dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Nadbitka - kiedy i czym pomalować

    Cześć,
    dziś ustaliliśmy, że dach i wiata przy domu będzie miała nadbitkę. Prawdopodobnie boazeria sosnowa. Krokwie też sosnowe.
    Chciałbym zapytać kiedy i czym możemy to pomalować. Sąsiad malował już po położeniu elewacji wykorzystując to, że akurat stało rusztowanie ale nie wiem czy nie lepiej zrobić to teraz jak drewno będzie leżeć sobie pod domem?
    No i czego mogę użyć? Drewno będzie miało już impregnację z tartaku (ale tu muszę się upewnić co z boazerią). Znalazłem impregnat w kolorze winchester (takiego szukamy). Czy wystarczy lakierobejca?

  2. #2

    Domyślnie

    swoją nadbitkę malowałem dwa razy przed montażem i trzeci raz po montażu
    cieśla doradził, by malować specyfikiem, który nie tworzy powłoki, ułatwia to potem konserwację (nie trzeba usuwać złuszczonej powłoki, także odradzam lakiery)
    malowałem impregnatem wodnym (z kolorem)
    12 lat i nadbita jak nowa, ale skrajne krokwie już odświeżałem (narażone na deszcz i słońce)
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK Zobacz post
    swoją nadbitkę malowałem dwa razy przed montażem i trzeci raz po montażu
    cieśla doradził, by malować specyfikiem, który nie tworzy powłoki, ułatwia to potem konserwację (nie trzeba usuwać złuszczonej powłoki, także odradzam lakiery)
    malowałem impregnatem wodnym (z kolorem)
    12 lat i nadbita jak nowa, ale skrajne krokwie już odświeżałem (narażone na deszcz i słońce)
    Nie wiem czy mogę wstawić link, generalnie widziałem impregnaty popularnych firm na S i V (ta jedna ma nawet kolor nazwany Winchester) ale w opisie mają że tworzą powłoki. Polecisz jakiś przykładowy produkt?

  4. #4

    Domyślnie

    trochę czasu minęło, ale jak pamiętam, to było coś z Sikensa
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Zdecydowanie malować przed montażem. Końcówki krokwi przed malowaniem oszlifować. Dobre produkty ma też Tikkurila. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Zdecydowanie malować przed montażem. Końcówki krokwi przed malowaniem oszlifować. Dobre produkty ma też Tikkurila. Pozdrawiam.
    Czy mógłby Pan polecić konkretny produkt tikurilli? Grunt + kolor osobno?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Ja stosuję lakierobejcę. W profesjonalnym punkcie sprzedaży fachowo doradzą. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony