dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jamiro

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    41

    Domyślnie Czym uszczelnić cieknące połączenie

    Witam wszystkich.
    Na instalacji CO na zaworku kątowym pojawił się delikatny wyciek. Z racji tego, że instalacja ma już swoje lata, chociaż już na miedz, to zaworek zamontowany jest na sztywno bez żadnych śrubunków, a dodatku znajduje się przy samej ścianie. Nie ma żadnej opcji, żeby go wykręcić bez cięcia rurek. Czy jest jakaś pasta, farba lub coś innego co pozwoli po wierzchu uszczelnić połączenie gwintowe ?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.311

    Domyślnie

    Zaworki nie mają śrubunków. Mają gwint zewnętrzny lub wewnętrzny więc wkręcony w kolanko lub mówkę umieszczoną w ścianie i zatynkowaną ma wygląd jakby był tam na stałę.
    Zakręć główny zawór wody i próbuj odkręcić zawór przeciwnie do wskazówek zegara.
    Po odkręceniu oczyść wymień taśmę teflonową lub pakuły ze smarem i wkręć ponownie.
    Ich odpowiednia ilość i opór dokręcania naprawią problem.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jamiro

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    41

    Domyślnie

    Tak jak pisałem, nie mam opcji wykręcenia tego zaworku, ponieważ z jednej strony jest wkręcony do mówki przylutowanej do instalacji miedzianej, a i w ścianie jest tak samo. Musiał to jakiś geniusz robić, bo nawet zawory zwrotne na grzejnikach mam na stałe wlutowane.
    Wobec tego ponawiam pytanie, czy jest jakiś środek (pasta, farba, uszczelniacz z utwardzaczem, taśma) którym można uszczelnić po zewnątrz delikatny wyciek.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.311

    Domyślnie

    zakręć wodę wysusz i oczyść powierzchnię kup poxipol do połaczeń twardych i zalep dookoła, jeśli będzie lejące to po zaklejeniu owiń taśmą klejącą albo folią tak aby klej pozostał na rurze.

    Zamiast poxipolu można użyć żywicy epoxydowej dwuskładnikowy klej ale schnie dobę.

    Jeśli tylko raz kiedyś kapnie to równie dobrze możesz pomalować farbą olejną
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Zapodaj jakieś zdjęcie tego zaworku, bo to gadka jak ze ślepym o kolorach

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony