dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Ile dni czekać z układaniem płytek po zrobieniu wylewki na balkonie ?

    Mój balkon (blok z tzw. "wielkiej płyty - lata 80-te" aktualnie jest po remoncie kapitalnym.
    Została zrobiona hydroizolacja bitumiczna oraz nowa wylewka betonowa.
    Planuję położyć płytki gresowe 30x30.
    Ile dni trzeba poczekać na wysezonowanie betonu wylewki przed ułożeniem płytek ?

    Krzysztof
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	balkon.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	53,5 KB
ID:	460660  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    3 tygodnie.
    Pod płytki hydroizolacja ze szlamu z zatopionymi taśmami wywiniętymi na ściamy.
    Styk wylewki z opierzeniem także odpowiednio zabezpieczyć.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 05-09-2022 o 12:00
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    toja91

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-307
    Posty
    1

    Domyślnie

    To zależy od rodzaju kleju. Większość producentów zaleca sezonowanie podłoża co najmniej 3 miesiące. Ja do tego dodałbym, że w miesiącach letnich. Podczas schnięcia wylewki mają miejsce naprężenia skurczu i deformacji podłoża, dlatego jeśli za bardzo pośpieszymy się z układaniem płytek to ryzykujemy późniejsze uszkodzenie nawierzchni. Rozumiem, że spadek jest odpowiedni?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    3 tygodnie.
    Pod płytki hydroizolacja ze szlamu z zatopionymi taśmami wywiniętymi na ściany.
    Wylewkę chcę dodatkowo zagruntować powłoką uszczelniającą
    https://www.ceresit.pl/pl/produkty/p...ystaliser.html
    w szczególności nadproże przy drzwiach balkonowych aby nie podciągało wilgoci.
    Nie wiem tylko czy można aplikować to na świeżą wylewkę.
    Taśma została położona na etapie wykonywania izolacji bitumiczne, potem zalana wylewką.

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Styk wylewki z opierzeniem także odpowiednio zabezpieczyć.
    W jaki sposób ?
    Ostatnio edytowane przez kermu ; 26-09-2022 o 20:34

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał toja91 Zobacz post
    To zależy od rodzaju kleju. Większość producentów zaleca sezonowanie podłoża co najmniej 3 miesiące. Ja do tego dodałbym, że w miesiącach letnich. Podczas schnięcia wylewki mają miejsce naprężenia skurczu i deformacji podłoża, dlatego jeśli za bardzo pośpieszymy się z układaniem płytek to ryzykujemy późniejsze uszkodzenie nawierzchni.
    To musiałbym czekać do końca listopada a to już praktycznie zima

    Cytat Napisał toja91 Zobacz post
    Rozumiem, że spadek jest odpowiedni?
    Na oko wygląda że tak ale jutro sprawdzę jeszcze poziomica elektroniczną czy ma minimum te 3%

  6. #6

    Domyślnie

    Na tak krótkim balkonie, wystarczy 2% spadku
    Taśma pod wylewką dobrze, że jest ale na wylewce koniecznie również musi się znaleźć.
    Tak jak ktoś pisał powyżej: na styku wylewki ze ścianami oraz na styku wylewki z drzwiami balkonowymi oraz obróbkami blacharskimi

    Przy takiej pogodzie jaka ostatnio panuje to może się okazać że ta wylewka wcale nie wyschnie przed zimą..
    Pytanie jeszcze jak gruba jest wylewka ?
    Październik i listopad jest już ryzykowny jeśli chodzi o pogodę, jest duża wilgotność, w szczególności rano, pojawia się rosa na wylewkach, słońce wcześnie zachodzi itp ..
    W ostateczności, podeschniętą wylewkę zabezpiecz tym Ceresitem, a reszta prac na wiosnę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony