dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Malutka łazienka (2,4 m2) - możliwości

    Drodzy dobrzy ludzie

    Czy bylibyście tak mili aby zaproponować jakiś ciekawy i praktyczny rozkład wyposażenia malutkiej łazienki mojej mamy, którą zdecydowała się wyremontować..

    Wymiary pomieszczenia takie jak na załączonym zdjęciu, blok, wielka płyta.

    Obecnie jest tam wanna (wylatuje), ma być prysznic (walk-in lub niski brodzik, kabinę rozważam pięciokątną, z drzwiczkami "narożnymi").
    Pralka musi zostać (60x48 cm). Umywalka oczywiście do zmiany, może być nablatowa z jakąś fajną szafką "pod".
    Przydadzą się również jakieś większe lustro oraz pojemna szafka.

    Będę ogromnie wdzięczny za jakąkolwiek sugestię/wizualizację! Pięknie Wam z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienkaa.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	54,9 KB
ID:	460736

  2. #2

    Domyślnie

    W lewy tylny róg wstawiłam kabinę pięciokątną 90x90cm, umywalka chyba lepiej jak będzie bliżej drzwi czyli pralka przy drugim boku kabiny (nad nią szafka wisząca). Po prawej od drzwi narożny mebel nawiązujący kształtem do kabiny, ewentualnie kosz na pranie lub np. mały regał na kółkach.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1A.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	41,4 KB
ID:	460745

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1B.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	68,6 KB
ID:	460746

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1C.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	48,9 KB
ID:	460747

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1D.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	73,7 KB
ID:	460748


    Problemem może być mycie kabiny z zewnątrz jeśli pralka i szafka z umywalką będą zbyt blisko niej stały. Możliwe też że w takim ustawieniu pralka utrudniałaby pełne otwarcie drzwi kabiny (gł. 48cm a boczna ścianka kabiny raczej mniej niż 45cm) - zależy od rodzaju okuć. Najlepiej jakby prysznic był bez brodzika i/lub ścianki ruchome/składane. Albo mniejsza kabina ale nie wiem czy 80x80cm o takim kształcie jest wygodna.
    Sugerowałabym raczej umywalkę zintegrowaną z szafką - tam jest mało miejsca i żeby to dobrze wyglądało i jeszcze dało się gdzieś postawić mydło i kubek ze szczoteczką do zębów to umywalka nablatowa musiałaby być z tych najmniejszych. Ale to już kwestia gustu i potrzeb.

    Nie wspominasz o grzejniku/rurach c.o.

    Kolorytyka na wizualce przypadkowa ale oczywiście bezpieczniej iść w jasne kolory na ścianach, mocniejszy kolor ewentualnie jako akcent

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem czy zdecydowałaś się już na łazienkę czy nie, ale przy takiej małej lazience zrezygnowałbym z kabiny walk in na rzecz zabudowanej. Jestem wielkim fanem kabin walk in jednak kabina taka powinna znaleźć się w pomieszczeniu, w którym jest trochę więcej miejsca Obecnie mam dwie kabiny w swoim domu i teraz z perspektywy czasu wstawiłbym do mniejszej łazienki (łazienka z zamierzenia dla gości na parterze) kabinę zamykaną. Szyba walk in powinna być odpowiedniej długości tak aby korzystanie z łazienki było wygodne.
    Poza tym przy rezygnacji z niej znajdziesz miejsce na umywalką i wc jak to jest w projekcie poniżej.
    No i jeszcze powieś na ścianie . Sam zastanawiałem sie czy z nich nie zrezygnować w swoiej łazience, jednak postanowiłem zatrzymać i było to dobre rozwiazanie. Obecnie grzejniki łazienkowe mogą wygladać naprawdę fajnie jeśli chodzi o stylistykę. A jednocześnie w łazience będzie cieplej (szczególnie ma to znaczenie w zimniejszych miesiacach)
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 10-01-2023 o 13:19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony