z tym że piankę bym powycinał i przykleił taśmą tylko w samych dołkach. Na to osb + podkład 5mm i panel. Tyle że martwi mnie element skrzypienia. Może odbić skrzypiące deski i przymocować je na nowo wkrętami?
    To chyba jedyna sensowna opcja jeśli chcesz poprawić podłogę najtaniej jak to możliwe i najmniej pracochłonnie.
    Bo co, wylejesz beton na te deski - i tak wydasz dodatkową kasę na wylewkę, i tak się narobisz, a na koniec i tak dostaniesz tylko zapudrowanego syfa.
    Jeśli te deski są stare, a szczególnie legary nie wiadomo w jakim są stanie ani czym i jak były impregnowane to duże prawdopodobieństwo, że one są już całkowicie porażone grzybami czy innymi pleśniami, nawet jeśli tego na wierzchu nie widać. Jeśli tak jest to całe to drewno nadaje się wyłącznie do rozebrania i natychmiastowej utylizacji (spalenia). Z kolei OSB to prawdopodobnie formaldehyd, a też te płyty za darmo nie są. Ja bym tak mieszkać nie chciał i generalnie kol. stos ma rację, lepiej zrobić raz a porządnie niż wydać kasę dwa razy. Niekoniecznie musi być ogrzewanie podłogowe. Nie wiem jakie masz tam poziomy, jak grubo nasypany jest piasek i jakie wysokie legary? Przelicz, może aż tak dużo drożej ten styropian i wylewka nie wyjdą?
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    To chyba jedyna sensowna opcja jeśli chcesz poprawić podłogę najtaniej jak to możliwe i najmniej pracochłonnie.
    Bo co, wylejesz beton na te deski - i tak wydasz dodatkową kasę na wylewkę, i tak się narobisz, a na koniec i tak dostaniesz tylko zapudrowanego syfa.
    Jeśli te deski są stare, a szczególnie legary nie wiadomo w jakim są stanie ani czym i jak były impregnowane to duże prawdopodobieństwo, że one są już całkowicie porażone grzybami czy innymi pleśniami, nawet jeśli tego na wierzchu nie widać. Jeśli tak jest to całe to drewno nadaje się wyłącznie do rozebrania i natychmiastowej utylizacji (spalenia). Z kolei OSB to prawdopodobnie formaldehyd, a też te płyty za darmo nie są. Ja bym tak mieszkać nie chciał i generalnie kol. stos ma rację, lepiej zrobić raz a porządnie niż wydać kasę dwa razy. Niekoniecznie musi być ogrzewanie podłogowe. Nie wiem jakie masz tam poziomy, jak grubo nasypany jest piasek i jakie wysokie legary? Przelicz, może aż tak dużo drożej ten styropian i wylewka nie wyjdą?
    Legary i deski myślę że mało prawdopodobne aby były spróchniałe. Jeżeli są w takim stanie jak miałem na górze to są w dobrym stanie jak na 30/40 letnią podłogę. No ale zastanowię się co do tego styropianu i wylewki. Remoncik planuję na wiosnę ale już pomału trzeba myśleć co i jak.

  20. #20

    Domyślnie

    Jest opcja, aby zabezpieczyć deski przed wnikaniem wilgoci
    https://allegro.pl/oferta/pci-wadian...ch-12652645510
    Zabezpieczy deski i jest jednocześnie gruntem pod wylewki
    Zamiast wylewki mógłbyś rozważyć zastosowanie mat kompensacyjnych np
    https://allegro.pl/oferta/pci-pecila...5m-12583528083

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony