dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie moją działkę zalewa woda z drogi gminnej

    Posiadam działkę w zaniżeniu terenu przy drodze gminnej ,której najniższy punkt jest przy mojej posesji , droga - (z kostki ) jako system odwodnienia posiada studnie chłonne i jedna z nich i kratka ściekowa jest przy mojej działce. W trakcie obfitych opadów system ten jest niewydolny i zalewa moją posesję ogromną ilością wody , czy gmina jest zobowiązana ten defekt usunąć ?

    Tomasz

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Odpowiada właściciel/zarządca drogi. Wszelkie dyskusje z nimi tylko na piśmie a wskazane jest zaproponowanie im gotowego rozwiązania. Ty wiesz co i jak my nie wiemy nic. Może jest w pobliżu działka gminna, na którą da się odprowadzić nadmiar wody? Generalnie wszelkie urzadzenia powinny byc przewymarowane , chociaż normy sa stare i nie przystające do zycia & opadów typu 130mm /h czyli miesięczna norma w godzinę. Tak teraz bedzie. Nie możesz podnieśc działki? A w każdym razie budynek nalezy wykonac z parterem powyżej max. wody. Zaznaczasz poziom wody farbą, zagadaj gdy zobaczysz geodetów na ulicy to przeczytaja ci H. Dodajesz 0,5m i masz bezpieczzną rzędną. Na razie....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony