dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Chudy beton wylano krzywo w poziomie

    Cześć,
    Robię płytę fundamentową metodą gospodarczą i niestety już spartoliłem chudy beton, bo w poziomie wyszedł krzywo - odchyłki na każdej ścianie wychodzą po 2cm.

    Czy można to jakoś poprawić ? Bo na chudziaka będzie kładziony styropian i wymieniam w podpunktach 3 rozwiązania które zostały mi doradzone

    1. Podsypać piaskiem i wyrównać, a potem kłaść na to styropian
    2. Wylać warstwę chudego betonu i wyrównać i potem kłaść styropian
    3. Zostawić jak jest i wyrówna się właściwą płytę fundamentową

    Czy któreś rozwiązanie będzie dobre ? Czy jest coś innego ?
    Ostatnio edytowane przez zkubinski ; 14-09-2022 o 10:58

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.310

    Domyślnie

    Zostaw tak jak jest.
    Jeśli to różnica na całym domu to bez sensu dawanie czegokolwiek pod styropian.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Zostaw tak jak jest.
    Jeśli to różnica na całym domu to bez sensu dawanie czegokolwiek pod styropian.
    Czyli mam dopiero wyrównać jak będę wylewał płytę fundamentową ?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.310

    Domyślnie

    Rozumiem że zagęszczony żwir i pospółka jest pod spodem a chudy beton to warstwa 5 - 10cm jako stabilizator.

    Jeśli 2 cm to na całym domu to możesz nic nie dawać lub pod płytę od 1/3 powierzchni daj 1 cm styropianu więcej a od 2/3 do końca 2cm.
    Na to przyjdzie folia zbrojenie i właściwa płyta w szalunku ze styropianu i podpartym deskowaniem.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 14-09-2022 o 11:41
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Rozumiem że zagęszczony żwir i pospółka jest pod spodem a chudy beton to warstwa 5 - 10cm jako stabilizator..
    tak, pod spodem jest zagęszczony żwir, ok 50cm, potem na to dałem chudy beton ciut więcej niż 10cm, z tego względu, że żwir nierównomiernie mi się zagęścił

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Jeśli 2 cm to na całym domu to możesz nic nie dawać lub pod płytę od 1/3 powierzchni daj 1 cm styropianu więcej a od 2/3 do końca 2cm.
    Na to przyjdzie folia zbrojenie i właściwa płyta w szalunku ze styropianu i podpartym deskowaniem
    a w jaki sposób tak równo styropian przyciąć ? Zwłaszcza, że ta krzywizna jest nierównomierna bo w najwyższym punkcie mam 2cm, a w najniższym może to być nawet 0,5cm

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.310

    Domyślnie

    Co oznacza według Ciebie krzywizna na chudziaku. boki są ok a zagłębienie w środku czy inaczej.
    Nikt Ci nie każe docinać równo styropianu. Tam gdzie jest 0,5 to nic nie dajesz , tam gdzie jest 1cm dajesz 1cm a tam gdzie 2cm poniżej dajesz 2cm.
    Schodki 1cm na dnie płyty nic nie szkodzą, tak samo jak nie szkodzi 1 lub 2 cm różnica w grubości płyty.
    Styropian o grubości 1cm lub 2 cm jest do dostania.

    Chcesz wyrównać to równaj styropianem a jeśli nie to nic nie rób
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie

    beton z płyty dociśnie styrodur (styropian), wiadomo że nie wejdzie w każdą dziurkę chudziaka., ale jakoś tam globalnie się rozłoży.
    Mało kto teraz robi chudziaki pod izolacje termiczne, łatwiej piasek wyrównać niż chudziak..
    Teraz sypanie piasku nic nie da bo go nie zagęścisz, a chodząc po nim i tak dziur porobisz. Weź pod uwagę że teraz na tym styropianie musisz układać zbrojenie, pamiętaj o podkładkach pod zbrojenie, najlepiej wałki betonowe załatw, bo plastiki podwójnie musisz układać

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony