dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie Komin Presto Duo ceramiczny 180cm - brak ocieplenia w środku ?

    Witam,
    mam pytanie - 10 lat zakupiłem komin Presto Duo - 180 - ceramiczny
    wg. producenta - nie miał on wełny w środku - ta szczelina pomiędzy rurą spalinową ceramiczną a pustakiem - miała byc po prostu wentylowana.
    Wg. zdjęć producenta - miała kratkę wentylacyjną na spodzie komina.
    Moi " fachowcy" jej nie dali - dziś patrze w piwnicy koło wyczystki - wilgoć - sadza także jest wilgotna....
    Co sądzicie?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    pomyłka - od dołu wprawdzie nie ma kratki - ale jest wentylacja ku podstawie. Teraz patrzyłem to są zacieki na ceramice na dole - czyli ceramika była mokra - przynajmniej po zew. stronie - obecnie jest wysuszone bo się nie pali.... Teraz tak sobię myślę - środek komina - nad dachem - nie powinien byc ocieplony wełną ( pomiędzy wkładem ceramicznym a bloczkiem komina ) ? Przecież ciepłe powietrze idzie ku górze i napotyka ... zimną czapę kominową - musi się tam skraplać woda?

    U mnie wygląda komin jak na foto.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaaapresto.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	29,8 KB
ID:	460815

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Odskraplacz masz? Wilgoć nie pojawiła się po deszczach? Strażak albo daszek jest?

    Jak jest obrobiona ta przestrzeń wentylowana na górze? Jest szczelna?

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Odskraplacz masz? Wilgoć nie pojawiła się po deszczach? Strażak albo daszek jest?

    Jak jest obrobiona ta przestrzeń wentylowana na górze? Jest szczelna?

    Na górze jest moim zdaniem metalowa czapa - która przykrywa ostatni bloczek komina - szczelnie. Tylko "dziura" na spaliny. Zatem skoro przestrzeń w środku pomiędzy spalinową rurą ceramiczną a bloczkiem nie jest ocieplona - to ciepło leci ku górze - napotyka tam zimną w zimie czapę i się wykrapla - woda spływa ku dole po zew. ściance ceramiki.

    Dobrze myślę ? Jeśli tak nie bardzo rozumiem koncepcji producenta - Presto Dual - który nie przewidział wełny a chciał - wentylować tą przestrzeń jakoś ?

    Strażak / daszek - brak - jeśli zamontować to jaki ? - kominiarz niby twierdził aby nie dawać daszka na komin spalinowy na paliwo stałe....

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    znalazłem instrukcję montażową tego komina : https://docplayer.pl/21596675-System...a-monta-u.html

    Faktycznie nie widzę tu ocieplenia.....

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Skoro jest sucho gdy nie palisz, zacząłbym od pytania: jak i czym palisz?

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Skoro jest sucho gdy nie palisz, zacząłbym od pytania: jak i czym palisz?
    ostatni sezon - brykiet. Wydaje mi się ,że prawidłowo od góry. Wilgoć jest w sadzy - wg. mnie po ciepłym lecie - komin pownien być suchy.
    Co sądzisz o tym nie izolowanym wkładzie ponad połacią dachu - przykryty tylko czapą ? Z zew. jest ocieplony.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszo11 Zobacz post
    ostatni sezon - brykiet. Wydaje mi się ,że prawidłowo od góry. Wilgoć jest w sadzy - wg. mnie po ciepłym lecie - komin pownien być suchy.
    Co sądzisz o tym nie izolowanym wkładzie ponad połacią dachu - przykryty tylko czapą ? Z zew. jest ocieplony.
    Wilgoć w sadzy? Skąd, jeśli prawidłowo palisz? Załóż daszek. Moim zdaniem to jedyne źródło wilgoci - opady....a kominiarz trafił Ci się leniwy, nie chce mu się daszka ściągać....

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Wilgoć w sadzy? Skąd, jeśli prawidłowo palisz? Załóż daszek. Moim zdaniem to jedyne źródło wilgoci - opady....a kominiarz trafił Ci się leniwy, nie chce mu się daszka ściągać....

    taki czy taki ? Bo ja sie zastanawiam czy nie powinienem mieć ten stożek - tak aby wew. cześć komina miała ujście wentylacyjne na górze ( skoro nie ma wełny ) - aby wentylować środek komina od dołu ku górze - obecnie jest zamknięty czapą ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kom2.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	8,1 KB
ID:	460917
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komin.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	12,4 KB
ID:	460918

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	page_6 presto komin.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	460919

    znalazłem takie coś - stawiam ,że ekipa co montowała mi komin - spaprała to i nie założyli tego mankietu i nie ma wentylacji środka komina - stąd wilgoć.....
    ps. czy ja dobrze widzę ,że ten mankiet "odsłania" spaliny i w teorii mogą się dostać w przestrzeń wentylacyjną komina ? W teorii bo oczywiście spaliny pójdą ku górze.

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaaaaa20220921_173310.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	460982

    i tyle w temacie. Za tą blachą jest... beton.
    Jak robili czapę - zalali przestrzeń wentylacyjną z czapą.
    Super - czeka mnie skucie całej czapy i montaż nowej prawidłowo...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony