dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 13
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 258

Temat: limit 2000kWh

  1. #221

    Domyślnie

    UWAGA !! :

    "Z kolei, jak podaje resort, zużycie energii elektrycznej prosumentów rozliczających się w ramach net-meteringu, w kontekście limitu, do którego stosowana jest cena gwarantowana, będzie ustalane po zbilansowaniu energii pobranej i oddanej do sieci (tj. po rozliczeniu zgodnie z zasadami wskazanymi w art. 4 ust 1 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii). - Dla przykładu, odbiorca, który wyprodukował 4 MWh energii, a pobrał z sieci 5 MWh, zmieści się w limicie 2 MWh. Powyżej progu, odbiorcy ci również będą mogli zakupić energię elektryczną po gwarantowanej cenie 693 zł za MWh - podaje ministerstwo."

    https://www.rp.pl/prawo-dla-ciebie/a...s-fotowoltaiki

    A widze ze ktoś podał trochę inne źródło ale dotyczy tego samego
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post

    Pobrał 5 oddał 4 zmieścił się w 2MWh. POWYŻEJ płaci 693zł. Znaczy go robią w balona pobrał 1 (zmieścił się w 2MWh) A reszta po stawce z tyłka.
    Ciekawe czy te 4 MWh to już po redukcji o 0,8/0,7 (w zależności od mocy instalacji) czy faktyczna energa oddana
    Ostatnio edytowane przez gogush ; 01-11-2022 o 11:25
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  3. #223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Energia nie MOC....
    I raczej po redukcji, bo to chodzi o energię, jaką masz do swojej dyspozycji
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Energia nie MOC....
    Poprawione
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  5. #225
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Czy górnik otrzymujący deputat węglowy (8 ton węgla lub ekwiwalent pieniężny też dostanie 3000 zł dodatku węglowego?
    A ty widziałeś ten deputat, bo jak znam górniczy stan od ładnych kilku lat go nie ma. Nie siej niesprawdzonych informacji.
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  6. #226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jak ktoś jest zatrudniony pod firmą zewn to nie.
    Ale:
    https://next.gazeta.pl/next/7,151003...bic-nawet.html

    W JSW jest podobnie i mam znajomych, co swoje "przytulili", bo sprzedali te 8ton po np 1600zł.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 11-11-2022 o 13:42
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Cytat Napisał J&D Zobacz post
    A ty widziałeś ten deputat, bo jak znam górniczy stan od ładnych kilku lat go nie ma. Nie siej niesprawdzonych informacji.
    A ty znasz ten górniczy stan bo pracujesz jako górnik i nie dostałeś deputatu?
    To się upomnij jeżeli tobie przysługuje.

    http://knurow.solidarnoscgornicza.or...-weglowy-2022/
    https://rybnik.wyborcza.pl/rybnik/7,...-3-tys-zl.html

    Ja nie widziałem bo mi nie przysługuje takie świadczenie.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Przypomniano, że w nadchodzącym roku ceny energii dla odbiorców w gospodarstwach domowych do określonych limitów zużycia (2 tys. kWh / 2,6 tys. kWh / 3 tys. kWh) zostały zamrożone na poziomie taryf dla spółek obrotu ze stycznia 2022 r.

    Jak wynika z komunikatu, za zużycie energii ponad te wielkości sprzedawca energii nie będzie mógł pobrać ceny wyższej niż 0,693 zł/kWh. Stawki opłat dystrybucyjnych dla odbiorców w gospodarstwach domowych również zostały zamrożone do ww. limitów zużycia.

    "Jeżeli odbiorca w gospodarstwie domowym zużyje w ciągu roku więcej energii niż wskazane limity zużycia – za każdą kilowatogodzinę (kWh) dostarczoną ponad limit będą obowiązywały stawki opłat dystrybucyjnych zgodne z zatwierdzonymi przez Prezesa URE taryfami operatorów na 2023 r." – podano.
    Ciekawe, ile to wyjdzie finalnie po przekroczeniu limitu
    Trochę wyliczeń:
    https://biznes.interia.pl/gospodarka...3-,nId,6476760

    No i trzeba pamiętać o wzroście VAT
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 17-12-2022 o 13:13
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #229
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Wszyscy zajef.. piszą o tych limitach a ja mam inne pytanie , nikt nie wie a do energetyki nie ma szans się dodzwonić . Jak oni chcą zacząć liczyć te limity jak nie będzie spisu liczników od początku roku . Pytałem gościa który u mnie spisuje licznik i powiedział że nie mają wytycznych . A zrobienie mi jakiejś średniej 16 stycznia bo wtedy mam termin spisu mnie nie urządza bo ta ich średnia może być zaniżona i potem szybciej stracisz limit.
    Dom z danymi https://cieplo.app/wynik/1dkd6 Pompa Rotenso Aqami split 10kw. Tylko grzejniki c22. Bufor=sprzęgło 200 L równolegle na zasilaniu. CWU 200L -trzy osoby.

  10. #230
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrrrrrr Zobacz post
    Wszyscy zajef.. piszą o tych limitach a ja mam inne pytanie , nikt nie wie a do energetyki nie ma szans się dodzwonić . Jak oni chcą zacząć liczyć te limity jak nie będzie spisu liczników od początku roku . Pytałem gościa który u mnie spisuje licznik i powiedział że nie mają wytycznych . A zrobienie mi jakiejś średniej 16 stycznia bo wtedy mam termin spisu mnie nie urządza bo ta ich średnia może być zaniżona i potem szybciej stracisz limit.
    Pytaj socjalistów, którzy wymyślili te limity. Już nam bardzo niewiele brakuje do reglamentacji energii jak za starych chorych czasów, do których tęsknią starsi i mądrzejsi.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  11. #231

    Domyślnie

    Zawsze można samemu podać odczyt na stronie. W Tauronie się da to zrobić bez problemu. Ja co miesiąc sam podaję i jest to uwzględniane w fakturach.
    Dom piętrowy, grzane 190m2. Podłogówka 100%. Płyta fundamentowa. Ściany silikat 18cm + 25cm styropianu 0,031, strop 30cm PUR. Zapotrzebowanie na ciepło by ASOLT: 31 kWh/m2. PW Daikin Altherma III 8kW, rekuperator Wanas 615 entalpiczny. PV 7,12kWp 25o (południe 4,45kWp, zachód 2,67kWp).
    Sezon od 1 października do 30 września.
    Sezon 2021-2022 - CO 2 570 kWh, CWU 1 041 kWh, SCOP 3,32
    Sezon 2022-2023 - CO 1 974 kWh, CWU 1 113 kWh, SCOP 3,35

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrrrrrr Zobacz post
    Wszyscy zajef.. piszą o tych limitach a ja mam inne pytanie , nikt nie wie a do energetyki nie ma szans się dodzwonić . Jak oni chcą zacząć liczyć te limity jak nie będzie spisu liczników od początku roku . Pytałem gościa który u mnie spisuje licznik i powiedział że nie mają wytycznych . A zrobienie mi jakiejś średniej 16 stycznia bo wtedy mam termin spisu mnie nie urządza bo ta ich średnia może być zaniżona i potem szybciej stracisz limit.
    Chłopie masz pompę ciepła przecież ona sama opędzluje 2MWh nawet nie pytając czy ma włączyć grzałkę tacy/karteru. A przejmujesz się limitem 2000kWh, zupełnie jakbym ja pytał jak dojechać nad morze dieslem spalając przy tym 10l ON, a do celu mam 500km. Pewnych rzeczy się po prostu nie da zrobić. A skoro się nie da po co analizować jak to zrobić?
    Chore państwo to chore państwo a że ryba psuje się od głowy to widać efekty - nie mówię że inni są lepsi, mówię że jak u mnie znajdą nabój to idę na 5 lat do pudła, ale jak ktoś inny odpali granatnik/nielegalnie przewiezie go przez granicę to jest poszkodowany.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  13. #233

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrrrrrr Zobacz post
    Wszyscy zajef.. piszą o tych limitach a ja mam inne pytanie , nikt nie wie a do energetyki nie ma szans się dodzwonić . Jak oni chcą zacząć liczyć te limity jak nie będzie spisu liczników od początku roku . Pytałem gościa który u mnie spisuje licznik i powiedział że nie mają wytycznych . A zrobienie mi jakiejś średniej 16 stycznia bo wtedy mam termin spisu mnie nie urządza bo ta ich średnia może być zaniżona i potem szybciej stracisz limit.
    O ile nie masz zdalnego odczytu to nawet jak przjdą spisać licznik w lutym to będziesz miał odczytany stan z ostatniego grudnia.
    Ja mam okres rozliczeniowy co pół roku. Za pierwszą połowę roku miałem inkasenta dopiero w sierpniu ale stan podany na fakturze z dnia 30 czerwca.
    PV 4,5 kWp // Falownik FoxESS T4
    10 paneli Risen Energy RSM144-7-450M 450 W // Dwa stringi po 5 paneli
    Dach - pochylenie 10 stopni // Kierunek wschód - zachód

  14. #234
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Pytaj socjalistów, którzy wymyślili te limity. Już nam bardzo niewiele brakuje do reglamentacji energii jak za starych chorych czasów, do których tęsknią starsi i mądrzejsi.
    Ale teraz przeca masz czasy Klausów Szwabów i światowego forum ekonomicznego i to ich trzeba pytać dlaczego za kilka lat mamy być biedni jak mysz kościelna .

  15. #235
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Żeby załapać się na te tanie dwie megawatogodziny trzeba coś wysłać, wypełnić?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  16. #236
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rrrrrrr

    Zarejestrowany
    Oct 2022
    Skąd
    laskowice
    Kod pocztowy
    86-130
    Posty
    188

    Domyślnie

    Marbar w jaki sposób odczytując w lutym mają wiedzieć ile było na koniec grudnia przy zwykłym liczniku. Marcin niech mi pompa opędzluje te 2000 np do końca marca to będzie prawie koniec zimy a jeśli spiszą pod koniec stycznia to całe zużycie za grudzień i styczeń policzą razem do limitu - ja mam dwumiesięczny okres rozliczeniowy -nie chciałbym tak. Goguś nie czasy Klausów-szwabów tylko pisowców.
    Dom z danymi https://cieplo.app/wynik/1dkd6 Pompa Rotenso Aqami split 10kw. Tylko grzejniki c22. Bufor=sprzęgło 200 L równolegle na zasilaniu. CWU 200L -trzy osoby.

  17. #237
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Żeby załapać się na te tanie dwie megawatogodziny trzeba coś wysłać, wypełnić?
    Chyba nie przynajmniej w pge i okresie rozliczenia 6 miesięcznym . Jest on liczony według półroczy kalendarzowych nie ma tu pola manewru. od 1 stycznia zaczyna się nowy limit 2 MWh

  18. #238

    Domyślnie

    Cytat Napisał rrrrrrr Zobacz post
    Marbar w jaki sposób odczytując w lutym mają wiedzieć ile było na koniec grudnia przy zwykłym liczniku.
    Ci co mają fotowoltaikę to raczej nie mają zwykłych liczników tylko elektroniczne dwukierunkowe.
    PV 4,5 kWp // Falownik FoxESS T4
    10 paneli Risen Energy RSM144-7-450M 450 W // Dwa stringi po 5 paneli
    Dach - pochylenie 10 stopni // Kierunek wschód - zachód

  19. #239

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marbar69 Zobacz post
    Ci co mają fotowoltaikę to raczej nie mają zwykłych liczników tylko elektroniczne dwukierunkowe.
    Dokładnie tak, i to licznik dwukierunkowy mam od około 2017r co prawda w tym czasie był wymieniany już ze 3 razy. Ale ten co teraz jest wisi nieprzerwanie ze 2 lata. Też mam rozliczenie co 2 miesiące (Energa)
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  20. #240
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    .... A skoro się nie da po co analizować jak to zrobić?
    ....y.
    Aby zoptymalizować
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 12 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony