dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie POSZUKUJĘ włącznika automatycznego do lampy UV

    Witam
    Mam dwie lampy do uzdatniania wody 55W. Jedną na ogród, bo włączam ją poprzez wtyczkę wi-fi do potrzeb i drugą na dom.
    Lampa na dom właściwie pali się cały czas, i chciałbym tego uniknąć.

    Potrzebuję kupić automatyczny włącznik, aby w momencie, gdy przepływa woda uruchamiał/włączał lampę. Coś działające jak podgrzewacz przepływowy. Płynie woda, włącza prąd.
    Może mi ktoś doradzić co należy zakupić?
    Ostatnio edytowane przez kowalio ; 08-09-2022 o 23:14

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowalio Zobacz post
    Witam
    Mam dwie lampy do uzdatniania wody 55W. Jedną na ogród, bo włączam ją poprzez wtyczkę wi-fi do potrzeb i drugą na dom.
    Lampa na dom właściwie pali się cały czas, i chciałbym tego uniknąć.

    Potrzebuję kupić automatyczny włącznik, aby w momencie, gdy przepływa woda uruchamiał/włączał lampę. Coś działające jak podgrzewacz przepływowy. Płynie woda, włącza prąd.
    Może mi ktoś doradzić co należy zakupić?
    Zanim to zrobisz poczytaj o działaniu lamp UV... to co chcesz zrobić to prosta droga do uszkodzenia lampy, a na pewno do braku jej skuteczności.
    Każde włączenie lampy zużywa żarnik tak jak jego świecenie przez kilkanaście godzin. Nie wspominając o zużyciu elektroniki lampy.

    Poza tym wyłączanie lampy powoduje, że bakterie mogą swobodnie przedostać się do instalacji i rozwijać już po jej włączeniu. Lampa nie zabezpiecza wody poza miejsce świecenia.

    Tak samo nieuzasadnione jest stosowanie lampy do wody ogrodowej... jeśli w rurach za lampą i tak jest życie biologiczne.

    PS. Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że żarnik lampy (aby był skuteczny) należy wymieniać co rok (nawet jeśli dalej fizycznie świeci to zmienia się długość fali promieniowania i skuteczność drastycznie maleje)...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony