dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie DGP - pomoc w doborze aparatu nawiewnego i porada

    Dzień dobry,

    Będę robił DGP. Czasy takie że chciałbym mieć suche ciepełko z kominka rozporwadzone po kluczowych pomieszczeniach.
    Uprzejmie proszę o poradę,

    Dom parterowy, poddasze nieużytkowe, nieogrzewane, 120m2, salon z kominkiem niemal w centralnym punkcie domu. Kominek Maja 8 z kratki.pl. Rury chciałbym doprowadzić do 3 sypialni i łazienki.

    1. Którą turbinę z tych 3 wybrać na moje warunki? Interesuje mnie Darco BANAN 1 2 lub 3. Nie wiem który model na moje potrzeby? Wszystkie mają baypass który zakładam że lepiej mieć niż nie mieć?
    https://sklep.darco.pl/kominki_urzad...p/aparaty.html


    2. Czy regulator obrotów dać automatyczny czy manualny?
    https://sklep.darco.pl/automatyczny_...rotow_aro.html
    https://sklep.darco.pl/regulator_obr...odtynkowy.html


    3. Będę też remontował i ocieplał strop. Rury do GDP lepiej wpuścić w stropian czy najpierw zrobić strop z wylewką a później rury na spokojnie położyć na stropie? Wydaje mi się że wtedy będę mniejsze ubytki w stropie, strop bardziej jednolity jeśli rury będą na a nie w stropie? (Na to założę chyba też osobny wątek w dziale "izolacje" na forum do dyskusji)

    4. Pytanie początkującego ale uprzejmie proszę o odpowiedź: Czy w salonie dalej będzie wiało ciepłe powietrze od kominka? Czy wszystko pójdzie w system i salon będę miał niedogrzany? Nie wiem czy ten system "wciąga" całe ciepło i wtedy w salonie też muszę dać wylot w suficie? To by było trochę bez sensu?

    5. Czy w pokoju takim jak sypialnia mogę skręcić amenostat całkowicie tak aby sobie wysterować i nie nawiewać do pokoju w którym śpię?

    Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    1. Zapytaj doradcy technicznego darco
    2. Jak wolisz
    3. Puść po stropie, tylko okryj rury grubo wełną mineralną, żeby ci się nie wyziębiały i nie robiły się skropliny
    4. Salon nagrzewa się głównie przez promieniowanie od gorącej szyby, przepływ ciepłego powietrza nie ma takiego znaczenia, jak ci się wydaje. Jak się mimo wszystko boisz, możesz dać kratkę z żaluzją w obudowie.
    5. Oczywiście, do tego służą anemostaty

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za informacje:

    1. Doradca powiedział do 100m2 banan 1, do 130m2 banan 2. U mnie będą 3 sypialnie i łazienka więc pewnie około 60m2.
    2. Ale ten automatyczny ma sondę którą trzeba umieścić gdzieś pod czapą kominka, czyli pewnie jak jest awaria trzeba coś wyciąć w obudowie żeby się do niej dostać? tak zakładam?
    3. Dzięki, dobra rada
    4. Szczerze to u mnie najwięcej ciepła idzie przez te wąskie przeloty nad kominkiem a nie przez szybę. Tak mi się wydaje.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iroman

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    57

    Domyślnie

    Witam, nie chcąc tworzyć nowego tematu tutaj zapytam w mojej sprawie

    Do wykonujących DGP, rura rozprowadzająca średnicy wewnętrznej ok 125mm, ale średnica zewnętrzna z ociepleniem to 170mm jakiej średnicy wykonać otwór w stropie (drewnianym) czy na 125mm i rurę na grubości stropu pozbawić izolacji, czy otwór zrobić na 170mm żeby cała rura przeszła ze strychu do pomieszczeń ogrzewanych?. Proszę o poradę!
    De Dietrich MCR3 24T + iSense

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał muratburat Zobacz post
    Dziękuję za informacje:

    1. Doradca powiedział do 100m2 banan 1, do 130m2 banan 2. U mnie będą 3 sypialnie i łazienka więc pewnie około 60m2.
    2. Ale ten automatyczny ma sondę którą trzeba umieścić gdzieś pod czapą kominka, czyli pewnie jak jest awaria trzeba coś wyciąć w obudowie żeby się do niej dostać? tak zakładam?
    3. Dzięki, dobra rada
    4. Szczerze to u mnie najwięcej ciepła idzie przez te wąskie przeloty nad kominkiem a nie przez szybę. Tak mi się wydaje.
    1. No to już wiesz
    2. Możliwe, chociaż prawdopodobieństwo uszkodzenia sondy jest raczej niewielkie. A najlepiej i tak zrobić obudowę z rewizją, np. ukrytą we wnęce na drewno.
    3. NIe ma za co
    4. Dobrze piszesz, wydaje ci się Zrób eksperyment i napal zasłaniając szybę np. płytą krzemianowo-wapniową oklejoną sreberkiem, to zobaczysz różnicę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony