dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Powinna być przede wszystkim na ścianie fundamentowej - i zgrzana na tej płaszczyźnie po całej powierzchni chudziaka. Niby na ławie też powinna być. Tylko co w praktyce zmienia, jak woda gruntowa czy opadowa będzie wyżej? I ponowię pytanie - co najstraszniejszego się stanie, jak cała ściana fundamentowa w domu niepodpiwniczonym, nawet powyżej poziomu terenu, nie będzie miała hydroizolacji i będzie stała w wodzie (a wyżej będzie trwale szczelna płaszczyzna pozioma zgrzanej papy)?



    Dysperbit? To placebo. Może jeszcze położony na mokrej zaprawie?



    Odradzam grzebanie pod fundamentem.
    Tak, papa będzie też na ścianie fundamentowej pod ścianami parteru zgrzana na zakład z papą na chudziaku.

    nie, nie dysperbit. Porządna dwuskładnikowa masa bitumiczna pci pecimor 2k. Dysperbit nie ma w ogóle własciwości izolacyjnych więc sie nie nadaje.

    Pewnie nic się nie stanie - ale jest zawsze jest ryzyko, że papa została uszkodzona i wilgość przeniknie do budynku. kwestia jak inwestor postrzega te dodatkowe 4 000 zł na tle kosztów budowy biorąc pod uwagę, że dom buduje się na lata.

  2. #22

    Domyślnie

    jeszcze jedno: nie raz widziałem jak wykonawcy nadziewają papę na startery w trzpieniach i słupach. wtedy dom wysmarowany dysperbitem i dziurawą papa podciaga wilgoc kapilarnie do środka. szkoda kasy na dziadostwo

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bednar87 Zobacz post
    jeszcze jedno: nie raz widziałem jak wykonawcy nadziewają papę na startery w trzpieniach i słupach. wtedy dom wysmarowany dysperbitem i dziurawą papa podciaga wilgoc kapilarnie do środka. szkoda kasy na dziadostwo
    Moim zdaniem porządna izolacja przeciwwilgociowa pozioma na ścianach fundamentowych i pod słupami itp. to ok. aby nie podciągało kapilarnie.
    Na chudziaku też jest ważna, ale już mniej, bo nie ma z niego gdzie podciągać a poza tym kładziesz na nim grube warstwy styropianu czy tam innego styroduru, a na nim jeszcze folia i dopiero wylewka.
    Z tego co się orientuję to izolacja pozioma nie jest izolacją przeciwwodną tylko przeciwwilgociową, więc te pancerne papy termo wierzchniego krycia to moim zdaniem do przemyślenia.
    @Bednar87 jak wykonawca najpierw wykona izolację przeciwwilgociową np. dysperbitem a potem przedziurawi papę prętami to nic wielkiego się nie stanie.
    Niby którędy ma podciągać wilgoć - prętami ? Tutaj nie ma ciśnienia wody jest tylko podciąganie kapilarne.
    Nie jestem budowlańcem ale tak se tylko na chłodno całkuję .

    Kiedyś dawno temu był u mnie konsultant z DEITERMANN'a (zresztą mój znajomy) konstruktor budowlaniec , więc mam zaufanie i powiedział że jeśli chodzi o izolacje przeciwwilgociową poziomą najważniejsze jest pozamykanie porów w betonie którymi wilgoć podsiąka.
    W tym celu trzeba co najmniej dwukrotnie zagruntować beton rozcieńczonym Dysperbitem a jak porządnie, wyschnie dopiero dwa razy pomalować preparatem. Dysperbit to był kiedyś produkt DEITERMANN'a. i taki oryginalny zastosowałem. Po ponad 20 latach nie widzę żadnych oznak wilgoci, papa jest podkładana tylko pod ścianami słupami i kominami.
    Ostatnio edytowane przez inwestor ; 12-09-2022 o 17:26

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.311
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bednar87 Zobacz post
    jeszcze jedno: nie raz widziałem jak wykonawcy nadziewają papę na startery w trzpieniach i słupach. wtedy dom wysmarowany dysperbitem i dziurawą papa podciaga wilgoc kapilarnie do środka. szkoda kasy na dziadostwo
    Stal nie podciąga kapilarnie. Nie ma obawy. Za to można się obawiać, czy taki słup spełni swoją rolę, gdy ma warstwę plastyczną przez co zamiast połączenia sztywnego robi się przegubowe. Tu powinna być izolacja penetrująca.

    A jak Ci wyszła hydroizolacja za 4K zł?
    4l/m2 przy cenie >10zł/l daje <40m2.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Stal nie podciąga kapilarnie. Nie ma obawy. Za to można się obawiać, czy taki słup spełni swoją rolę, gdy ma warstwę plastyczną przez co zamiast połączenia sztywnego robi się przegubowe. Tu powinna być izolacja penetrująca.

    A jak Ci wyszła hydroizolacja za 4K zł?
    4l/m2 przy cenie >10zł/l daje <40m2.
    Masz rację, wyjdzie trochę więcej, bo nie zauważyłem, że ceny, które widzę to ceny netto.

    Zgodnie z informacją producenta zużycie to 4 l/m2

    I teraz wysokość ściany 1,1m długość 70 metrów daje nam 70 x 2 x 1.1 powierzchni do pokrycia = 154*4 = 616 litrów co daje 20,5 opakowania 30 l, więc powiedzmy 21.

    Tutaj mozna kupić za 269 brutto - https://ilazienka.pl/product-pol-693...warstwowa.html
    Więc 5,6k.

    Zaprzyjaźniona hurtownia daje mi rabat więc będzie troszkę taniej, w okolicach 5,200 brutto.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.311
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bednar87 Zobacz post
    Tutaj mozna kupić za 269 brutto - https://ilazienka.pl/product-pol-693...warstwowa.html
    Więc 5,6k.

    Zaprzyjaźniona hurtownia daje mi rabat więc będzie troszkę taniej, w okolicach 5,200 brutto.
    Oby. W sklepie który podałeś sprzedają - ale nie mają i nie wiedzą, kiedy będą mieli. Takie czasy, że produkty z ropy naftowej (oczywiście nie tylko - ale z niej jeszcze bardziej) są trudno dostępne a ceny szaleją.

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Stal nie podciąga kapilarnie. Nie ma obawy. Za to można się obawiać, czy taki słup spełni swoją rolę, gdy ma warstwę plastyczną przez co zamiast połączenia sztywnego robi się przegubowe.
    Słup pracuje na ściskanie przenosi siły wzdłuż, więc teoretycznie może sobie stać choćby luzem.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Ależ problemy. Daj normalnie pod ławą 2 rury karbowane DVK (czy tam QRK) jedna 110 druga 75 i pomieścisz wszystko.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.311
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Słup pracuje na ściskanie przenosi siły wzdłuż, więc teoretycznie może sobie stać choćby luzem.
    Jakby pracował wzdłuż, to byłby zupełnie zbędny.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakby pracował wzdłuż, to byłby zupełnie zbędny.
    @kaizen nie wypisuj znowu głupot.
    Mam nadzieję że nikt nie będzie brał poważnie Twoich bredni i "zbędnych" słupów nie będzie usuwał.

    Słup jest elementem pionowym i przenosi ciężar stropu, dachu itp. na fundament bądź inne miejsce jego oparcia, czyli siłę skierowaną pionowo w dół, słup jest ściskany.

    @Kaizen może weź i z łaski swojej "poplonkuj" sobie dalej jak obiecałeś.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony