dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Post Podział działki z częścią pod zalesienie RL

    Dzień dobry,

    szykuję się do podziału działki [1,01ha RM] i nie wiem jaką podjąć decyzję. Działka zawiera w sobie mały kawałek pod zalesienie o oznaczeniu RL
    (15% powierzchni). Nie wiem czy uwzględniać kawałek RL w podziale. W przypadku mojej działki- po podziale 2/3 z 4 zawierałyby kawałeczki RL.

    *przykład na zdj*


    Moje pytania brzmią następująco

    1. Czy w ogóle mogę tak podzielić tą działkę, żeby poszczególne kawałki zawierały części RL? Czy jest to możliwe bez żadnych problemów prawnych, utrudnień podczas całego procesu od zgłoszenia podziału geodetom do gotowych wydzielonych działek? U geodetów oraz w gminie usłyszałem że można, ale może to wpłynąć na uzyskanie pozwolenia na budowę dla mnie / osoby która kupi taką działkę.

    2. Czy jeżeli poszczególne działki będą zawierały kawałki RL, to czy normalnie można uzyskać pozwolenie na budowę domu?

    3. Czy działki będą z automatu mniej warte na rynku z powodu, że mają w sobie kawałki RL?

    /odbiegając od tematu/4. Czy osoba nie będąca rolnikiem może budować dom na działce RM?
    Geodeci oraz gmina potwierdzają.


    Dziękuję za wszelkie informacje ![ATTACH=CONFIG]460757
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1350.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	460757  
    Ostatnio edytowane przez MatFin ; 10-09-2022 o 18:08

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony