dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Question Zakup Akumulatorowej wkretarko - wiertarki z udarem.

    Cześć!

    Noszę się z zamiarem zakupu akumulatorowej wiertarko - wkrętarki z udarem:
    Makita DHP484Z.
    https://www.makita.sklep.pl/makita-d...82-p-7532.html
    W firmie pracujemy na Makitach i Milwaukee tyle że bez udaru pod akumulator, czy do prostych robót domowo/ogrodowych będzie się sprawdzała, czy udar w tego typu urządzeniach to tylko zbędny dodatek.

    Pytanie czy ma to sens? Udar w wkretarce akumulatorowej?
    Jeśli to makita może lepiej poradzi sobie niż tańsze odpowiedniki, czy jednak udar wrzucić do jednego wora jeśli chodzi o każdą na akumulator?
    P.S. posiadam 5 akumulatorów do makity 4/5Ah 18V

    Jeśli macie inne propozycje w podobnym przedziale cenowym, byłbym wdzięczny za nie.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Mam tą wkrętarkę i może być. Natomiast po tym udarze to się nie spodziewaj niewiadomo czego bo to dobre na 3-4 otwory, a nie żeby cały dzień otwory wiercić. Lichy ten udar i długo trwa wiercenie nawet pod kołki 6-8 ( o większych to nawet nie mówię).

  3. #3

    Domyślnie

    Tak jak pisalem, głownie do prac domowych, poskręcać coś z drewna/metalu jak się żonie uwidzi to szafkę powiesić itd.

    Jest jeszcze model DHP481 115Nm ale już pod 700zł więc nie wiem czy warto dopłacać 300zł a różnicy moze nie poczuje na akumulatorze i tak?, chyba że coś z innej firmy. Generalnie szkoda mi miejsca na 72m2 na gracenie sprzętem, stąd zabawa w taki multitooling.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daw!d Zobacz post
    Tak jak pisalem, głownie do prac domowych, poskręcać coś z drewna/metalu jak się żonie uwidzi to szafkę powiesić itd.

    Jest jeszcze model DHP481 115Nm ale już pod 700zł więc nie wiem czy warto dopłacać 300zł a różnicy moze nie poczuje na akumulatorze i tak?, chyba że coś z innej firmy. Generalnie szkoda mi miejsca na 72m2 na gracenie sprzętem, stąd zabawa w taki multitooling.
    Wiesz takie udary w uchwycie wiertarskim to może do gazobetonu silikatu na kilka otworków takie domowe.

    Jeśli potrzebujesz choć kilka otworów w betonie, cegle itp to co najmniej w systemie SDS+ a jeśli większej średnicy to SDS max

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Wiesz takie udary w uchwycie wiertarskim to może do gazobetonu silikatu na kilka otworków takie domowe.

    Jeśli potrzebujesz choć kilka otworów w betonie, cegle itp to co najmniej w systemie SDS+ a jeśli większej średnicy to SDS max
    Wierciłeś lub ciąłeś w silikacie? Trudniej niż w betonie.
    Ogólnie, co do tematu - jak pracujesz w domu, to bez porównania lepszy i tańszy sprzęt kupisz zasilany sieciowo.
    Sugeruję mieć podstawę:
    wiertarka sds z udarem - 500 zł
    wkrętarka aku. 18V - 500 zł. Tu akurat dużo wygodniej bez kabla, a i wymagania wobec takiego sprzętu są niższe.
    reszta już opcjonalnie typu:
    flex
    wyrzynarki/piły
    odkurzacz przemysłowy
    kompresor
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Wkrętarka Tresnar 6293 - 18V, około 300 zł z akumulatorami i ładowarką
    Młotowiertarka SDS+ 4578 - Około 450 zł z kompletem podstawowych wierteł i wymiennym łbem na zwykłe wiertła
    Szlifierka kątowa 6681 - Niecałe 200 zł, z regulacją obrotów
    Sprzęt solidny, serwis znajduje się w Polsce, więc w razie problemów naprawa jest robiona od ręki. Sam używam i szczerze polecam.

    Wychodzi tutaj 950 zł za komplet podstawowych elektronarzędzi, które moim zdaniem powinien posiadać każdy kto mieszka w domu.
    Tego nie pomalujesz (:

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Saskian Zobacz post
    Wkrętarka Tresnar 6293 - 18V, około 300 zł z akumulatorami i ładowarką
    Młotowiertarka SDS+ 4578 - Około 450 zł z kompletem podstawowych wierteł i wymiennym łbem na zwykłe wiertła
    Szlifierka kątowa 6681 - Niecałe 200 zł, z regulacją obrotów
    Sprzęt solidny, serwis znajduje się w Polsce, więc w razie problemów naprawa jest robiona od ręki. Sam używam i szczerze polecam.

    Wychodzi tutaj 950 zł za komplet podstawowych elektronarzędzi, które moim zdaniem powinien posiadać każdy kto mieszka w domu.
    Zgadzam się z kolegą, flexa też warto mieć. Choćby 125mm.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  8. #8

    Domyślnie

    Ok, dzięki panowie!
    Kupiłem w dobrej cenie (400zł) tą makitę dhp484z z dobrym wiertłem ogarnęła kołki 8 pod regał do ściany zadziwiająco gładko, ale tak jak mówicie do grubszych prac bez SDSu się nie obejdzie a flexe też chyba wezmę akumulatorową, najlepiej jeśli by byla z możliwością podpięcia pod kabel do cięższych - dłuższych prac, będę stawiał płot więc napewno się przyda jeśli macie też jakieś sprawdzone kątówki to chętnie skorzystam z poleceń

    Dzięki!

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Jak napisałem wyżej, polecam Ci firmę Tresnar. Jak chcesz do ciężkich robót, to kup od nich najtańszą i najprostszą kątówkę. Jedyne co może Ci w niej przestać działać, to przycisk, bo to bardzo częste przy szlifierkach kątowych. Jeśli Ci się jednak nie śpieszy z zakupem, to daj sobie czas do świąt i sprawdzaj oferty w hurtowniach i sklepach z narzędziami, bo często właśnie na święta są dostępne zestawy wkrętarka + szlifierka / wkrętarka + zakrętarka itd. w dobrych cenach.
    Tego nie pomalujesz (:

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Co prawda mam inny model i nie jest to szlifierka akumulatorowa z opcją podłączenia 230V, ale zadowolny jestem z Stanleya 125mm. Do kupienia za mniej niż 250 zł.Tu podobny model z reg. obrotów:
    https://www.stanleyworks.pl/products...LEY®+FATMAX®
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Sativum z tego co się orientuję, to Stanley miał w swoich szlifierkach problematyczne włączniki które czasem nie chciały załączać urządzenia. Też masz ten problem?
    Tego nie pomalujesz (:

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Hmm, nie spotkałem się z tym. Co prawda przełącznik działa triche inaczej niż zwykły, ale to chyba kwestia zabezpieczenia przed nieumyślnym włączeniem (przełącza się trochę pod kątem). Może o to chodzi?

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Saskian
    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    542

    Domyślnie

    Niee, to akurat normalne Problemem jest to, że jak dostanie się trochę zabrudzeń do niego, to albo przestaje urządzenie się włączać wgl, albo potrafi w czasie pracy się wyłączyć. Ale jeśli nie masz tego problemu, to urządzenie będzie Ci długo służyć
    Tego nie pomalujesz (:

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony