dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 54 z 54
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.427
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Zobacz sobie ilość łazienek
    Będzie co kafelkować
    Do tego okien dachowych troszkę, barierki z szybami na balkonie....

    No ale jak to każdy kierownik, zawsze ma rację.....
    Z samego garażu są 3 wyjścia plus brama. Stół jadalny niemal pod schodami i obok kibla. Oj, żona się ucieszy
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukikow

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Koszt wybudowania m2 domu licz 6 tys./m2
    Do jakiego stanu taki koszt można przyjąć?

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukikow Zobacz post
    Do jakiego stanu taki koszt można przyjąć?
    Deweloperski

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukikow Zobacz post
    Do jakiego stanu taki koszt można przyjąć?
    Tak jak kolega napisał.
    Z tym, że przy dużym domu koszt m2 spada. Tak samo, jeśli dużo prac sam wykonasz lub "po znajomości". Koszty robocizny to przynajmniej 1/3 wszystkich wydatków. Przedsiębiorczy, techniczni i pracowici mogą mnóstwo $$$ tu zaoszczędzić.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Tak jak kolega napisał.
    Z tym, że przy dużym domu koszt m2 spada. Tak samo, jeśli dużo prac sam wykonasz lub "po znajomości". Koszty robocizny to przynajmniej 1/3 wszystkich wydatków. Przedsiębiorczy, techniczni i pracowici mogą mnóstwo $$$ tu zaoszczędzić.
    dobrze rozumiem, że mówisz, że 6k/m2 powierzchni całkowitej do stanu deweloperskiego?

    czyli dom 200 m2 pow. całk.*1.2 mln do deweloperskiego? licząc, że wykończenie to 50%, to rozumiem pod klucz taki dom + zagospodarowanie terenu liczysz teraz 2,5 mln + koszt gruntu i przyłączy? Obawiam się, że w takich realiach to by nie powstawały w polsce żadne domy, bo to już lepiej deweloperowi zapłacić za apartament 120 m2 w mieście.

    sam jestem ciekaw, ile mnie wyjdzie budowa (większego domu) i myślę, że na dziś jestem w stanie się założyć, że to mocno przeszacowana wycena.


    *200 m2 pow. całkowitej zakładam przełoży się na jakieś 145-155 m2 pow. użytkowej.
    Dziennik budowy: Nowoczesna stodoła na stoku - proj. indywidualny
    Komentarze do dziennika budowy: tutaj

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał aks_762 Zobacz post
    dobrze rozumiem, że mówisz, że 6k/m2 powierzchni całkowitej do stanu deweloperskiego?

    czyli dom 200 m2 pow. całk.*1.2 mln do deweloperskiego? licząc, że wykończenie to 50%, to rozumiem pod klucz taki dom + zagospodarowanie terenu liczysz teraz 2,5 mln + koszt gruntu i przyłączy? Obawiam się, że w takich realiach to by nie powstawały w polsce żadne domy, bo to już lepiej deweloperowi zapłacić za apartament 120 m2 w mieście.

    sam jestem ciekaw, ile mnie wyjdzie budowa (większego domu) i myślę, że na dziś jestem w stanie się założyć, że to mocno przeszacowana wycena.


    *200 m2 pow. całkowitej zakładam przełoży się na jakieś 145-155 m2 pow. użytkowej.
    Ale popłynąłeś

    Dlaczego liczysz, że stan deweloperski to dopiero połowa kosztów domu? W sumie - co się nie da! Złote klamki, marumur, dużo high end stuff'u, meble od designerów i 2,5 mln może nie styknąć

    Schodząc na ziemię - przy małym domu - tak, w perspektywie zakończenia budowy (powiedzmy rok/dwa) 600 tys. liczyłbym na zrobienie stanu deweloperskiego. Przy 200, czy 300 m2 koszt m2 powinien być niższy.

    Popełniasz podstawowy błąd szacując koszt budowy na dziś. Domu nie postawisz w 24 h. Ceny w ciągu 6-12-24-36 miesięcy raczej spadać nie będą.

    Dla porównania: postawiłem dom 240 m2. Na dziś licznik pokazuje niecałe 818 tys. Do zakończenia (wykończenie, sprzęt elektro, hi-fi, ogród etc.) wszystkiego na pico-bello zostało jakieś jeszcze 200k, ale mieszkać można już było spokojnie przy wydanych 700k.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  7. #47

    Domyślnie

    Jestem dzisiaj po rozmowie jednym z budowlańców, któremu prezentowałem swoje pomysły na budowę domu i z listy, którą zaprezentowałem okazuje się, że najlepszą opinię dostałem na projekt:

    https://www.archon.pl/projekty-domow...ma8b1f70590e62

    Jakie jest Wasze zdanie i skąd taka różnica pomiędzy większym projektem (prawie 100k)
    https://www.archon.pl/projekty-domow...mb402108cc4cb1

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    70 to prawie 100?
    Trzecia łazienka to ponad 20K na samo wykończenie i wyposażenie w taniej wersji.
    Do tego wszystko pozostałe większe o 15% to i 15% drożej - i wszystko się zgadza.
    Generalnie to drogie domy o skomplikowanej bryle, dachy z drogimi i energochłonnymi wodotryskami jak wykusz, balkony czy ogrzewany garaż.

    Ale do kosztów się nie przywiązuj. Nie tylko dlatego, że już w momencie obliczania są nieaktualne a budować zaczniesz za pół roku najwcześniej i średnio zapłacisz ceny które będą gdzieś za 1,5 roku, ale też metodologia jest taka, że instalacje to 15-20% kosztów - a to w nowoczesnym domu dalekie od rzeczywistości.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    70 to prawie 100?
    Trzecia łazienka to ponad 20K na samo wykończenie i wyposażenie w taniej wersji.
    Do tego wszystko pozostałe większe o 15% to i 15% drożej - i wszystko się zgadza.
    Generalnie to drogie domy o skomplikowanej bryle, dachy z drogimi i energochłonnymi wodotryskami jak wykusz, balkony czy ogrzewany garaż.

    Ale do kosztów się nie przywiązuj. Nie tylko dlatego, że już w momencie obliczania są nieaktualne a budować zaczniesz za pół roku najwcześniej i średnio zapłacisz ceny które będą gdzieś za 1,5 roku, ale też metodologia jest taka, że instalacje to 15-20% kosztów - a to w nowoczesnym domu dalekie od rzeczywistości.
    Oczywiście masz rację, natomiast planując dom, 3 duże pokoje wystarczą z jedną wspólną łazienka na piętrze, a jeden pokój zagospodarować na wspólną garderobę. Tak jak wspominałem z instalacjami tj. prąd i sanitarne dam sobie rade gorzej z podłogówką (podobno prosta do ułożenia). Tylny balkon tez do usunięcia i pozostałby tylko jeden boczny. Przeglądając już nawet nie wiem ile tych projektów to de facto ten wpisuje się idealnie w nasze zapotrzebowanie - mógłby być nieco mniejszy, ale tragedii nie ma.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.252
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał globaldom Zobacz post
    Tak jak wspominałem z instalacjami tj. prąd i sanitarne dam sobie rade
    To nie zmienia tego, że koszty są źle wyceniane. Taka WG zawiera się w SSZ - a rekuperacja pewnie za rok nie da się zmieścić w 20K zł na same materiały.

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał globaldom Zobacz post
    Jestem dzisiaj po rozmowie jednym z budowlańców, któremu prezentowałem swoje pomysły na budowę domu i z listy, którą zaprezentowałem okazuje się, że najlepszą opinię dostałem na projekt:

    https://www.archon.pl/projekty-domow...ma8b1f70590e62

    Jakie jest Wasze zdanie i skąd taka różnica pomiędzy większym projektem (prawie 100k)
    https://www.archon.pl/projekty-domow...mb402108cc4cb1
    Bo porównujesz kosztu budowy 195 m2 do 235 m2.

    Na stronie biura podane jest, że koszt instalacji obliczany jest jako % całych kosztów (12%) i obejmuje prąd, ogrzewanie i wod-kan. Dla taniego, klasycznego domu (zapomnij o smart, rekuperacji etc.) wystarczy.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał globaldom Zobacz post
    Chyba dość mocno ostudziliście mój entuzjazm co do możliwości budowy domu. Nie spodziewałem się, że mając powiedzmy 700k można wybudować jedynie niewielki dom - zaczynam się zatem zastanawiać skąd ludzie mają takie kwoty nawet przy założeniu spały przez 30 lat.
    Dom najczęściej buduje się raz, stąd pomijam bardzo proste domy np. podany Aros bo dom ma się również mi podobać niekiedy kosztem dodatkowych nakładów.
    .
    Druga propozycja jest Ok natomiast ze względu na koszty proponuję rozważyć Opałek N II G

    https://www.dominanta.pl/projekty-domow/opalek-ii-n-2g

    https://www.extradom.pl/projekt-domu...waAlcsEALw_wcB
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 01-10-2022 o 19:50
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Druga propozycja jest Ok natomiast ze względu na koszty proponuję rozważyć Opałek N II G

    https://www.dominanta.pl/projekty-domow/opalek-ii-n-2g

    https://www.extradom.pl/projekt-domu...waAlcsEALw_wcB
    Bazując na informacjach z tego posta to ten dom będzie bardzo drogi w budowie, poza tym Opałek ma dość niską ściankę kolankową oraz duży skos

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał globaldom Zobacz post
    Bazując na informacjach z tego posta to ten dom będzie bardzo drogi w budowie, poza tym Opałek ma dość niską ściankę kolankową oraz duży skos
    Dlaczego uważasz, że dużo droższe? Przedstawione przez Ciebie projekty tanie nie będą w budowie. Śmiem szacować, że najdroższe z trzech tu przedstawionych projektów (178 m2 vs 195 m2 lub 235 m2)
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony