dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Zbyt wysokie napięcie na sieci

    Tak, wiem, były już takie tematy...

    Moja mama mieszka na końcu linii. Założone panele 6,24 kWp. Napięcia w godzinach 10-15 są za wysokie. Panele od maja 2020 roku. W zeszłym roku wszystko było tak, jak trzeba, więc zakładam, że to nie wina kabli ani inwertera. problem zgłoszony do PGE, jedno pismo, drugie pismo. W drugim odpisali, że mogą założyć analizator, ale po tym piśmie problem się zmniejszył na jakieś 1,5 miesiąc. Do tego stopnia było ok, że nawet w niedziele, kiedy odbiór jest mały, przy pełnym słońcu inwerter się nie wyłączał.

    Niestety od ok 10 sierpnia znów wszystko zwariowało i teraz czasami pół dnia nie ma produkcji. Poniżej załączam zdjęcia z kilku takich dni oraz kilka plików z exportu napięć. Inwerter sofar solar, oprogramowanie solarman.

    Jestem strasznie poirytowany. Sam mam instalacje 5,04 kWp, ale mieszkam jakieś 150 m od końca linii. U mnie inwerter jeśli się wyłącza, to bardzo rzadko. NIe sprawdzałem kodu kraju, więc nie wiem, czy jest taki sam.

    Wiem, że mogę zgłaszać na pogotowie energetyczne i tak chyba zrobię, bo to jakieś kuriozum, żeby pół dnia nie chodziła instalacja, za którą dało się kupę kasy. Ale zrzuty zamieszczam dla mojego potwierdzenia , że coś jest zwalone u nich , jak i dla wiadomości, co mogę powiedzieć albo napisać (napisałem już kolejne pismo do pge na poczatku września, ale na razie cisza) , żeby przyspieszyli swoje działania...

    PS.

    Link do plików excel daję poniżej, bo kurde, nie mogę wrzucić xlsx...
    https://www.szybkiplik.pl/Cj3GzqA7MB
    https://www.szybkiplik.pl/Fa7n3kN35Q
    https://www.szybkiplik.pl/vR84TmDZQu


    Proszę, sprawdźcie i doradźcie, co dalej ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01-09-2022.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	30,4 KB
ID:	460803   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	06-09-2022.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	32,7 KB
ID:	460804   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	07-09-2022.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	30,9 KB
ID:	460805  
    Ostatnio edytowane przez Ifarrg ; 13-09-2022 o 13:57
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  2. #2

    Domyślnie

    Aaaa Pan kolega z serii "roszczeniowych" założył i jest za wysokie napięcie z nie jego winy.
    A co nas obchodzą te wykresy, xlm`e Pan nie z nami walczy tylko z ZE, pisemka, wzywanie monterów, w razie W te 300+ chyba zapłacisz aby udowodnić że jest źle.
    U mnie źle było prze 2 lata a jak na wsi pojawiło się 700kWp to jest dobrze napięcie nie przekracza 226V nawet w środki dnia.
    Kombinuj Pan my niczego na Twojej sieci nie zmienimy.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dariusz1983

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Kod pocztowy
    21-205
    Dzielnica
    gmina
    Posty
    295

    Domyślnie

    Ja załatwiłem 2 krotnie temat napięcia ponad 253V dzwoniąc na infolinię PGE i oczekując podjazdu pogotowia energetycznego. Za każdym razem przyjechali popatrzyli, pogadaliśmy i pojechali na transformator obniżyć zaczepy. Dodać muszę, że powyższe dotyczy tego samego punktu poboru energii na lubelskiej wsi(stare wszystko na sieci)-jestem ostatni na linii-do tego samego słupa podpiety jestem ja z 3,95kW(p), instalacja 6kW(p) u jednego sąsiada i 14kW(p) u drugiego. Obyło się bez pisemek i całej biurokractycznej machiny-wystarczył telefon do PGE, podjazd pogotowia energetycznego i 2x sukces: napięcie max 245V chwilami(zwykle w szczycie produkcji do 237V), a wieczorem i z rana 207-220V. Może wystarczy pogadać jak człowiek z człowiekiem z pracownikami z Pogotowia Energetycznego , bo pisemka to trafiają gdzies na biurko...
    Ostatnio edytowane przez Dariusz1983 ; 14-09-2022 o 10:10
    3.95kW(p) instalacja odpalona 1.03.2022:
    -falownik FoxEss T4
    -10x JKM395M-6RL3 JKM395M-6RL3-V na ekierkach 32,5stopnia skierowane na południe(dach skośny opadający z zachodu na wschód) w 3 rzędach: 2 poziomo, 4 w pionie, 4 w pionie

    21-205 gmina Jabłoń, lubelskie

    Pierwszy pełny rok: 1.03.2022-28.02.2023 produkcja roczna: 4416,4kWh z 3,95kW(p) co daje 1118kWh/kW(p)
    Drugi pełny rok: 1.03.2023-29.02.2024 produkcja roczna: 4466,8kWh z 3,95kW(p) co daje 1130,83kWh/kW(p)

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz1983 Zobacz post
    Ja załatwiłem 2 krotnie temat napięcia ponad 253V dzwoniąc na infolinię PGE i oczekując podjazdu pogotowia energetycznego. Za każdym razem przyjechali popatrzyli, pogadaliśmy i pojechali na transformator obniżyć zaczepy. Dodać muszę, że powyższe dotyczy tego samego punktu poboru energii na lubelskiej wsi(stare wszystko na sieci)-jestem ostatni na linii-do tego samego słupa podpiety jestem ja z 3,95kW(p), instalacja 6kW(p) u jednego sąsiada i 14kW(p) u drugiego. Obyło się bez pisemek i całej biurokractycznej machiny-wystarczył telefon do PGE, podjazd pogotowia energetycznego i 2x sukces: napięcie max 245V chwilami(zwykle w szczycie produkcji do 237V), a wieczorem i z rana 207-220V. Może wystarczy pogadać jak człowiek z człowiekiem z pracownikami z Pogotowia Energetycznego , bo pisemka to trafiają gdzies na biurko...
    Wszystko fajnie jak linia nie ma problemu równocześnie z za niskim napięciem.
    U mnie pogadać też można, panowie przyjadą obniżą ale za miesiąc napięcie znowu podwyższą bo sąsiad narzeka na za niskie napięcie.
    Na mojej linii tylko ja mam PV 10kWp i często napięcie w dzień mam powyżej 258V natomiast w weekend mam napięcie poniżej 190V pomimo że pcham do sieci po 3kW na fazę.
    Z gooowna bicza nie ukręcisz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony