dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Temat: Vicare - znów nie działa

  1. #1

    Domyślnie Vicare - znów nie działa

    Witam, czy jeszcze komuś nie działa od dziś od około 1-2 w nocy apikacja Vicare? Zarządzanie przez chmurę to jest jakaś porażka. Będą w domu w tej samej sieci nie jestem w stanie przestawić nic w piecu przez aplikację. Na piecu połączenie z sięcią jest, natomiast zgłasza brak połączenia z backendem. Restartowane w domu wszystko, od pieca po routery wifi i dostępowe.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Spróbuj zaktualizować aplikację - ostatnio tak miałem, jak ukazała się nowsza wersja apki - po aktualizacji wszystko wróciło do normy.

  3. #3

    Domyślnie

    Zrobione. Wszystko co można ogarnięte. Generalnie piec podaje info, że jest podpięty do internetu, ale nie do backendu.Nawet adres api IP, do którego łączy się apka i piec wyciągnąłem. Pakiety wychodzą wracają ale nie ma rejestracji.

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie akurat wszystko działa chociaż w tamtym tygodniu co chwilę nie chciała się łączyć aplikacja.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał lsspam Zobacz post
    Zrobione. Wszystko co można ogarnięte. Generalnie piec podaje info, że jest podpięty do internetu, ale nie do backendu.Nawet adres api IP, do którego łączy się apka i piec wyciągnąłem. Pakiety wychodzą wracają ale nie ma rejestracji.
    prosze prawdzić połączenie internetowe, nasze serwery działają prawidłowo i od dawna nie było, żadnych awarii
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andy2022

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    57

    Domyślnie

    Niestety nie jest to prawda. Proszę najpierw sprawdzić opinie w sklepie Play. Serwery nie działają. Jest to kolejna awaria, nie licząc awarii harmonogramu cwu.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Sprzeczenie sie nie ma sensu, mam podgląd w historię pracy aplikacji i po naszej stronie awarii brak. Proszę pamiętać, że nasze aplikacje obslugują nie tylko Polskę ale i uzytkowników na calym świecie a tam mamy jedne z najwyższych ocen za jakość aplikacji i jej dzialanie i nie mozemy brac odpowiedzialności za dzialania dostawców usług internetowych.
    Ostatnio edytowane przez Konsultant Viessmann ; 08-09-2022 o 08:22
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #8

    Domyślnie

    Dwa dni temu spotkało mnie to samo, brak połączenia z serwerem. W końcu dzisiaj zainstalowałem apkę na innym telefonie i działa, więc na swoim wylogowałem się i zalogowałem ponownie - wszystko wróciło do normy. Nie wiem tylko czemu aplikacja tak błędnie podaje informację, a wystarczy logout/login i działa.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Sprzeczenie sie nie ma sensu, mam podgląd w historię pracy aplikacji i po naszej stronie awarii brak..
    Też zauważam okresowe problemy z połączenie viCare pomimo braku problemu z internetem swiatlowodowym.
    Ale inaczej - jak dodzwonić się do serwisu? Dochodzę niby do 1-go w kolejce, automat mnie rozłącza i znowu tak w kółko. A może istnieje adres email do serwisu, ew. mail do R&D dot. viCare?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivonex Zobacz post
    Też zauważam okresowe problemy z połączenie viCare pomimo braku problemu z internetem swiatlowodowym.
    Ale inaczej - jak dodzwonić się do serwisu? Dochodzę niby do 1-go w kolejce, automat mnie rozłącza i znowu tak w kółko. A może istnieje adres email do serwisu, ew. mail do R&D dot. viCare?
    Internet światłowodowy czy nie to nie ma żadnego znaczenia. Ważny jest zasięg sieci Wifi. Poniżej pewnej granicy będą wieczne problemy z aplikacją.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  11. #11

    Domyślnie

    Ale jakie znaczenie ma internet, czy światłowodowy, czy dobry zasięg WiFi, jeśli aplikacja sygnalizuje brak połączenia z serwerem? Piec się łączy z siecią domową, sieć ma połączenie z internetem, tylko nie ma kanału zwrotnego - aplikacja nie dostaje informacji z serwerów Viessmanna. Dlatego serwisanci powiedzą, że z ich strony wszystko ok, bo widzą instalację "po swojej stronie", tylko my jako użytkownicy, nie dostajemy informacji na aplikację. Bo aplikacja nie bierze informacji prosto z pieca, tylko piec wysyła info na serwery, a aplikacja z nich je pobiera (dlatego bez znaczenia jest to, czy piec i telefon są w tej samej sieci). Szkoda tylko, że Viessmann nie widzi problemu i trzeba czasem kombinować, żeby zadziałało, a to jakiś błąd w aplikacji to (chyba) powoduje.

  12. #12

    Domyślnie

    Zawsze nie działa czy czasami działa? Aplikacja w ogóle się nie uruchamia (brak połączenia z serwerem) czy uruchamia się ale nie ma żadnych wartości?
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  13. #13

    Domyślnie

    Sprawa zakończona tak, że serwis viessmann coś "zresetował" i magicznie vicare zaczął działać. nie był to problem zasięgu Wifi bo piec przecież podaje te dane. Piec był wpięty do sieci wifi, MIAŁ INTERNET, niestety nie miał łączności z serwerami viessmana. PO raz kolejny napisze, że brak lokalnego API choćby do podstawowych fukcji: ON/OFF zamiana temperatury to policzek od firmy viessman. Nie miałem pojecia kupując ten pieć (za gruby hajs), że tak to będzie rozwiązane. Chodzi mi wręcz po głowie pomysł sprzedaży pieca i zakup czegoś gdzie szanują klienta. Każdemu, ale to każdemu odradzam te piece Panie konsultancie. Może zrobi Pan feedback do tej super firmy.

    Treść maila od v:
    "Dzień dobry,
    dane zostały zresetowane.
    Proszę przeprowadzić reset sieciowy kotła (odłączenie z zasilanie an kilkanaście sekund) lub wyłączenie i włączenie modułu połączeniowego z poziomu kotła (Ustawienia > Internet > Tryb pracy).

    Proszę upewnić się, czy połączenie internetowe spełnia wymogi opisane w instrukcji kotła. Możliwe, że ze względu na dużą ilość danych wymienianych pomiędzy serwerami DE np. podczas aktualizacji, dostawca usług internetowych zablokował porty zapory sieciowej (dostępne w ostatnim punkcie). "


    Nie wdając się w szczegóły sam dostarczam sobie Internet.

    P.S.
    Sprawdziłem działanie apki jak otrzymałem maila i działała. Nie musiałem robić żadnych restartów.
    Ostatnio edytowane przez lsspam ; 30-09-2022 o 12:26

  14. #14

    Domyślnie

    Ciekawe czy coś faktycznie zresetowali. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że konkretnie po numerze twojego urządzenia coś znaleźli na serwerach i zresetowali? No nic, ważne że działa.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  15. #15

    Domyślnie

    Tak. Poprosili mnie o Numer modułu komunikacyjnego.

  16. #16

    Domyślnie

    Też miałem problem z połączeniem się z kotłem z aplikacji Vicare. Zresetowałem router, kocioł, telefon, aplikację i nic nie pomagało. Router widział moduł komunikacyjny kotła ale połączenia nie było. Już miałem pisać do Viessmanna z reklamacją ale po przejrzeniu ustawień routera zauważyłem, że poziom zabezpieczeń zapory sieciowej ustawiony był na "użytkownika" gdzie ruch sieciowy ograniczony był tylko dla niewielu portów zapisanych na liście. Po zmianie ustawień zabezpieczeń zapory sieciowej w routerze na średni, komunikacja z kotłem powróciła.

    Czy wiecie jaki jest adres IP serwera Vicare?
    Ostatnio edytowane przez Echostar9 ; 02-12-2022 o 23:55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony