dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 13
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 258

Temat: limit 2000kWh

  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie limit 2000kWh

    Hej,

    Czy ktoś wie coś więcej na temat tego limitu w przypadku posiadania paneli ?
    Czy to dotyczy końcowego wyniku bilansu pobrania i produkcji czy jak ?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie kWh, tylko kW. Nie słuchałeś uważnie naczelnika.

    Jak ktoś ma wiedzieć, jak poza konferencyjnym bełkotem nic namacalnego nie powstało?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Myślałem, że coś mnie ominęło.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jancia

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Polska
    Posty
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Nie kWh, tylko kW. Nie słuchałeś uważnie naczelnika.
    Energia w kW?. Dla naczelnika to pewnie niema znaczenia w jakich jednostkach klaszczą, byleby klaskali.

  5. #5

    Domyślnie

    Limit wynosi 2000kWh rocznie a co z panelami a tego nawet Sasin nie wie. Limit dobrany z tyłka szczególnie dla pompiarzy, wymieniać źródła ciepła kopciuchy WON a się okazuje że można palić wszystkim nawet śmieciami byle było ciepło. Komuś tam na górze tona węgla na łeb się spadła i bredzi.

    Kaczorek ogłasza coś czego to go w ogóle nie dotyczy gdzie minister energii? Kaczorek ma jakiś autorytet?
    Limit ma być 2000kWh wszystko co ponad to będzie kosztowało 2zł/kWh. Co dalej wymyślą nie wiem ale jeszcze jedne takie podchody trza kupić magazyn energii taki z 15kWh i niech zawijają te kable z mojego domu ja se bez nich dam radę doskonale.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 16-09-2022 o 08:31
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jancia Zobacz post
    Energia w kW?. Dla naczelnika to pewnie niema znaczenia w jakich jednostkach klaszczą, byleby klaskali.
    Ma, ma, ale uzywa języka potocznego. Jak rozmawiam z klientami to 1 na 10 prawidłowo uzywa nazwy jednostki energii, pozostali niezaleznie od wykształcenia posługują sie kW.
    Oczywiscie ze doradcy powinni mu zwrócic uwagę na prawidłowe nazewnictwo, ale z drugiej strony kazdy i tak wie ze chodzi o cenę energii a nie o koszty mocy umownej przyłaczeniowej, czy innej. Jak dla mnie jest to czepianie sie.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 16-09-2022 o 08:40

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Limit wynosi 2000kWh rocznie a co z panelami a tego nawet Sasin nie wie. Limit dobrany z tyłka szczególnie dla pompiarzy, wymieniać źródła ciepła kopciuchy WON a się okazuje że można palić wszystkim nawet śmieciami byle było ciepło. Komuś tam na górze tona węgla na łeb się spadła i bredzi.

    Kaczorek ogłasza coś czego to go w ogóle nie dotyczy gdzie minister energii? Kaczorek ma jakiś autorytet?
    Limit ma być 2000kWh wszystko co ponad to będzie kosztowało 2zł/kWh. Co dalej wymyślą nie wiem ale jeszcze jedne takie podchody trza kupić magazyn energii taki z 15kWh i niech zawijają te kable z mojego domu ja se bez nich dam radę doskonale.
    Pompiarze to jeszcze pół biedy. Najgorzej to mają kablarze ze swoim COP 1. Zazwyczaj jeszcze bez paneli bo po co...

  8. #8

    Domyślnie

    A jak Ten ynteligent mówił że będzie deflacja, to też się pomylił? Jak mówił że szczyt inflacji mamy już za sobą to zgadywał? A handlarza bronią od respiratorów spalili w Albanii w ognisku (żart oczywiście) skopcił się w Łodzi i przebywa pewnie w jakimś egzotycznym kraju bez umowy ekstradycyjnej z Polszą.

    Oj te kable nie są takie najgorsze, kiedyś jakiemuś kumatemu ktoś powie że są kablarze, pompiarze i inni od klimy w grzaniu. A wtedy będzie czkawka bo o kiego im chodzi co to kable a pompa??? No na kablarza czy pompiara 2000kWh - babci w małym domku na wsi to może nie wystarczyć bo lodówka zje 3,5kWh/doba - ale spokojnie ona jeszcze o tym nie wie. A taki elektrorat jest potrzebny nieświadomy!! Co to jest 2000kWh to jest w huiiiii i jeszcze trochę na 2 lata starczy przy oszczędzaniu to i na 4. Ciemny lud... Nie powiedzą że 2000kWh przy normalnej stawce 0,70pln/kWh to racunek roczny około 1400zł bo tyle to płaci każdy, ale podadzą wartość z tyłka której nikt namacalnie nie doświadczył
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 16-09-2022 o 08:50
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Hipka
    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    zawsze tam, gdzie Ty!
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Pompiarze to jeszcze pół biedy. Najgorzej to mają kablarze ze swoim COP 1. Zazwyczaj jeszcze bez paneli bo po co...
    0. jak naród będzie szumieć, to do wyborów władza rzuci jeszcze jakiś ochłap;
    1. skąd wiesz, ze kablarze nie mają PV i to na starych warunkach i dopiero teraz są wygrani? skoro podejmowali świadome decyzje wtedy to głupstwem byłoby nie skorzystać z dobrodziejstw PV jakiś czas temu, kiedy powszechnie było wiadomo, iż wraz ze wzrostem instalacji energetyka będzie lobbować u ustawodawcy, by to utrącić...
    2. zaraz jak na dłoni widać będzie, kto z ciepłą pompą ma (S)COP=2, bo jakby miał obiecane 4, to nawet by mu się nie chciało pisać posta, o ile będzie mieć drożej...
    3. najbardziej to chyba współczuję Ciepłym Pompom z (S)COP=2 zakupionym za WIBOR 3M + marża banku
    Ostatnio edytowane przez Hipka ; 16-09-2022 o 10:24

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Akurat miałem na myśli tu naczelnego "kablarza" tego forum, piewce świetności kabli i ich wyższości nad wszystkim innym. Oczywiście PV wg niego też nieopłacalne.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    1. skąd wiesz, ze kablarze nie mają PV i to na starych warunkach i dopiero teraz są wygrani? skoro podejmowali świadome decyzje wtedy to głupstwem byłoby nie skorzystać z dobrodziejstw PV jakiś czas temu, kiedy powszechnie było wiadomo, iż wraz ze wzrostem instalacji energetyka będzie lobbować u ustawodawcy, by to utrącić...
    Nawet jeśli mają PV to nie pokrywa ono ich całego zapotrzebowania na EE do grzania.
    Bo gdyby zapewniało to taniej byłoby kupić PC i PV do pełnego pokrycia.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dariusz1983

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Kod pocztowy
    21-205
    Dzielnica
    gmina
    Posty
    295

    Domyślnie

    Panowie te 2MWh rocznie podane przez naczelnika to taka sonda reakcji ludu-będzie dym to przesuną limit w górę i wszyscy będa klaskać, że dobra władza pomaga. Schemat juz wielokrotnie powtarzany: problem stworzyć i bohatersko znaleść rozwiązanie(oczywiście gorsze niż wcześniejsze jak było normalnie) i wyjśc na bohaterską władzę ratującą lud.Tak czy inaczej tym pomysłem badają o ile mogą śrube podkręcić. Ceny w górę pójdą ale dadzą jakieś "widelki" tańsze albo tarcze/dodatki aby pokazać jak pomagają. Trzeba też zauważyć, że UE na grudzień planuje wprowadzić max cenę 180euro za MWh, a wszystko ponad ta kwotę "opodatkowac" karą 100%. Ot wybory.
    3.95kW(p) instalacja odpalona 1.03.2022:
    -falownik FoxEss T4
    -10x JKM395M-6RL3 JKM395M-6RL3-V na ekierkach 32,5stopnia skierowane na południe(dach skośny opadający z zachodu na wschód) w 3 rzędach: 2 poziomo, 4 w pionie, 4 w pionie

    21-205 gmina Jabłoń, lubelskie

    Pierwszy pełny rok: 1.03.2022-28.02.2023 produkcja roczna: 4416,4kWh z 3,95kW(p) co daje 1118kWh/kW(p)
    Drugi pełny rok: 1.03.2023-29.02.2024 produkcja roczna: 4466,8kWh z 3,95kW(p) co daje 1130,83kWh/kW(p)

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz1983 Zobacz post
    Panowie te 2MWh rocznie podane przez naczelnika to taka sonda reakcji ludu-będzie dym to przesuną limit w górę i wszyscy będa klaskać, że dobra władza pomaga. Schemat juz wielokrotnie powtarzany: problem stworzyć i bohatersko znaleść rozwiązanie(oczywiście gorsze niż wcześniejsze jak było normalnie) i wyjśc na bohaterską władzę ratującą lud.Tak czy inaczej tym pomysłem badają o ile mogą śrube podkręcić. Ceny w górę pójdą ale dadzą jakieś "widelki" tańsze albo tarcze/dodatki aby pokazać jak pomagają. Trzeba też zauważyć, że UE na grudzień planuje wprowadzić max cenę 180euro za MWh, a wszystko ponad ta kwotę "opodatkowac" karą 100%. Ot wybory.
    Oczywiście powinni wprowadzić ceny rynkowe i liczyć zwiększone wpływy podatkowe od domów pogrzebowych.
    No i oczywiście ZUS na tym zaoszczędzi krocie.
    Same plusy dla gospodarki, nieprawdaż.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dariusz1983

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Kod pocztowy
    21-205
    Dzielnica
    gmina
    Posty
    295

    Domyślnie

    W teorii te limity tańszego prądu mają sens ale najpierw wciskano(na siłe wręcz lokalnymi obowiązkami wymiany źródeł ogrzewania) ludziom ekologiczne rozwiązania na prąd, a teraz takim pomysłem uwalają jakiekolwiek ekonomiczne uzasadnienie dla ekologicznego postępowania. Komu starczy 2000kWh rocznie gdy za namową państwa zdecydował się na proekologiczne wywalenie "kopciucha" i wdrożenie ekologicznych rozwiązań?
    Tu na dziś nawet nie podano ceny kWh powyżej tego limitu więc nie ma żadnej konkretnej informacji jak dalej postepować w kwestii ogrzewania: gaz, węgiel drogie lub brak/możliwe niedobory oraz ekologiczny prąd ma zostać mocno ograniczony więc czym grzać?
    3.95kW(p) instalacja odpalona 1.03.2022:
    -falownik FoxEss T4
    -10x JKM395M-6RL3 JKM395M-6RL3-V na ekierkach 32,5stopnia skierowane na południe(dach skośny opadający z zachodu na wschód) w 3 rzędach: 2 poziomo, 4 w pionie, 4 w pionie

    21-205 gmina Jabłoń, lubelskie

    Pierwszy pełny rok: 1.03.2022-28.02.2023 produkcja roczna: 4416,4kWh z 3,95kW(p) co daje 1118kWh/kW(p)
    Drugi pełny rok: 1.03.2023-29.02.2024 produkcja roczna: 4466,8kWh z 3,95kW(p) co daje 1130,83kWh/kW(p)

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz1983 Zobacz post
    W teorii te limity tańszego prądu mają sens ale najpierw wciskano(na siłe wręcz lokalnymi obowiązkami wymiany źródeł ogrzewania) ludziom ekologiczne rozwiązania na prąd, a teraz takim pomysłem uwalają jakiekolwiek ekonomiczne uzasadnienie dla ekologicznego postępowania. Komu starczy 2000kWh rocznie gdy za namową państwa zdecydował się na proekologiczne wywalenie "kopciucha" i wdrożenie ekologicznych rozwiązań?
    Tu na dziś nawet nie podano ceny kWh powyżej tego limitu więc nie ma żadnej konkretnej informacji jak dalej postepować w kwestii ogrzewania: gaz, węgiel drogie lub brak/możliwe niedobory oraz ekologiczny prąd ma zostać mocno ograniczony więc czym grzać?
    Nie zapominaj ze niedługo w całej Polsce może być zakaz palenia węglem czy drewnem. Pewnie jakiś "kamień milowy" już o tym mówi.
    Kto nie wywalił kopciucha z dopłatą wywali go niedługo bez dopłaty.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dariusz1983

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Kod pocztowy
    21-205
    Dzielnica
    gmina
    Posty
    295

    Domyślnie

    Właśnie o tym obowiązku wymiany pieców pisałem "najpierw wciskano(na siłe wręcz lokalnymi obowiązkami wymiany źródeł ogrzewania) ludziom ekologiczne rozwiązania" i nie sądze aby kto jeszcze ma kopciucha w obecnej sytuacji wywalił go: najwyżej w CEEB wyłączą go z użytkowania na wszelki wypadek piec zostanie u wielu. Ja to rozumiem i nie neguję takiego kombinowania, bo nic obecnie nie da sie zaplanować.
    3.95kW(p) instalacja odpalona 1.03.2022:
    -falownik FoxEss T4
    -10x JKM395M-6RL3 JKM395M-6RL3-V na ekierkach 32,5stopnia skierowane na południe(dach skośny opadający z zachodu na wschód) w 3 rzędach: 2 poziomo, 4 w pionie, 4 w pionie

    21-205 gmina Jabłoń, lubelskie

    Pierwszy pełny rok: 1.03.2022-28.02.2023 produkcja roczna: 4416,4kWh z 3,95kW(p) co daje 1118kWh/kW(p)
    Drugi pełny rok: 1.03.2023-29.02.2024 produkcja roczna: 4466,8kWh z 3,95kW(p) co daje 1130,83kWh/kW(p)

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz1983 Zobacz post
    Właśnie o tym obowiązku wymiany pieców pisałem "najpierw wciskano(na siłe wręcz lokalnymi obowiązkami wymiany źródeł ogrzewania) ludziom ekologiczne rozwiązania" i nie sądze aby kto jeszcze ma kopciucha w obecnej sytuacji wywalił go: najwyżej w CEEB wyłączą go z użytkowania na wszelki wypadek piec zostanie u wielu. Ja to rozumiem i nie neguję takiego kombinowania, bo nic obecnie nie da sie zaplanować.
    Trzeba zaplanować własne źródło energii. Dzisiaj jest to możliwe.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Dariusz1983

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Kod pocztowy
    21-205
    Dzielnica
    gmina
    Posty
    295

    Domyślnie

    Fotowoltaikę mam, a nowe zasady gdyby ktoś montowak po 1 kwietnia 2022 są deczko mówiąć mało atrakcyjne.
    3.95kW(p) instalacja odpalona 1.03.2022:
    -falownik FoxEss T4
    -10x JKM395M-6RL3 JKM395M-6RL3-V na ekierkach 32,5stopnia skierowane na południe(dach skośny opadający z zachodu na wschód) w 3 rzędach: 2 poziomo, 4 w pionie, 4 w pionie

    21-205 gmina Jabłoń, lubelskie

    Pierwszy pełny rok: 1.03.2022-28.02.2023 produkcja roczna: 4416,4kWh z 3,95kW(p) co daje 1118kWh/kW(p)
    Drugi pełny rok: 1.03.2023-29.02.2024 produkcja roczna: 4466,8kWh z 3,95kW(p) co daje 1130,83kWh/kW(p)

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz1983 Zobacz post
    Fotowoltaikę mam, a nowe zasady gdyby ktoś montowak po 1 kwietnia 2022 są deczko mówiąć mało atrakcyjne.
    Dzisiaj bardziej się opłaca być na net billing niż net metering.
    W przyszłym roku może być inaczej, ale może bycie off-grid zacznie być opłacalne jak ceny EE zostaną uwolnione.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz1983 Zobacz post
    Fotowoltaikę mam, a nowe zasady gdyby ktoś montowak po 1 kwietnia 2022 są deczko mówiąć mało atrakcyjne.
    Czyli uważasz, że lepiej dostać 80% kWh za które zapłaciłbyś maks 75gr/kWh (czyli "odzyskujesz" 80% x 0,75 = 60gr/kWh MAX - a może być i 80% x 0,4zł czyli 32gr/kWh) j niż uzyskać za każdą kWh po godzinnym zbilansowaniu dostarczoną do sieci 1,02zł?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 16-09-2022 o 17:32

Strona 1 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony